Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sema za neonku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to su T5 High Output lampe. Da li bi mogao da mi posaljes ako znas, na pp mesto u Bg gde mogu da uzmem te prigusnice posto sam pogledao u par elektroradnji gde su me "bledo" gledali. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 10:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, vrlo rado, ali ne znam. Bice problematicno, ali nije nemoguce naci. Pripremi se na ozbiljnu cenu.
Ako neko zna gde ima ovakvih i slicnih prigusnica, moze slobodno ovde da napise, nema potrebe za PP, ovakva informacija moze mnogima da koristi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo upravo sam pronasao sledece trazeci po netu :

Uzmemo jednu obicnu T5 (HE) armaturu od 21W tj. 85cm i nju skratimo za odgovarajucu duzinu.Zatim u nju ubacimo nasu T5 HO od 24W .

Da li je ovo moguce " s elektronske strane" ???
Da li ovo skracuje zivotni vek cevke ???

P.S Nasao sam prigusnice Osram-ove na Karaburmi ali se ne usudjujem da pozovem za cenu posto cenim da se meri u desetinama evra - a meni trebaju tri prigusnice , tako da . . .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boskonet ::
Evo upravo sam pronasao sledece trazeci po netu :

Uzmemo jednu obicnu T5 (HE) armaturu od 21W tj. 85cm i nju skratimo za odgovarajucu duzinu.Zatim u nju ubacimo nasu T5 HO od 24W .

Da li je ovo moguce " s elektronske strane" ???
Da li ovo skracuje zivotni vek cevke ???

P.S Nasao sam prigusnice Osram-ove na Karaburmi ali se ne usudjujem da pozovem za cenu posto cenim da se meri u desetinama evra - a meni trebaju tri prigusnice , tako da . . .

Zasto bi se mucio da kacis prigusnice itd ,3 prigunice greju dobro Wink ,uzmes drzace za neonke imas jedan drzac philipsov Smile koji kosta 630dinara nosi 2 neonke Wink od po 18w Smile znaci mozes da nadjes veci nosac jeftinije ce te izaci manje se greje ,lakse se kaci ,manje prostora ,zauzima ,ne treba alu foliju da lepis jer je ispod lim koji reflektuje svetlo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
boskonet
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010
Poruke: 98
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U haubu ne moze da stane 18W nikako . Jedino moze T5 24W ili T8 15W . Duzina je 60 a sirina 30 cm. Mada s' obzirom da sam procitao prednosti T5 nad T8 mislim da se na duze staze isplati T5 iako je vece ulaganje u startu . . .

P.S Koliko znam elektronske prigusnice se greju do max 70 C a ove obicne sto guraju u armature i do 150 C , ako nisam u pravu nek me neko slobodno ispravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ја се извињавам што овако упадам у тему видим да је закључена али дуго сам пратио догађања на сајту само као гост и много су ме заинтригирале шеме које су оставили Милош и Мелло. Нарочито решавање проблема ,,таласања''које се јави у неонкама када их привежеш на јачу пригушницу као на пример две неонке од 18W на електронску пригушницу(ону без стартера) од 36W(која је предвиђена само за неонку од 36W) и мислим да сам дошао до решења!Не могу да гарантујем 100% ни за шта чак и када нешто ради код мене врло добро.
Ова шема је баш тај пример пригушница 1Х36W
и две неонке од 18W

Image



Надам се да је цртеж довољно јасан
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim nacrtao si prigušnicu sa dva izlaza a napisao 1x36W, ako je 1x36 W nema dva izlaza!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ја са мислио на пригушницу каква је ова електронска а не на електромагнетну која има један излаз и која је неспорна за првезивање две неонке.

Image

Она има један ула улаз и 4 излаза. Два излаза су за леви а других 2 су за десни држач или електроде не знам тачно како то да назовем лаик сам за електротехнику, а иначе може да напаја само неонку од 36w бар они тако мисле.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je duzi vremenski period ovo sve testirano, mogu konstatovati da ovo moze da radi ali samo odredjen vremenski period, razlog je sto blok kondezatori popucaju. Probano vise puta i vise puta se isto desava i isto crkava.

Tako da nije bas preporucljivo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Elektronske prigušnice su previše skupe da se njima eksperimentiše... Jedino sigurno je ako odradiš spajanje kako je nacrtano na šemi same prigušnice i ako poštuješ snagu. Kada bi moglo da se prespaja na 2 neonke više niko ne bi kupovao odgovarajuće prigušnice! Naravno da su zaštitili proizvod od toga... Ipak je to trgovina!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Знам да је скупо али мислим да ово није бар у мом случају експеримент улудо. Направио сам грешку па ево како изгледа шема како треба. Класично повезивање неонки вероватно уништава електронске пригушнице јер она не може да распореди снагу равномерно на све сијалице.

Поправљена шема

Image

Ја сам само хтео да дам скромни допринос па нека људи одлуче хоће ли или неће да превезују неонке.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za semu ali bojim se da ni ovo ne pije vodu u ovom slucaju, razlog veoma jednostavan, nije u pitanju vezivanje, lako je povezati da to radi, problem je izlazno kolo same prigusnice, drugacije je odradjeno, tj drugacije vrednosti elemanata se koriste.

1x36W ne moze da izdrazi opterecenje od dve neonke, jednostavno elementi nisu odgovarajuci. Kada bi se zamenilo par elemenata onda bi moglo.

Igro sam se par meseci sa tim i dosao do zakljucka da neke rade duze, neke krace ali na kraju opet crknu ( srecom samo prigusnice a ne neonke )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 01, 2011 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači izlazno kolo zeza.Bolje da ja nadjem originaln prigušnice ako će ova da rikne! Zdravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 08, 2011 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Људи морам да вам се похвалим! Нашао сам невероватно јефтину понуду пригушница Т5! Купио сам две пригушнице једну (1х24w и 2Х24w) за 2150 динара и 6 држача за неонке Т5 (исти као онај код неонки Т8 у коме цев може да ротира) за само 50 динара. Сада још треба да их повежем. Више се не играм са шемама! Smile Поздрав.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Uzeo bih neonke T5 ali je sada pitanje dali njih mogu da kacim na el. prigusnice od stednih sijalica ??? Ako neko zna i ima iskustva nek se javi Please Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako povezati LED neonku medayu Rasveta 9 Pon Avg 21, 2017 9:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebna sema za akvarijum Choda1987 Uradi Sam (DIY) 13 Pet Sep 05, 2014 2:06 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati prodajem panjeve bilje juwel neonku i... tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Avg 30, 2014 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju T5 neonku uzeti? stefanrudi Rasveta 3 Uto Apr 08, 2014 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju Arcadia neonku dodati? Sijamski_Mrmot Rasveta 5 Sub Mar 29, 2014 5:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License