Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Riccia fluitans - pitanje? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje e dal' moze Riccia da se veze za kamen i cuva u tegli npr. na prozoru,neko vreme?
Dobio sam biljku a akvarijum mi stize tek za neko vreme (20 dana)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 9:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice mnogo slabo svetlo na prozoru,jel imas neki drugi aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemam nazalost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako imas neku malu lampicu mogao bi da stavis iznad tegle i mozda opstane! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitnija je cirkulacija nego dodatno svetlo za tih 20-tak dana. Naime, stvorice se film na povrsini vode (bakterije), a ako je drzis u tegli na prozoru stvorice se i alge jako brzo, onda ces to sve preneti u novoformirani akvarijum i....
Stavi u teglu, sto vecu imas, i menjaj vodu na svaka dva-tri dana po pola vode. I nemoj da je drzis na direktnoj suncevoj svetlosti, sto ce reci stavi je negde u sobu da ne bije direktno sunce u nju, nece joj nista faliti.

Ovako bi ja uradio, sto ne mora da znaci da je ovo ispravno. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tako sam i ja mislio nekako,probacu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj, i nema potrebe da je vezujes za kamenje, samo stavi u vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje koje odgovara naslovu teme

Zna li neko da li riccia voli da je na mestu sa jakim ili blagim protokom vode??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riccia se vrlo jako kida tj. raspada, tako da ne znam koliko joj baš prija jak protok vode. Sačekaj da ti još neko odgovori. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Netreba biti bas na naj jacem udaru vodene struje ,jer bi ti se odlamali delovi ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako propadne javi se nama posaljemo ti mi svezu na poklon i nemas frke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vama dvoma Smile nadam se da ce biti dobra

Ma pitam zato sto sam jednu kolicinu stavio u mrezicu i ostavio da pluta, a obzirom da su struje prisutne svuda vrecica ne miruje nikad, pa me interesuje ima li ko iskustva..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto je u mrežici ja mislim da će biti ok. A i to što pluta, znači bliže je osvetljenju i više svetlosti pada na nju, pa će brže rasti, tako da i ako se odlomi koje parče sa nje, nije problem. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spaska
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2011
Poruke: 35
Lokacija: Vladicin Han

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozzz.... Da ne bi otvara novu temu a vezano je za ricciu, postavicu pitanje ovde.

Od nedavno imam ricciu u akvarijumu, postavio je kao po uputstvima sa foruma ali moje ribice je pocupaju posle nedelju dana tako da ostane goli kamen. Sta bi mi preporucili da uradim????

Da li bi bilo dobro da je ponovo postavim i prekrijem nekom plasticnom flasom kako bar u prvom vremenu dok se ne razvije bila malo zasticena ili ima nekoh drugih nacina???

Svaki savet je dobro dosao.

Da samo dodam da su u akvarijumu uglavnom zivorotke, jedan trihogaster i zebrica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored živorotki je vrlo teško očuvati Ricciu.
Meni su Molike konstantno čupkale Ricciu iako je bila na kamenu prekrivena fasadnom mrežicom, i čim probije kroz mrežicu i krene lepo da se razvija Molike je čupkaju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License