Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum 20 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dark Prince
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2011
Poruke: 34
Lokacija: Bojnik(u blizini Leskovca)

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja bih pitao nekog od akvarista za savet....tema je slicna...imam jedan aq od 50l i u njega sam stavio puno krupnog kamenja...nisam tad bas znao kako i sta...pa jos uvek neznam....ali ovaj mi se raspored definitivno nesvidja.....i od pocetka cu formirati taj aq...problem je u stvari stoja sutra dobijam novi aq od nekih 25-35l i nezeli da se zeznem kao prosli put...citao sam mnoge teme o podlogama ovde ali nikako nista da razumem Very HappyVery Happy...npr...kvarcni pesak neki tamo sljunak...i tako to slabo za vidjao ove podloge pa neznam bas i gde da ih nabavim...u mom okrugu postoje raznih materijala za podloge..i neznam bas koju da stavim....evo nekih slika pa me posavetujte koje materijale od ovih da koristim....Very HappyVery HappyVery Happy


ovo je:sitan pesak iz mog dvorista:

Image
Image

a ovo je kamen koji se koristi za izgradnju puteva pa sam naisao na neke kolicine otpada pa da vidim dali mogu da ih iskoristim...ovo je taj kamencic u odnosu na pesak:

a ovo su sitni klasicni kamencici koje svakodnevno vidjamo na ulicama u odnosu na pesak i ovo belo kamenje:

Image
Image
unapred hvala!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 6:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videcemo kako ce izgledati kad biljke krenu da rastu i kad akvarijum sto bi se reklo sazri. S obzirom na velicnu akvarijuma tacnije njegovu visinu i biljke koje vidim mislim da ces morati cesto da trimujes pa te to mozda malo vremenom i smori. Cini mi se da tu ima i malo previse biljaka pogotovo sto su sve zadnjeg plana a neke si malo posadio napred. Kad krene da raste samo ce ti se reci a u principu kako akvarijum sazreva tako ces i ti nauciti nesto.
Ako ne nadjes dobitnu kombinaciju preporucio bih ti "lenji" akvarijum odnosno akvarijum sa spororastucim biljkama, neka low light varijanta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko je vremena potrebno da se vide prve značajnije razlike u rastu biljaka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi, nema tu pravila. Jednostavno pratis situaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pratim pratim, baš sam se ubacio u fazon, interesantno je, e sad ovako,
vodeni limun, uskolisni limun, sagitarija, ludwigija repens i malo riccije, to su biljke koje su u akvarijumu, i počeo sam da pravim haubu kako bih izgledao što lepše, biće slika kad ubacim i ribice, samo mi recite jel bap sve ove biljke koje sam naveo mogu da se razmnožavanju
I takođe me zanima još nešto, naime napred sam posadio sagitarije, i baš su male, pa se pitam dal je moguće da stvarno narastu do 20 cm, meni ovo deluje baš malo. Ne vidi se na slici baš dobro, ali imam 4 komada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2011 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa naravno da ce se sve biljke razmnozavati.
Pa sta ce ti Sagitaria 20 cm?
Toliko ti je od prilike visok akvarijum,a ona bi trebala da bude biljka prednjeg plana Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa iskren da budem ne znam ni ja šta će mi, ali videh na slikama da je baš lepa, i sviđa mi se, pa onda ću ili da je izvadim ili kad se vremenom izučim da nabavim veći akvarijum, nema trećeg rešenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora znaciti da ce ti sagitarija narasti 20 cm. Ja imam kod sebe par vecih komada od mozda nekih 15 cm, ostale su sve manje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dark Prince
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2011
Poruke: 34
Lokacija: Bojnik(u blizini Leskovca)

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima clanovicma...kad sam formirao novi aq oko 30l stavio sam mesavinu sljunka i sitnih kamencica.kad sam sipao vodu ona se sva zamutila nzm da li ce taj sloj sljunka da se slegne ili sta vecsloj sljunka je otprilike nekih 1,5 cm a kamencica 1cm.pazljivo sam dolivao vodu ali bilo je nemoguce jer se voda stalno mutila kad sam stavio 1/2 aq video sam da su mi se kamencici i ljunak izmesali sad stvarno nemam pojma sta da radim,da krecem ispocetka ili ce se taj sloj slegnuti i izbistriti voda...bio bih veoma zahvalan na nekom brzom odgovoru...
evo slikao sam da vidite kako to izgleda:

Image


Image

napred hvala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad si formirao aq? Koji je to šljunak? Da li si ga isprao pre stavljanja u aq? Question Question Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre ubacivanja peska ili sljunka bilo bi pametno da se on vise puta propere u vodi dok se vecina necistoca ne ukloni.Ako hoces da budes 100% miran prokuvaj ga.Nedavno sam formirao aq sa vise od 10kg peska koji sam prokuvao i nisam imao ni najmanje problema sa vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dark Prince
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2011
Poruke: 34
Lokacija: Bojnik(u blizini Leskovca)

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad vise nema problema Very Happy...ceo aq sam ocistio i iznova ga formirao...s'najsitnijim kamencicima(sljunka)skoro sam dobio neke vrste biljaka od iskusnog akvariste pominjao mi je nesto kao..nana trava...zito trava...a ostalo sam sve zaboravio...sallim se....jako mi se svidja tzv.zito trava i iskoristicu je u zadnjem delu akvarijuma...a nana je napravljena za prednji deo ili sredinu ili da je vezem sa jedan veliki morskii kamen kog imam...sad sam napunio akvarijum a sutra pocinjem sa cikliranjem...ako nesto znate vezano za ove biljke recite mi na koj nacin najbolje da ih iskoristim...informisacu vas o stanju daljeg napredovanja...ivane ne zameri mi sto sam iskoristio tvoj post....

pozdrav svima!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj nanu da vezujes za morski kamen i njega nemoj da stavljas u akvarijum jer se morko kamenje polako rastvara i onda povecava tvrdocu vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tzv zito je biljka prednjeg plana jer raste nisko,zato nemoj pozadi da je stavljas.A sto se nane tice nemas potrebe da nju stavljas napred jer nije toliko lepa da bi stajala napred,bar po meni.Moras da je vezes za nesto,raste bas sporo,najbolje u senci neke druge biljke i bolje da je stavis negde sredina/pozadi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2011 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da imam jedan problem, naime pojavio mi se neki mali stanovnik u vodi, izgleda kao da ima rogove, liči na bubabaru, tih dimenzija možda je malo manji ali taj je oblik
šta sad da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License