Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nestao mi ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam ancistrusa i onog drugo čistača, koji je manji od njega, žute je boje ne znam kako se zove, i jedno jutro kad sam upalio svetlo i hteo da ih narhranim video sam da nema anicstrusa, i evo već dva dana gledam da se nije negde sakrio među biljkama, ali očigledno ga nema.
Pored njih imam i gupike, crnog molija 3 komada, i nekoliko ksifofa, jel je moguće da ga je neka od tih ribica pojela? imam gore staklo nije mogao da iskoči iz akvarijuma
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 12:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidi da se nije zavukao u naki kamen(ako imas kamenje)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma nema šanse, sve sam pregledao, imam kamenje, nije pak ni mnogo veliko tako da nema šanse da se zavukao negde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je crkao pa ga je drugi cistac pojeo preko noci...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino to sto kaze Cuja ili je iskocio iz akvarijuma pa odskako pa ga nisi nasao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ancistrusi su veci od muljasa tako da sumnjam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je mrtav ancistrus kakve veze ima ko je veci?
Ali je malo verovatno da ga je mogao tako brzo pojesti corydoras!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da je crko pa su ga pojele ostale ribice, a tako se najcesce prenose neke bolesti. Ko zna koliko je dugo vec mrtav. Veoma je moguce da negde u akvarijumu ima neki posmrtni ostatak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovijan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 43
Lokacija: Beograd-Vracar

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se jednom desilo da je amonier bio zalepljen za pumpu kad sam praznio aq. Kad sam izneo pumpu i oprao, vratio u aq, posle nekog vremena video sam amoniera pored aq da je crko. Ovaj moj valjda nije stigao da se odlepi u trenutku kad sam izvukao pumpu, a ja nisam gledao, i tako je nastradao.

Ovo ne bi provalio dok mi se slicna stvar nije desila sa ancistrusom. vec sam izvukao pumpu kad sam video da je ostao sa druge strane zalepljen. Njega sam vratio u aq bez problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se desavalo da se preko prelivne cevi ( van vode ! ) prebace u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako van vose u prelivnoj cevi?

Zar nemaju sve prelivne cevi resetku koja ne dozvoljava da ribice prelaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jul 04, 2011 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav filter imas u tom akvarijumu ?

Evo pogledaj ovde, imao sam slican problem.

http://www.akvarijum.org/forum.....t3129.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovijan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2010
Poruke: 43
Lokacija: Beograd-Vracar

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancistrusi i amonieri, kao i ostali algari mogu da nastradaju tokom vecih sredjivanja akvarijuma.

Ukoliko se prilepe za kamen koji si planirao da izvadis ili pumpu sa filterom (ja imam takvu unutrasnju u aq) moze da se dogodi da ne stigne na vreme da se odlepi. Vec sam napisao kako se meni desilo, doduse moram da dodam da je i moja greska sto sam celu pumpu izvukao brzo. Bila je stara nije bila vakumom zalepljena za staklo vec samo potopljena u aq, tako da mi se desila glupost.

Dogodilo mi se jednom i kada sam menjao vodu u aq da vidim da ancistrus ostane iznad nivoa vose zalepljen za staklo. Ipak, brzo se odlepe i vrate u aq.

Ovi algari zaista kao da imaju neki instinkt da se nadju na pogresnom mestu u pogresno vreme Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ecofild
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2011
Poruke: 87
Lokacija: Žagubica

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 3:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema šanse da je iskočio, ima poklopac od stakla preko akvarijuma, a nemoguće da ja tako brzo pojeo drugi čistač jer sam ga posmatrao baš često, a što se tiče ostataka njegovog tela, pregledao sam deset puta akvarijum nema ničeg sumnjivog. u slučaju da se to desilo da su ga pojele druge ribice šta mi onda preporučujete da radim, kako da sprečim širenje nekih bolesti. U akvarijumu imam sunđer filter, i uvek je plivao tu oko njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 8:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Desavalo se i meni da neka ribica nastrada ali uvek sam nalazio skelet ako nista drugo onda glavu sam nalazio, nemoguce da je ta riba nestala. Izvini mozda si napisao gore ali mrzi me sad opet da citam , koliki je bio taj ancistrus, ajd postavi sliku akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuno nestao koridoras, verovatno m... Nikollo Ribe 6 Sub Apr 23, 2022 4:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License