Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pravljenje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nessnikola
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 23

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovani zelim da napravim akvarijum dimenzija 95x45x45,molim vas reci te mi koje staklo da ugradim. Posto imam dosta stakla 8mm debljine pa da ga iskoristim hteo sam da dno zalepim dve osmice a sastrane i bocno stavim 8mm naravno sa ojacanjima dole i gore.Da li se slazete samnom ili da nesto menjam.

I da od cega da pravim postolje od metala ili drveta.

unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 4:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dno i bocne stranice mozes sa 8mm ali prednju i zadnju stranicu bih ja stavio 10mm to je ipak akvarijum od 192L moje misljenje Smile pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nessnikola
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 23

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala.

Ima li ko jos neko misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj dno da praviš od dve 8-ice, zato što je to naopako i to je kao da imaš dno od 8mm, a ono leži na postolju od stakla od 8mm, već uzmi jednu 10-ku, sasvim je dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nessnikola
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 23

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2011 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci mi na koje dimenzije priblizne ovim mojim mogu da stavim 8 mm dno i koliki akvarijum mogu da napravim sa osmicom maximalnih dimenzija
A da nerazmisljam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za akvarijum tih dimenzij amozes slobodno koristiti 8-icu . Jos ako planiras ojacanja i duplo dno onda samo napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne mora duplo dno ako ima vinkle Very Happy tj ojacanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;za tu velicinu ak je osmica jaka,ne dobijas nista sa duplim dnom ...slobodno ga pravi od8mm...evo mere100d50v50sirina od 8mm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nessnikola
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Vam puno svima,danas pocinjem sa pravljenjem,kada zavrsim postavljam slike da vidite kako je uradjeno.

Hvala jos jednom puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

obavezno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reko da iskoristim temu da neotvaram novu:-),odlucio sam da napravim akvarijum 120x45x45 od 10 mm staklo ili 100x50x50 isto od 10mm,pa ojacanja me interesuje dal treba,i dole i gore?Znam da neskodi ali za svaki slucaj,pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nessnikola
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 23

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 2:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A reci te mi moze li neko slikovno da mi objasni kako se prave ojacanja i dole i gore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 2:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam kod mene pravio gvozdeni ram od vinkle tj vario ne znam drugacije kako se rade ojacanja moras da nadjes nekog ko se to da ti izvari da bude lepo u vinklu i da nema pucne od vara zato sto moze staklo da pukne ako ces tako i ti da radis mora se napraviti ram nekoliko mm siri da kad nalijes silikon i namestis ram to lepo legne jer moze da pukne kad ga punis vodom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za taj akvarijum od stakla 10 mm nisu ti potrebna ojacanja.
Jedan nacin ojacanja se izvodi u stilu merdevina.Drugi nacin je H ojacanje i uglavnom se primenjuje kod akvarijuma koji su manje duzine.
To pre svega zavisi od duzine akvarijuma i debljine stakla, kao i od kvaliteta stakla. Ovo je npr. prvi nacin :


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;za akvarijume koji su samo duboki pteko50+60treba ojacanja a za ak 120d45+45ne treba ojacanja i moze radi sigurnosi a i ne mora moze i 8mm
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License