Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cikliranje potrebno ili ne ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2011 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za koji dan stize mi akvarijum zapremine od nekih 80 ak litara , trenutni akvarijum mi je 30 L i sve sto imam u njemu bukvalno sve prebacujem u taj veliki akvarijum,sad interesuje me da li je potrebno da se akvarijum novi ciklira ili ima dovoljna kolicina korisnih bakterija u podlozi (do duse nju moram proprati jer imam ispod zemlju za cvece) , na biljkama i u hang on filteru ? Mislio sam i svih ovih 30 L vode (manje-vise) pomesam sa novom odstajalom vodom,pa da mozda i ne napunim ceo taj akvarijum,punih 80 L vec npr svaki dan da dodam po 10 ak ?
Ili nista od ovoga ne moze,vec mora da se ciklira sve iz pocetka (problem mi je jer nemam mesta za oba akvarijuma,pa ne znam gde cu ribice ???) ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2011 4:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2011 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja licno kad nekom sredjujem akvarijum donesem od kuce vodu iz svojih akvarijuma i prljavu filter masu, podesim temperturu i pustim ribe. Nikad nisam imao problema sa umiranjem ribica. To je moje iskustvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2011 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i ja mislim da tu ne bi trebalo da bude problema ali cisto opet i da se posavetujem ovde na forumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2011 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2011 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i tako kao sto je Anboy rekao...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Ned Jun 26, 2011 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je za gupike nikakav problem. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2011 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja planiram sličan prelaz kao Petsrdjan. Imam akvairjum od 32 litre i sledeće nedelje bih uzeo akvarijum od oko 60 litara. Vidim da je to moguće odraditi bez "dodatnog cikliranja", pošto apsolutno sve prebacujem u novi akvarijum, samo bih dodao još možda 2-3 kilograma kvarcnog šljunka, pa me interesuje da li to može da dovede do nekih problema? I jedan mali offtopic, da li grejač od 50W može da obavi posao u akvarijumu od 60 litara? Sobna temperatura ne pada ispod 20 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2011 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojan86 ::
I jedan mali offtopic, da li grejač od 50W može da obavi posao u akvarijumu od 60 litara? Sobna temperatura ne pada ispod 20 stepeni.

Naravno da moze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka POTREBNO - Echinodorus quadricostatus... Bombadil Tražnja 0 Pet Sep 25, 2020 8:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno zelenilo Peku Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 23, 2019 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nov pocetak, pravilno cikliranje Nebojsa92 Početak u akvaristici 9 Pet Jan 04, 2019 5:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno par litara podloge Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 15, 2018 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno bilje nebojsar Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 14, 2018 6:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License