Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 250l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kamikaza
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2011
Poruke: 12
Lokacija: Sirig/Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako,da probam i ja da predstavim akvarijum kojim se trenutno ja zanimam i odrzavam...
Naime,spletom nekih okolnosti kupih povoljno akvarijum,sa pratecom opremom,podlogom,3d pozadinom....bio je to ciklidni akvarijum,u kom su sad skalari,neonke,koridorasi i molike...

Ovako je izgledao prvi dan kad je napunjen i zasadjeno malo biljaka



Image

ovako izgleda danas,2 meseca kasnije


Image

Image


Image


Osvetljenje akvarijuma cine 2*18w neonke i jedna stedljiva sijalica od 11w.
Voda se filtrira preko top filtera i pumpe od 2000l/h.
Podloga je kvarcni pesak,sa malim dodatkom Tera-Magma humusa.
Biljke se mogu uciniti malo ostecenim ,ali je to zato sto su pretrpele teror 3 oskara,i slabih uslova kod drugara od kog sam ih i uzeo(evakuisao).
od ostalih stanovnika osim gore pomenutih tu su i ancitrusi,malezijski puzevi,amazonci,2 zalutale gupi zenke,kao i 2 japanke.
Prihvatam svaku vrstu kritike kao i pohvale...pa sad da vas cujem! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 1:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako, mislim da ove crvene biljke treba prebaciti u zadnji plan, one rastu dosta visoko.A japanke ne mogu sa ovom kombinacijom, vole hladnu vodu.I cupkaju biljke,preturaju podlogu...Ne znam , sacekaj i nekog iskusnijeg.Sto se tice ostalog, ok, kad se biljke malo razrastu bice mnogo lepse.P.S.Ne bih da pametujem previse,ali cini mi se da je to malo svetla za tu litrazu.Videces i sam,ako biljke rastu,onda ok,ali ako stagniraju ili ne daj Boze propadaju...Ja sam u svoj od 120 l stavila 4x 18w,i biljke napreduju ali ne nesto ekstra.Zato kazem da je to mozda malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kamikaza
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2011
Poruke: 12
Lokacija: Sirig/Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za japanke znam i sam,odlicno vidim sta rade,ali kad sam praznio stari akvarijum nisam imao kome da ih dam(a ne bi bas bilo kome),pa se ovako patim sa njima ali opet u podnosljivim kolicinama.
Sto se tice svetla,u pravu si,mada zbog samog sklopa haube nisam u mogucnosti da ubacujem neke DIY varijante svetla vec samo gotove armature...ali za sad ovo deluje,biljke rastu i pusataju pelcere.Kriptu sam vec poceo da vadim,a valisnerija se lepo rasirila,mahovine sad ima 3 puta vise nego sto je bilo.Ali opet,svakako mi je u planu ubaciti jos 2*18w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim dimenzije akvarijuma,zsto bi ubacivao jos 2x18w neonke,ubaci stedne pa konbinuj sa neonkama...
Drugo japanke pezobrazni prozdrljivci i druge ribice kao sto su neonkice mogu ostati glade zbog njih,lican primer kada su ih meni uvalili da je japanka prvo bila ostale ribice pa onda jela.. PRLJA VODU SAMO TAKO.... Mahovina ma koje svetlo imao ona raste skoro istom brzinom jer je sporo rastuca...
Ostalo mi se cini ok,i srecno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kamikaza
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2011
Poruke: 12
Lokacija: Sirig/Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije su 100*50*56,sti sto na tih 6 cm je dodato na racun pozadine! Znaci oko 250l.
Opet kazem za japanke,nisam imao kome da ih predam prilikom praznjenja starog akvarijuma.Prave one dzumbus ali meni opet to nije toliko strasno,podnosim nekako!
Kao sto rekoh da zbog sklopa haube moram staviti gotovu armaturu,neprakticno mi je stavljati stedljive....jer sama hauba je u stvari produzetak akvarijuma i od stakla je sto cini ukupnu visinu akvarijuma od 70cm. Samim tin nemam gde da pricvrstim sijalice pa mi je zgodnije postaviti armaturu,ali ok to sam i sam znao.Resice se i to samo polako,malo sam u tesnacu sa vremenom,jer supruga treba svaki dan da se porodi! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License