Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum 20 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2011 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovakva je sad situacija, izvadio sam sve iz ovog akvarijuma sa slike i nabavio prema priloženom uputstvu na forumu zemlju za cveće i stavio je otprilike do visine ove crne trake, to taman ispada oko 1, do 1,5 cm visine, takođe sam nabavio i drugi pesak, tj dosta sitniiji, uradio sam lično separacju i ubacio ga preko zemlje, međutim nisam uspeo nigde da nađem mrežu za komarce pa sam taj pesak stavio direktno preko zemlje, ali problem mi je nastao jer imam neke crne sitne čestice po vodi verovatno su to mrvice od zemlje. Da napomenem da voda nije mutna i da tih sitnih čestica nema puno, i nalaze se na površini vode, pa me zanima šta da radim, jel je to opasno i kako da to pokupim, neću valjda morati ponovo sve da vadim i krećem ispočetka. Sad

Pesak sam takođe dobro isprao i vreloj vodi i osušio ga.

ne mogu da slikam akvarijum narednih nekoliko dana jer neću imati aparat.
Pozdrav i hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2011 6:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2011 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bi bilo lose da pokupis mrezicom za ribice sve sto je isplivalo, i nekoliko puta (2-3) ispraznis i napunis akvarijum da se visak zemlje izbaci. to sto ti je ostalo nije strasno i mreza za komarce izmedju zemnje i sljunka/peska nije neophodna. nakon toga kada finalno napunis, pusti filter da radi i ne diraj nista nekoliko dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
icelord94
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2011
Poruke: 14
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Čet Apr 28, 2011 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li si razmišljao da ubaciš neki mali panj (možda neki zanimljivo oblikovani od vinove loze) pa na njega namontiraš neku odgovarajuću biljku.
Biće ti lakše za održavanje jer mislim da je problem filtracije neminovan. Možda bi rešio problem postavljanjem krovnog filtera ili spoljnog pozadinskog. Ovaj koji koristiš može da prođe za ribicu-dve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

jel ovo sad izgleda dobro, stiropor je ispod.
jel mogu da ubacim nekoliko gupike, one su male i lepe, koliko sam ja čitao mogle bi da se snađu ovde.
Naravno pre toga ću da ubacim neke biljke, prednjeg, srednjeg i zadnjeg plana da bude lep ambijent i taman će da proizvode kiseonik.
Doduše nisam ovo umeo baš najbolje da slikam, ali ne izgleda ovo ovako loše u stvarnosti nego kao na slici Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep ti pehar Very Happy
Salu na stranu,bolje je.
Jesi ciklirao akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to mi je sa turnira u basketu, jednom i ja da osvojim prvo mesto, evo sad je u procesu cikliranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mdacha80
Banovan
Banovan


Opomene: 3
Registrovan: 11 Mar 2011
Poruke: 219
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta planiras od riba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ja sam planirao neke gupike, ili neke ciklide da ubacim, daj predlog Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj ciklide previse mali akvarijum cak i za one najmanje.
Eventualno neke skoljkase 2 komada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mnei bi tu legle neke manje ribe oko 3cm na primer: Neonke, kardinali, neke razbore (one su malo vece). Srecno u uredjenju akvarijuma i obavezno slike! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image

Evo slika, recite mi jel ovo liči na nešto ili moram sve da vadim ponovo, i krenem ispočetka Sad hvala kolegi koji mi je poslao biljke, baš ih je bilo dosta.
Ovo svetlo sam postavio zbog slikanja, inače postaviću drugo oko 20 vati, imam neonku. o ribica ću ubaciti 4,5 gupika po predlogu kolege sa foruma.
Što se tiče naziva biljaka tu ne stojim baš najbolje, pa ako znate napišite mi.
Inače uživo dosta bolje izgleda nego na slikama.
Pozdrav i hvala unapred na sugestijama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije lose za pocetak.
Sacekaj da se rasiri bilje pa ce biti lepse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko će ovo bilje da poraste i jel ću moći ja to da širim posle, i da menjam raspored?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se cini da si Ludwigiu repens(ovu crvenu) zasadio natraske.
Moces da seces i da sadis na druga mesta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada ces naici na ogroman problem tako sto ces cupanjem biljaka podizati i zemlju i pesak, to nije dobro odradjen akvarijum! Morao si pod 1. staviti manji sloj zemlje, ja ne znam ko je rekao 1,5 cm zemlje, pogotovo za tako mali aq. Pod 2. morao si staviti mrezicu za komarce ili dzak od krompira preko ili nekakvu mrezastu tkaninu ili bilo sta drugo sto ce spreciti problem o kom sam ti gore pisao. Sve bih ja to povadio, odradio kako treba, prethodno zalepio pozadinu od crnog samolepljivog papira kog ces naci u bilo kojoj knjizari. Znaci, po meni Jovo nanovo. A i cenim da je mali to aq za te stvari o kojima ti razmisljas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License