Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alga - Koncasta ili .... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2011 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta god da si to napisao, apsolitno nista ne znaci. Je l' ti uopste znas sta dodajes u akvarijum, zasto dodajes i kako si odredio kolicine?
Odluci kojom izmenom ces krenuti, nemoj od jednom 10 stvari da menjas. U svakom slucaju, kreni sa rucnim ciscenjem algi i cescom zamenom dela vode. Budi strpljiv, sve se da resiti.
Kreni sa CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2011 10:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predpostavljam da si uradio sledece:
Stavio podlogu, posadio par biljaka, sipao vode i odmah krenuo sa punom dozom prihrane.

Tu si po mom misljenju napravio gresku, jer biljkama treba par dana da se prilagode na nove uslove pa tek onda da krenu da se razvijaju i pocnu da trose hranjive sastojke.
I te stedne sijalice mislim da su kao stvorene za alge kada su preko 0,5 w/l.

E sad sta mozes da uradis... Stopiraj prihranu na neko vreme, menjaj vodu cesce, uklanjaj mehanicki koliko je god je moguce, i ako si u mogucnosti dodaj Easy Carbo i/ili CO2 (barem onaj DIY). I ako si u mogucnosti stavio neonsko osvetljenje, mislim da je mnogo bolje. I nadaj se da ce se povuci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke su sveže posadjene i nisu još krenule u fulu a ti si krenuo. Treba im vremena da se prilagode novom podvodnom životu. Algama ne treba vremena.
Uradi sledeće:
1. mehaničko čišćenje, najbolje četkom za pranje flaša, samo vrtiš u krug i čistiš, manjaj vodu 30% nedeljno
2. Smanji svetlo na pola narednih mesec dana. , za to vreme ne prihranjuješ.
3. Fotoperiod 3+2+3 ? . Tropskim biljkama treba 12h svetla dnevno. Produži fotoperiod, smanji intenzitet, možda čak i na 0.3W/l al nek bude 12h
4. Easycarbo bi bio koristan u početku.

Kad bilje krene sa novim listovima polako uvodi mikro i makro, najpre 1/3 doze a kako se bude zgušnjavalo pojačavaj prihranu i iintenzitet svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima!
1.GDe mogu da nabavim tu cetku?
2.Svetlo smanjeno za jednu stedljivu,sad mesto 40 w sija 20 w.
3.Onda cu staviti 12 h foto period.
4.Probacu da nadjem easycarbo,ali cisto sumnjam da cu ga naci.
Bilje je lepo krenulo,Vallisberia je bila posecana,ali za par dana opet bila do vrha akvarijuma i dobro se zgusnula,mahovina je izbacila hiljade onih "pipaka",a undulata ima vec 5-6 braon listova,a Lilaeopsis je porastao i ispravio se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa istom algom sam imao problem i ja , kao sigurno i vecina nas na forumu.
Ja sam problem resio na sl.nacin
Promena vode na svaka 2-3 dana
Smanjen fotoperiod
I kupio sa 2 sijamska algara,ili fly fox kako mi je prodavac rekao,mada gledao sam ovde u bazi i to je algar
http://www.akvarijum.org/forum.....ki%20algar
kako god,oni su pobrstili bukvalno sve alge za 2 dana.
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za sijamce,ali bi oni istovremeno obrstili i svu mahovinu koje imas bas dosta u tom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O tome nisam razmisljao Sad Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene u akvarijumu ima dosta mahovine. Moji sijamci sem algi ne diraju ništa od biljaka, tako da ti ih preporučujem. Vrlo su krisni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su obrstili skroz na skroz Elodea densa
http://www.akvarijum.org/akvar.....densa.html
Ostale biljke ne diraju....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja sad jednog sijamca,do neki dan je bio u akvarijumu sa mahovinom,skroz ju je istanjio.
Ne bih njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License