Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Štedljiva vs neonka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me koje su prednosti/mane ove 2 sijalice.
Treba da uradim osvetljenje za akvarijum 65x27x40 + filter 15x27x40. Znači, hauba će biti dužine 80cm. Koliko bi mi trebalo neonki/štedljivih i kojih, da bi ribice što više došle do izražaja (ksifo, gupi, barbus, trihogaster)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 9:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preporucujem ti neonke.Jeftinije su,bolje rasporedjuju svetlo po aq,mozes naci spektar boja koji ti odgovara...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2011 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto rece jongi, preporuka za neonke 18-20w. Mozes da stavis dve ili da jednu kombinujes sa obicnom sijalicom. Dugacke su 60cm. Da bi ti ribice dosle do izrazaja trebao bi da kupis gro-lux neonku. Mozes i neku obicnu, ali biraj sa toplijom(crvenijom) bojom svetlosti od 2500K-3500K.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2011 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, imam problema sa DIY armaturom za neonke i malo - malo izgubi neki kontakt, pomislio sam da bi mogao umesto neonki da ubacim 4 stedljive sijalice koje menjaju redovnu od 20 - 30w.
Da li bi to bilo OK za 80 litara s obzirom da su mi dosadasnje sijalice bile 2x15w?
Armatura mora biti DIY zbog skucenog prostora ispod poklopca, tako da bi bilo koja kupovna armatura bila jako blizu stakla koje ih stiti od prskanja, a poklopac je stakleni premazan crnim silikonom tako da ne mogu usrafiti armaturu u njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pon Maj 02, 2011 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jecham ::
Kao sto rece jongi, preporuka za neonke 18-20w. Mozes da stavis dve ili da jednu kombinujes sa obicnom sijalicom. Dugacke su 60cm. Da bi ti ribice dosle do izrazaja trebao bi da kupis gro-lux neonku. Mozes i neku obicnu, ali biraj sa toplijom(crvenijom) bojom svetlosti od 2500K-3500K.


Izvinjavam se za citiranje ali ta svetlost zna napraviti alge,pogotovu ona od 2500 k,to ti je vise zuta.... inace ja mislim da ce ti dve stedne od 20w zavrsiti super poso,i neka budu od 6000-7000K,to ti je daylight....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sutra preradjujem posto su me ove neonke danas bas iznervirale.
Usisavao sam dno i menjao nesto vode i kada sam vratio sve na svoje mesto nikako da ih upalim. Sve kontakte sam pretresao, zamenio prigusnicu, startere, probao lampe u armaturi koju imam u hodniku,........Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesi li probao da ih vrtis na nosacu napred nazad i da ostavis malo mozda bi se upalile sigurno ti je od isparenja oxidirali su kontakti u nosacu pa zato nece
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Uto Maj 03, 2011 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslusaj Nenada, sam si odgovorio- jedino je to ostalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2011 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije me bilo dan-dva.
Nenade i zedochok, to je bilo prvo sto sam pokusavao, ali juce sam sve skinuo i uspeo sam za poklopac da pricvrstim tri stedljive od po 9w (pise da menjaju obicnu od 45w) i imaju 6500K.
Tako da vise ne moram da vadim kompletnu armaturu cim treba nesto da radim.


Image

U sustini sad imam dovoljno svetlosti, cak i vise od 1,5w/l. Nadam se da to ne smeta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2011 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je to prejako svetlo izazvalo bi pojavu algi pogotovu zato sto su u pitanju stedne sijalice....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2011 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekaj malo... Tvoj akvarijum je oko 70l, a imas 3 lampe od po 9W. Kako je to 1.5W/l? Ako me digitron ne vara, tacan racun je oko 0.4W/l, sto je jako malo, narocito na dubinu od 40cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2011 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3 x 9W = 27W
Zapremina tvog akvarijuma ~70L
Nesto mi ne dodje to vise od 1.5w po litru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2011 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojim se da je decko racunao ovo sto pise da menjaju obicnu sijalicu od 45 w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2011 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni to pade na pamet, al' racunam zna, valjda, sta pise na kutiji, ako je 9, onda je 9.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Sre Maj 04, 2011 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto rece japamija, zar ne ide tako?
Mnogo jace sija nego dok su bile neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Rasveta led neonka 18w 60cm Malina Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jan 02, 2020 9:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka Spoooky Početak u akvaristici 4 Pon Okt 28, 2019 11:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka bolesna Stefans Bolest 3 Ned Sep 29, 2019 8:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akcija kraljevska neonka gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Sub Jan 26, 2019 2:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akcija inesi-plava neonka gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 0 Sub Jan 26, 2019 2:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License