Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Emerzno uzgajanje biljaka. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali je iko nekad pokusavao!?

Ja hocu da probam da uzgajam hygrophilu polyspermu
Za to sam pripremio aq dimenzija 19d*15s*8v...
Planiram hranljivu podlogu koja ce se sastojati od treseta,mineralizovane zemlje(humusa) nekog tetrinog supstrata i preko toga ce docu sloj kamencica...
Osvetljenje necu stavljati nego cu "akvarijum" staviti kod prozora,ali cu paziti da u nijednom trenutnku sunce "nebije" direktno u posudu sa biljkama
E sad,ja bih stavljao co2 ali se kolebam jer nece niko imati da taj o2 koji biljke stvore koristi i da izbacuje co2.....Dali da stavljam ili ne!?

Sve sto vas zanima pitajte!

Ako neko hoce neka mi se javi na pp pa cu mu poslati link od jedne teme sa drugog foruma (namerno nisam stavio link zbog reklamiranja Smile Rules are the rules... Very Happy )

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 9:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

8cm visine? I kad stavis podlogu imaces 5-6cm korisnog prostora. A ti hoces da gajis polyspermu koja moze da raste metar u visinu?
Jedino ako hoces samo da razmnozavas pelcere, par cm, pa da ih prebacujes negde...
CO2 nije potreban.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hocu da joj koren bude u podlozi a stablo i lestovi van vode...Stoji u naslovu da hocu da je emerzno gajim,a kod emerzong cuvanja biljki je bitno da je koren u ili vlaznoj podlozi ili skroz potopljen....

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pusti ti Bluea, vidis da ne zna nista. Nego samo da ti nesto kazem, CO2 istiskuje O2 iz vode i obrnuto. Nema sta ko da ga trosi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo, ne treba ti akvarijum uopšte, već uzmi neku plastičnu kadu, lakša je za manipulaciju.
Stavi na dno treset, bez humusa a preko njega šljunak. Vode neka bude da sve bude dosta mokroali ne i da pliva.Redovno dolivaj vodu i održavaj podlogu vrlo vlažnom. Kadu pokrij najlonom, koji ćeš jednom ili dva puta dnevno provetriti. Sve to stavi na neko mesto gde je hladovina a opet da ima dovoljno svetla.
Polisperma će lako krenuti u emerzni rast, samo je bitno da u početku bude dosta vlage i da orošavaš.
Evo šta bi trebao da dobiješ:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje jos vrste biljaka mogu da se uzgajaju na ovaj nacin?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aponogetoni, barclaya, bluxa, cabomba, ceratophyllym, egerija, lotus, valisnerije, najas i još neke ne mogu.
Ostale sve mogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l' bi tako mogla javanska mahovina da raste u nekoj posudici koju postavim na terasu, iako temperatura noću je malo iznad 10 stepeni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@bojane koliko sam ja citao i koliko znam u tu posudu gde stavis mahovinu moras ili kvasiti ili na neki nacin odrzavati vlaznost vazduha.....Na takav nacin se i cini mi se riccia razmnozava u emerzni uslovima.....

@rainforest,hvala mnogo.... Wink Tu staklenu posudu sam vec zalepio tako da cu ipak za pocetak tu drzati biljke....

veceras stizu prve slike kako sam to isplanirao Smile

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam Miroslave da hoces da ih gajis emerzno, ali moras sud da poklopis da bi zadrzao visoku vlaznost unutra, o tome pricam. Kuhinjska, jos bolje industrijska, strec folija zavrsavaju posao, mozes i tanko staklo ili pleksiglas, sta imas pri ruci. RF ti je dao vise detalja, da ne ponavljam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojan86 ::
Je l' bi tako mogla javanska mahovina da raste u nekoj posudici koju postavim na terasu, iako temperatura noću je malo iznad 10 stepeni?

Mogla bi pod uslovom da je orošavaš na dva sata
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2011 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RF jedno pitanje,sta znaci orosavati?

Ovo sad ispade glupo alo stvarno neam pojma zancenje te reci......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2011 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RF mozes li da stavis jos neke slike...tvojih emerznih rasadnika??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2011 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95 ::
RF jedno pitanje,sta znaci orosavati?

Ovo sad ispade glupo alo stvarno neam pojma zancenje te reci......

to ti je kad uzmes ou prskalicu za stakla ili obicnu prskalicu koju nadjes i poprskas biljke tako da ih kao orosis, tj kao rosa izjutra sto je na biljkama e tako to izgleda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License