Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 "Sisanje" biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jul 31, 2011 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da....
Sve one predivne slike biljnih akvarijuma nastaju tako. Šišaj najlepše delove biljke koje su hrlile pod svetlo pa ih zasadi tamo gde ti treba.
Slikaj.
Skoro sve biljke će prirodno uvek težiti da što pre pohrle na površinu i tamo zauzmu svo svetlo. Onda im ni to neće biti dovoljno pa će izaći iz vode i tamo van vode napraviti gusto žbunje a delovi stabla kod podloge će satruliti.

Znači šišanje i presadjivanje je redovna mera.
I da, ako biljke nisu plastične, nema stagnacije. Bilje ili raste ili propada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 31, 2011 11:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Vladimir27
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2011
Poruke: 44
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Avg 25, 2011 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

interesuje me sisanje biljaka,da ne rastu puno u visinu,nego sirinu malo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mabaus
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja svoje bilje sisam tako sto prvo sisanje uradim malo nize od polovine, drugo sisanje mi je na oko 5 -7 cm vise od predhodnog ( mislim iznad za razliku od prvog) to je nekih 5-6 cm od povrsine i posto je bilje u gornjem delu lepo i bujno a pri dnu uglavnom ostaje bez listova 3 sisanje uradim skroz par centimetara od dna znaci skroz ga ogulim, i ono pocne da pusta ponovo lepo lisce, i tako u krug opet 1,2,3 i tako do kraja zivota
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License