Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nosferatu
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!

Imam jedan problem.Naime,okotila mi se gupika i sve je bilo ok dok nije nesto istamanilo mlade.sumnjao sam prvo u borca ,ali sam posle primetio da se neobazire na mlade .pitanje je dali da sumnjam u lerija(trihogaster leeri ).po prirodi bi trebalo da je to miroljubiva riba,ali ona usisava sta stigne sa dna pa dali je moguce da *kupi* i mlade?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cak i mama gupi jede svoje mlade.Mogao je da ih pojede bilo ko ko dovoljno moze da zine da ih proguta.Zivorotke se zato i odvajaju pred kocenje,i cim se okote majka se odvaja od mladih(ako zelis da mladi prezive).U jako ubiljenim akvarijumima se desava da neki "omladinac " prezivi i bez odvajanja,ali moje iskustvo kaze da je bolje da se odvoje dok makar malo ne porastu.Obicno posle mesec i po do dva stasaju dovoljno da je bezbedno staviti ih u zajednicki akvarijum.naravno i to zavisi od ostalih stanovnika.Recimo ako imas skalara,ili bilo koju grabljivu ribu,moze se desiti da pojede i skoro odrasle gupike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mom iskustvu trihogasteri su agresivne ribe i moguce je da ti je on potamanio mlade.Moguce je i da se nisu snasli za hranu u zajednickom akvarijumu.Cime ih hranis?

Predstavi se u "Upoznavanje" .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nosferatu
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hranim ih lisnatom klasicnom povrsinskom hranom i proteinskom o .moguce da je leri agresivan,evo neznam nisam to drzao nikad ,uglavnom nedira ostale u aq i naizgled ovako je miroljubiva. do sada mi je uspevalo sa gupijima dok nisam ubacio tog lerija i borca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brane85




Registrovan: 16 Apr 2011
Poruke: 1
Lokacija: Prijedor

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj skromni akvariju... Smile) I moje gupike.. Smile

[youtube:af828c49ef]http://www.youtube.com/v/YH5sro4PUA8[/youtube:af828c49ef]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Apr 29, 2011 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle koliko vremena kod malaca mozemo da razlikujemo pol? Moji malisani su stari oko 1,5 mesec i dobili su odavno boju na repu,medjutim od 6 kom.ni jedan malisan nema "boju" po telu da bih prepoznao muzijaka...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Apr 30, 2011 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj jer ima gonopodim(znas vec sta Very Happy ) Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Ned Maj 29, 2011 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sa cim da hranim tek rodjene ? u pet sopu nema artemije ? odg.pp .Hvala !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 29, 2011 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa svim onim sto im moze stati usta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
misurbb
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 8
Lokacija: Backi Brestovac

PorukaPoslao: Pet Jun 24, 2011 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, ja imam gupike, ali kad se zenka okoti odmah pojedu male... kako ih zastititi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Pet Jun 24, 2011 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes mrestilicu i odvojis zenku u drugi aq i stavis je u mrestilicu i kad se okoti vratis je u onaj aq gde je dosad bila i tako ces ih zastiti a male ostavljas u drugom aq do ne porastu malo da ne mogu da stanu drugim ribama u usta...a mozes da ih zastitis tako sto ces ubaciti plutajucu travu...Tako je kod mene i dosada mi nisu ni jednu malu pojele...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MR.ARCHY
Banovan
Banovan


Opomene: 2
Registrovan: 23 Jun 2011
Poruke: 288
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Sub Okt 22, 2011 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MarkoPg ::
prodajem ja muzjake gupi..

jeli jos aktuelno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VojvodaMomchilo
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2011
Poruke: 18
Lokacija: Vladimirci

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima Smile Imao sam sad problem, okoti mi se gupika, oko 15 malih. i poceli da prolaze kroz mrestilicu. ja ih prebacim u drugi akvarijum i onda su pocele naglo da crkavaju. ne znam sad koliko ih imam, pustio sam ih opet u ovaj akvarijum, pa neka se bore za zivot. A moze mi neko reci do cega dolazi uginuce mladih ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolika je razlika u temperaturi vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako su poceli odmah da crkavaju kada si ih prebacio u drugi akvarijum onda je najverovatnije problem bio u tom akvarijumu. Mozda ti je voda bila
zagadjena, ili nije odstajala (ubacio si ih u svezu cesmovacu)...
Sta se desilo sa malima kad si ih prebacio? Jel su pali na dno?
Ako je to slucaj to je normalno za tek okocene ribice, nekad mogu i ceo dan da provedu na dnu dok ne pocnu da plivaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License