Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pena?Oo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Maj 06, 2011 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednoj japanki treba oko 40 l vode za normalan zivot a ti ih imas 6, plus sto japanke prljaju vodu ko lude.

Moj savet ti je da izbacis sve te ribe iz akvarijuma (menjaj, prodaj, pokloni...), i da uzmes npr.:

~10 neonki, 1-2 ancistrusa i 4-5 kozica.
ili
6 gupika (2 m, 4 z), 1-2 ancistrusa, 1-2 koridorasa
...

Dalje da stavis neko nezahtevno bilje (sa sto sitnijim listovima da bi akvarijum izgledao veci), i da zamenis taj sundjer filter sa nekom potapajucom pumpom ili jos bolje hangon filterom. Predpostavljam da ti je svetlo obicna sijalica, a ako je tako obavezno je zameni sa nekom stedljivom od 8-15 w.

Jednom nedeljno zamenis 1/3 vode i dok pretaces crevcetom vodu usput usisas izmet sa dna akvarijuma. Mislim da se ovo malo truda na kraju isplati.

Najvaznije od svega je strpljenje, nista ne moze preko noci da se zavrsi (osim seksa naravno Very Happy ).

p.s.: Ako odlucis da startujes akvarijum od nule, obavezno kad posadis biljke i sipas vodu ostavi ga da se ciklira barem 6-7 dana, pa tek onda ubacuj ribu. I nemoj odmah svu ribu nego jednu po jednu vrstu na par dana. (Kreni od koridorasa ili ancistrusa).

SRECNO!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 06, 2011 11:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

daxdax89
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2011
Poruke: 13
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2011 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm evo sada sam ih nahranio i opet pena izgleda da je zbog hrane,ne znam da li da promenim hranu...HRanim ih onim proteinskim zrncima ili kako se vec zovu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2011 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ona crvena dzigerica?Ako je to menjaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
daxdax89
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2011
Poruke: 13
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2011 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to je,dzigerica.Ok menjam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2011 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ribe koje si nabrojao sam dosao do cifre od 200l za velicin aq i vise nisam mogao da sabiram. A ti ih drzis u 20l. Ne trazi resenje problema u hrani, clanovi su ti vec ukazali na prekobrojnost riba i premali aq za iste!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Crayfish :)
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Maj 2011
Poruke: 92
Lokacija: Beograd - Karaburma

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored previse ribica Japamija je vec izneo i obavezan poduhvat a to je menjanje 1/3 vode nikako da kazes koju podlogu koristis , sto isto moze da bude uzrok problema . . Strpljenja i paznje i uzivancija moze da pocne Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
daxdax89
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2011
Poruke: 13
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Resio sam problem,hrana je bila u pitanju,moze lock na ovo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitam ovo temu i odmah mi sine u glavi:
DZABA STE KRECILI Smile

Dax covece procitaj sta su ti ljudi napisali, svi su se potrudili i slazu se a ti nista ni da prokomentarises Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zedochok ::
Procitam ovo temu i odmah mi sine u glavi:
DZABA STE KRECILI Smile

Dax covece procitaj sta su ti ljudi napisali, svi su se potrudili i slazu se a ti nista ni da prokomentarises Sad


Druze ipak neke stvari moras da prozivis da bi shvatio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
daxdax89
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2011
Poruke: 13
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro procitao sam da mi mali aq,ali ja sta da radim,necu sada da ustanem i da idem da kupim novi.Nemam para trenutno za tako nesto.

Hvala na odgovorima u svakom slucaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dax naravno,ali ako ne mozes da prodas ili trampis ribice na forumu,odi tamo gde si kupio i zamoli da iskonbinujes nesto,makar umzi hranu koju nemas... Napravi nesto jer tako ces samo imati veca sra*a... Ovde su svi kul tipovijavascript:emoticon('Cool').... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gocha ja se uvek iznenadim Smile

Dax gre'ota je riba, desice se ono sto niko ne zeli, zato ti sve to i govore.
Probaj ti da spavas u sobi 3 kvadrata sa 20 ljudi!? Shvati kako je tim ribama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
daxdax89
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2011
Poruke: 13
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sam i rekao da zelim da se menjam ako ima neko u blizini
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pena Djile Akvarijumi 30 Sub Feb 16, 2013 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pena party - na koju niste pozvani D-KEE Početak u akvaristici 35 Čet Jan 12, 2012 1:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pena na krajevima akvarijuma neca Razno 6 Sub Jan 08, 2011 1:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pena postarsd Razno 11 Pon Okt 04, 2010 4:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License