Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum 32l pomoc,savet,pocetnik HELP Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
perovic
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 11
Lokacija: SM

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav pre svega. Imam mesto u spavacoj sobi za akvarijum priblizno od 32L. dimenzije su 40 cm (duzina) x 30 cm (visina) i 27 sirina .. Nije kocka,ali je slicno.

ZNaci mali je i ja sam TOTALNI pocetnik. Treba mi pomoc od ljudi koji znaju sta bih ja tu mogao da ubacim. VIdeo sam da za tu kolicinu za pocetnika je najbolje kozicnjak. To sam i planirao da uradim.

- Koliko kozica bih tu mogao da ubacim?
- Kako se odrzavaju?
- Koje bih biljke treba da posadim?
- Kakvu podlogu?
- Uslove za radjanje novih(mrest) ?
- Zeleo bih da ubacim malo jato nekih(?) ribica koje se slazu sa kozicama,i koje nisu prezahtevne.


Za pocetak ovo su moja neka pitanja,procitao sam one lepljive teme za pocetnike,vecina stvari su mi jasne,ali ovo nikako nije. Hvala puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 1:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1.One su veoma male i ne rastu vise od 2,3 cm,mogao bi dosta kozica(30,40).
2.Ne zahtevaju posebno odrzavanje,sifoniras akvarijum jednom sedmicno 1/3 vode.
3.Biljke bi trebalo neke manje posto je i akvarijum manji.Trebace ti mahovine(Java moss,Vesicularia dubyana). Kakvo si planirao svetlo?
4.Bilo kakva sitna podloga.(kvarc)
5.Nema posebnih uslova,kozice moraju biti zrele.
6.Nema garanta da ti neka ribica nece pojesti kozice,posebno male,mislim da ti ne bi trebale ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa stefanovic^v-em
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
perovic
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 11
Lokacija: SM

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefanovicu hvala puno na ovome. E sada,da li ispod peska(kvarca) moram staviti neku hranjivu podlogu? Inace sam nasao novi bolji prostor u kuci,sada nameravam tank od 45l da uzmem. ZNaci vise ne 32 nego 45. dimenzije su 50x30x30.

Ni za osvetljenje se nisam odlucio,posto se ni za poklopac nisam.gledao sam danas posto su neonke male od 10w.njih sam nesto nameravao..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ne moras ali bi biljke sa hranljivom podlogom puno bolje rasle. Sto se tice svetla planiraj da na tak akv stavis bar jedno 25w za pocetak pa ces videti, zavisi i od biljaka koje zelis da stavis (zahtevne ili ne). Bilo bi dobro da stavis razlicite neonke jer svaka daje drugaciji spektar boja, a bar jedna da bude bas za akvarijume (gro-lux, philips aquarelle itd)
Na forumu u temi akvarijumi i biljke imas par akvarijuma tih dimenzija i kako su uredjeni. Na kraju i mij je od prilike tih dimenzija 45x30x35, imas i njega. Moj savet da stavis neke male ribice, nekako preporucujem uvek neonke ili tako nesto, a izvrsno se slazu sa puno biljaka u akv
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo si pitanja postavio da bi ti neko tek tako odgovorio na njih. Iscitaj prvo teme koje postoje na forumu, pa onda ako nesto nije jasno pitaj. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
perovic
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 11
Lokacija: SM

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dusan79 ::
Mnogo si pitanja postavio da bi ti neko tek tako odgovorio na njih. Iscitaj prvo teme koje postoje na forumu, pa onda ako nesto nije jasno pitaj. Bravo


naveo sam gore da sam iscitao sve teme za pocetnike,ali jednostavno imam nekih nejasnoca.
Sve u svemu ste mi dosta pomogli,i da nisam naisao na ovaj forum,verovatno bih odustao od ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro Peroviću, uvažavam čitanje tema na forumu. Sad još napiši odakle si, pa još da nadjemo neko bilje za tebe i ima da se navučeš na akvaristiku dibidus.
A i dalje mislim da su pitanja suviše opšta da bi dobio konkretan odgovor. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
perovic
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 11
Lokacija: SM

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dusan79 ::
Dobro Peroviću, uvažavam čitanje tema na forumu. Sad još napiši odakle si, pa još da nadjemo neko bilje za tebe i ima da se navučeš na akvaristiku dibidus.
A i dalje mislim da su pitanja suviše opšta da bi dobio konkretan odgovor. Smile


Sremska Mitrovica.. najbliza prodavnica mi je Oskar u Rumi,koju sam malo pre zvao i NEMAJU kozica..nadam se da ce biti uskoro.. samo ove manje ribice,neonke,itd.

Evo ako ti nije jasnije da objasnim:

Znaci akvarijum od 45L dimenzija 50 d x 30v x 30s .. Kod staklara da mi izlepi itd,uzeo sam staklo 6 za sve.

Najvise me interesuje za tu velicinu koje ribice,kozice,bilje mogu tu da cuvam/drzim. Ako mi preporucite npr kozice i neonke,koje bilje je pogodno za njih,podloga,itd.

Pumpa za vodu ce biti potopna, pumpa za vazduh sa rasprasivcem, onaj obicni grejac 100w(posto nekad zna u mojoj sobi biti hladno). Osvetljenje sam rekao da nisam jos odlucio,zbog poklopca.


to su mi neka pitanja.. upoznat sam sa procesom cikliranja i znam da najmanje 1,5 mesec nece biti ribica u mom ''vrtu'',ali doce i one polako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes potopnu filter pumpu, a onda ti bas ni ne treba pumpa za vazduh sa rasprsivacem.
od potopnih pumpi ja bih ti preporucio sera fil 60 (nemam nameru da reklamiram bilo koga) , malo je skuplji ali je odlican
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
perovic
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 11
Lokacija: SM

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ssrki ::
mozes potopnu filter pumpu, a onda ti bas ni ne treba pumpa za vazduh sa rasprsivacem.
od potopnih pumpi ja bih ti preporucio sera fil 60 (nemam nameru da reklamiram bilo koga) , malo je skuplji ali je odlican


nisam trenutno pri velikim parama.. gledao sam ove serija atman,posto su najjeftinije.. koju od njih preporucujes?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ne znam, ja imam atf200, ali je dobar i at f101 za onaj predlog od malo pre ti treba duplo vise, progooglaj malo pa ces videti i onda odluci sam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
perovic
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 11
Lokacija: SM

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

atf 200 mi deluje odgovarajuce.. kako bih njega stavio,kako radi? da li ima neka creva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
perovic
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 11
Lokacija: SM

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ovako sam zamisljao polozaj filtera...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i tako,ali mislim da bi lepse izgledalo kada bi filter stavio iza i stavi neku jednobojnu pozadinu da se on ne vidi !?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License