Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Anubia secenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam anubio sa rizomom 6-7 cm i milionima korenja.
Hocu da ih isecem i ubacim u rupice u red moor wood-u.
Jel mogu da isecem rizom na 4-5 delova makazama,jel nece istruliti?
A da bi lakse uslo u rupe,jel mogu da odsecem svo korenje,a da se nista ne zezne? Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 3:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ti to ne bi preporucio mislim da ces upropastiti biljku ne znam neka ti kaze neko iskusniji sa tom biljkom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj bas toliko secenja, bolje koren ostavi, uvezi ga privremeno sa necim, najlonom ili sl.
Rizom mozes seci, ali ostavi bar 2 ili vise clanaka sa listovima na komadu.

Od zdravlja biljke zavisi sta ce preziveti, mada nemoj da preterujes....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je njoj potrbno da se ucvrsti za panj?
Pod dosta jakim svetlom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar njoj ne smeta veoma jako svetlo? Čini mi se da joj tamne listove, tj. stvaraju se alge na listovima na veoma jakom svetlu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam se igrao,hm,i isekao dva clanka anubias nane.na njima sam ostavio dva lista i mali korenja.imam dobro osvetljenje ali joj je trebalo malo vise vremena da krene(oko 15-tak dana).korenje sam zaronio u staklenu casu u koju sam predhodno ubacio malo podloge za biljke.vodi racuna da ti rizom ostane iznad podloge tj.ne zatrpan.nadam se da ce ti uspeti kao i meni jer vec imam dva-tri nova lista i jos malo planiram da je vezem dok joj stablo(rizom)ne ojaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i da ne zaboravim.ja iznad nana imam drezgu,koja joj sprecava preveliki dotok svetla.to sam skapirao tek kada sam na nekoliko listova dobio crne alge ali je sada reseno,znaci nadji joj malo senke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja ima preko 30 listova i stalno izlaze novi.
Druge biljke ce im praviti senku tako da valjda nece biti algi.
Do sad je odlicno rasla,izaslo je preko 20 listova mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je ona sto je seckana od majke svoje koja se udobno siri na lava kamenju! !!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Anubia Nana, ogroman zbun +30cm velicine nebojsar Ponuda 2 Čet Maj 11, 2023 2:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia nana truli Peku Biljke 14 Pet Nov 05, 2021 7:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia Nana i Ludwigia Repens Rubin nebojsar Ponuda 0 Sub Apr 24, 2021 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia nana misa984 Ponuda 0 Čet Mar 18, 2021 8:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia Nana nebojsar Ponuda 0 Sre Mar 10, 2021 7:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License