Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Treset za cvece ... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
hazard013
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2011
Poruke: 26
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li kasnim sa temom,ali uspeo sam da nadjem odgovarajucu podlogu za aq,u pitanju je neki supstrat za orhideje,proizvodi ga Agro CS iz Ceske,a sastav je sledeci: pH 5.0 - 6.5 , N 40-100 mg/l, P 30-90 mg/l, K 50-150 mg/l,a u pitanju je cist treset. Inace pakovanje je od 5 litara,a cena mu je 184 dinara Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 7:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod treseta je najbitnije da je Organska materija sto manja, sve ostalo ...
Inace, u prvom postu je dat sadrzaj Carobne zemlje. Pored ove zemlje u akvaristici se upotrebljava i Tera magma, Florabela ... ako uspes, uporedi sastav sa ovom zemljom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hazard013
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2011
Poruke: 26
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nadjem,uporedicu,a sutra cu da vidim i po Beogradu da nadjem neku hranjivu podlogu,pa po povratku za Vrsac da svratim po dzak kvarcnog peska,cisto da se nadje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivanitza




Registrovan: 28 Jul 2011
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 28, 2011 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, nova sam na forumu i uopšte u svetu akvaristike. Još uvek samo čitam teme da ne bi bilo glupih i prežvakanih pitanja.
Interesuje me samo jedna stvar, kada pričate o tresetu za podlogu da li bi tu mogao da se koristi kokosov treset? Pošto se bavim teraristikom pa njega imam dosta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Joks1985
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Žabljane(Leskovac)

PorukaPoslao: Čet Jul 28, 2011 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam kupio u poljoprivrednoj apoteci treset pise da je sa Pestera i kosta 50 dinara 5kg. Sto nije skupo, ali ne znam koja mu je ph vrednost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 28, 2011 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigros ::
humus - zemlja koja nastaje raspadom organskih materija potpomognutim bakterijama, glistama i slicno.
Treset nastaje u tresetistima nepotpunim raspadom biljaka usled velike vlaznosti i nedostatka kiseonika.
Za vise informacija gugl.

tako je, jednostavno i lepo rečeno.
Takođe, treset obično nastaje u barskim i jezerskim ekosistemima (rapsadanje vodenog bilja i mahovina), a humus je više vezan za šumske ekosisteme (raspadanje lišća, granja i sl.)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Dule_Zr
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2011
Poruke: 37
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jul 31, 2011 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uzeo za 170 din u obliznjoj cvecari u Zrenjaninu 10L zemlje za cvece PH7 organske materije 66% , e sad videcemo kako ce se pokazati kod biljaka, AQ je napunjen sa vodom i za koji dan nosim vodu u laboratoriju na analizu, pa javim rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2011 5:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko mozda gde u pancevu ima da se kupi beli treset a da mu je pH 5.0 - 6.5 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zemlja za cvece i zuta moli? vulex Početak u akvaristici 7 Sre Feb 24, 2016 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cvece Shika Podloga 1 Ned Jan 31, 2016 9:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Treset i prihrana Elud Podloga 0 Pon Feb 02, 2015 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cvece ? bikolor Podloga 11 Uto Maj 13, 2014 8:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Treset? Coa' Podloga 0 Čet Apr 17, 2014 7:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License