Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum 20 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Maj 17, 2011 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na pojedinim biljkama su mi listovi dosta propali, tj kao da se suše, koknretno na ludvigijama, ali mi se čini da na vrhu kao da izlaze neki novi, pa me zanima jel će biljka da se oporavi, i šta mi predlažete da radim.
hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 17, 2011 12:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Čet Maj 26, 2011 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E konačno sam ubacio ribice, 5 gupike, 4 ženke i 1 mužjaka, sad se igraju, baš su živahne.

Image
Image
Image
Image

hteo bih još nešto da pitam, ako budem rešio da sve ovo prebacim u veći akvarijum i da tamo promenim podlogu, planiram da ubacim i kvarcni pesak pošto sam ga konačno našao, pa me zanima jel mogu ja da izvadim svu ovu vodu i zajedno sa ribicama stavim u neku veću kadu dok ne sredim podlogu i posadim biljke u tom novom akvarijumu pa da onda vratim tu istu vodu zajedno sa ribicama u taj novi akvarijum, da li će se mnogo poremetiti ravnoteža i da li je to preporučljivo da se radi.
Pozdrav i pišite slobodno.

P.S u uglu se vidi stomaklija, ali to ne pijem to sam dobio od dede kad su mu davali pomen za dušu, voleo je da popije po koju isto kao i ja, a znao je da će kod mene biti u pravim rukama Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

preko dana su dosta gore na površini, a pridveče i kad padne mrak onda se spuste dole, jel tako to normalno, u svakom slučaju baš su živahne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno su na površini jer im treba kiseonika. Ubaci vazdušnu pumpu i rasprsivač. Pozdrav Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan milan
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2011
Poruke: 90
Lokacija: BG Konjarnik

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam što bi komplikovao to sa prebacivanjem vode i svega drugog?? Jednostavno nov akvarijum sredi po volji nezavisno od ovog što sad imaš.
A ovo za ribe što su ti danju gore, verovatno čim te vide odu na površinu jel misle da im stiže hrana. Ako su živahne i ako su im peraja cela i bez fleka onda su verovatno ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a šta radim sa ovim pužićima koji mi se penju po biljkama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista im nemoj raditi,dobri su cistaci.
Ako se prenamnoze i ne budu imali dovoljno hrane ti im das neko povrce(sargarepa,zelena salata,krastavac(njega ne moras da baris)) i to je to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a šta da radim sa ovim trulim listovima, dole na biljkama listovi otpadaju i suše se a na vrhu rastu i razvijaju se, kao da me neko gleda i zajebava me, kapiram ja da ove donje listove zaklanjaju ovi gornji pa ovi dole nemaju dovoljno svetlosti, ali ne mogu ja sa svih strana da im obezbedim svetslost, pa to nema ni onaj ogroman akvarijum u dubaijuju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan milan
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2011
Poruke: 90
Lokacija: BG Konjarnik

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šrićni trule i izvadi iz akvarijuma. Kakvo imaš svetlo za tih 20 litara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skoro sam ubacio 16 vati, dve neonke od po osam, po dužini akvarijuma stoje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali ako se ti pužići baš prenamnože, možeš nešto da izbaciš da bi akv bio pregledniji. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa šta da izbacim, ne kapiram, sad ih ima onako solidno dosta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da ako se prenamnože, da izbaciš neku količinu tih puževa. Pozdrav Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi helene,one ih tamane a ti puzici neprikosnoveno dobro tamane alge.... Wink
Meni ako moze ona stomaklija na poklon.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa čekaj sad, sad ispade da su ovi pužići dobri za alge, a jel nema veze što se penju po listovima? to me zbunjuje, ma može stondža nije problem, samo da mi krene ovaj da živi kupujem litar da popijemo na eks Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License