Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Propadaju mi biljke (ponovo) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bih dodao jos malo svetla za pocetak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 3:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko vidim ti si sadio bioljke tako sto si uzeo 4-5 komada i sve zabio zajedno u podlogu , a to ne valja zato bolje ti je da ih izvadis sredis i vratis jednu po jednu zabadas u napravis neki razmah izmedju njih , kako bi se korenov sistem dobro razmnozio i da se ne bi uplitao , a i ujedno da bi ispravno uzimale hranjive supstance iz podloge, e sad ima tu jos nekih faktora koji mogu uticati na propadanje biljaka a to je amonijak ili nesto sto ima u vodi ali biljkama skodi zato malo cesce menjaj vodu npr jednom nedeljno odspes jednu trecinu ili jednu cetvrtinu zamenis... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Robby ::
Ovu pojavu sam primtio pre nekoliko dana i za sada je samo na toj vrsti biljke (imam 4 komada, ali ne znam koja je to vrsta).
Inace na 80 litara imam dve neonke po 18w (jedna obicna a jedna sa ljubicastom svetloscu za rast biljaka), biljke imaju podlogu (zemlja za kaktuse).

Lose svetlo Wink 36 w na 80 l je lose dodaj jos 2 takve i resen problem Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Robby - puzevi. ukloni ih. zatim, posle 4-5 sati nakon gasenja svetla, upali svetlo i mozda ce biti jos puzeva, jer obicno nocu idu i "pasu" biljke. ostale ribe ne bi trebale da diraju biljke. ako zelis puzeve, imas malezijske, helene, nerit (preporuka).
odstrani ostecene listove i ako vidis da imas mlade listove, nemas brige. koji je naziv ljubicaste neonke? ako ti nije visok akvarijum 2x 18w je neki minimum za nezahtevne biljke.

@petsrdjan - mozda nedostatak kalijuma koji je biljkama preko potreban.

Stefan062 vam je dao dobar savet i slozio bih se sa njim. sadite biljke sa malo vecim razmakom da se ukorene, zatm kada porastu, odsecite pelcere pa popunjavajte "rupe"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za savete.
sale, akvarijum je visok 45 cm.
Mogao bi dodati eventualno do 3 stedljive, zbog mesta.
A puzevi su doneti verovatno sa biljkama, nisam ih dirao jer sam ih smatrao korisnima. Imao sam jabucara i on je uginuo otprilike u isto vreme kad sam primetio lose znake na biljkama, tako da je moguce da ima viska amonijaka. Menjam vodu jednom nedeljno.
Inace imam zelju da nabavim helene, ali toga kod nas nema, pa cu videti kad budem isao u NS.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da ti je nekako najpovoljnije dodati jos 1 neonq od 18w.

puzevi su ti verovatno veci problem od amonijaka, tako da ih uklanjaj cim ih primetis. takvi puzevi mogu biti malo korisni samo u spoljnom staklenom filteru, gde se hrane ostacima hrane i biljaka.

imas po forumu ponudu, neki clanovi prodaju pa vidi kod njih. ako i nadjes u nekom pet shopu, neces proci bas jeftino.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2011 2:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Higrophila polisperma sunset.
Da , treba joj pojačati svetlo, ali nije to uzrok.
Nedostatak kalijuma se prvo vidi na higrophilama u obliku rupica na listu.
Znači... djubrenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2011 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje za moj problem,koji mi fotoperiod predlazete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2011 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao uvek , kao za sve, tropski dan traje 12h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2011 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se što upadam u temu, znam da sigurno negde ima priča o tome, ali...

Rainforest ili neko, je l' ok ako se tih 12 sati fotoperioda rasporedi npr. 8h-13h i 20h-01h, da li je problem ta velika pauza?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2011 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je isto kao kada bi Ti spavao od 22 do 02 pa onda ustaneš, nešto radiš i odspavaš opet od 10 do 14h. Probaj pa vidi da li je to isto, kao kada bi odspavao od 22 do 06h.

Drugim rečima, to bi bilo mučenje, iznurivanje biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2011 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojan86 ::
Izvinjavam se što upadam u temu, znam da sigurno negde ima priča o tome, ali...

Rainforest ili neko, je l' ok ako se tih 12 sati fotoperioda rasporedi npr. 8h-13h i 20h-01h, da li je problem ta velika pauza?


Odakle ti ta ideja?
Primenjuje se nekad sinesta u pauzi od dva sata ali samo privremeno kada se borimo sa algama.
Nekad, čim se akvarijum uspostavi onda se balansira sa fotoperiodom dok se biljke ne prilagode i ne krenu, tako što se postepeno povećava fotoperiod od npr 8 pa do punih 12, mada je bolje balansirati sa intenzitetom a ne sa fotoperiodom svetla.
Rataj npr kaže da jetropskim biljkama neophodno 12h i da bez toga propadaju neminovnio.
Dakle 12h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2011 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da vam javim da mi biljke sad lepo napreduju (da kucnem u drvo Smile ) . Ali cim su one krenule krenule su i zelene tackaste alge,mada one mi za sad i ne predstavljaju veliki problom,bitno je da biljke rastu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2011 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako si resio problem, jesi li djubrio Smile ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License