Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 uginule ribice za 2 dana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cojebrate
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2011
Poruke: 3
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre nekih mesec dana sam kupila akvarijum od oko 10 litara, i tada mi je preporucen najobicniji filter i najobicnija pumpa, kupila sam prvo buljavu japanku, i jos par onih sitnih sarenih (ne znam kako se zovu) i bilo ih je 6..posle par dana sam uzela 2 skalara ( rekli su mi da moram da kupim bar 2 jer idu u jatu) i jos jednu sarenu ribicu i bilo ih je 9... voda mi se mutila, i smrduckala je, pa sam je menjala na nedelju dana, sve po pravilima... onda sam pitala u pet shop-u da li mi treba jaci filter jer mi se muti voda, oni su mi dali neki od 6.5w, kao taj je dobar...medjutim, kada sam zamenila vodu, i ubacila novi filter, prvi dan je sve bilo normalno, ali drugi dan mi je uginulo 4 ribice...sve su bile na dnu...a sledeci dan jos 3...sve su bile slabe pre smrti, videlo se da pokusavaju da izadju na povrsinu, ali su na kraju uginule na dnu...neke u zamku, neke su se umotale u travu...jel ima neko ideju sta mogu da uradim da se to ne nastavi? ostala mi je japanka (buljava) i jedna mala sarena, a ne smem da kupim jos ribica. ako neko ima ideju, neka se javi...hvala puno! pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 1:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Joks1985
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Žabljane(Leskovac)

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste da sam relativno nov u akvaristici, ali po mom misljenju to je previse riba za tako mali akvarijum, a i previse vrsta. Sacekaj misljenje nekog iskusnijeg akvariste. A i da te ne bi opominjali urednici napisi u svom profilu odakle si.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
bogami problem je velik jer je akvarium mali za japanke i to 9 kom i 10l plus jos skalari. Skalari su toplovodne ribe a japanke vise vole hladnijiu vodu. Japanke su prasici u akvariumu i slabo vare tako da brzo zamuti se voda. Ako nemas rasprsivac oni brzo potrose sav vazduh. Sve u svemu tu nema pomoci sto se kod tvog akvariuma tice jer je mali a ni vrste ne idu zajedno.
Prvo oslobodi se skalara i japanki jer je to malo za njih. Drugo u 10l mozes da drzis samo nekoliko komada sitnih ribica koji ne prerastu 3-4cm velicinu. Trece namesti aeraciju da ribice imaju vazduh.
Ako nesto nije jasno slobodno pitaj i pokusacemo da te uputimo u pravi smer da imas zdrave i lepe ribe u tom akvariumu od 10l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flajcek
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 17
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ni ja bas iskusan ali definitivno dva skalara u 10l tesko da moze, a valjalo bi da izbacis sliku te sarene ribice sto je prezivela ili nadji na netu kako se zove, moras da pazis kada kupujes ribice, ne moze svaka sa svakom ali vidim da je deak odgovorio i on sigurno zna vise od mene
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cojebrate
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2011
Poruke: 3
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

problem je u totalno pogresnim informacijama koje sam dobila od coveka koji radi u pet shop-u. a uradila sam sve sto mi je rekao, zbog toga sto se ne razumem. koliko bih ribica smela da drzim u 10 litara? i koje mi vrste preporucujete? imam i rasprsivac za vazduh, kupila sam kompletnu opremu, s tim sto su mi rekli da mi grejac ne treba pre septembra, oktobra... hvala vam puno na savetima. moracu da promenim pet shop, i da se malo vise raspitam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Joks1985
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2011
Poruke: 111
Lokacija: Žabljane(Leskovac)

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje ti je da uzmes veci akvarijum, jer sa akvarijumom od 10l imas bas male mogucnosti, ako uzmes veci ovaj ce ti dobro posluziti za mrest, meni je bas u jednom od 10l danas gupika okotila 29 malaca. Ja imam od 55l i mislio sam da je to ok velicina, medjutim ubacio sam ribice, cistace i dve gupike su se okotile i sad vidim da je mali. Ja sam moj platio 1000 dinara tako da nije neki trosak, a zadovoljstvo je ogromno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najvoci problem je taj taj mali akvarijum jer trazi da se stalno cimas oko njega jer se 10 litara jako brzo zaprlja. Jedino staviti u njega jedan par gupika ili platika, cisto da plivaju. Sve preko tog broja pogorsava situaciju i samo ces se cimati. Znaci oprema tu nije toliko problem.

Tvoje je da se odlucis da li ces se stalno cimati oko 10 litara ili mozda uzeti malo veci gde bi mogla da i uzivas u ljubimcima a i imali bi manje cimanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
cojebrate
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2011
Poruke: 3
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joks1985 ::
Ja sam moj platio 1000 dinara tako da nije neki trosak, a zadovoljstvo je ogromno.



gde ima toliki akvarijum za 1000 din Smile ja sam svoj platila 1500, s tim sto je u obliku vinske case...sluzi mi naravno kao ukras, ali kao ljubitelj zivotinja ne mogu da se ponasam prema njima kao prema ukrasu jer su jednostavno neodoljive...ostala mi je jedna crna buljava japanka, i jedna gupika (sad sam videla na netu koja je vrsta ona mala prezivela)...nadam se da ce se slagati dobro...mada bih ubacila jos bar jednu, dve manje ribice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crna buljava je teleskop i ona je vrsta zlatne tako da trazi minimum 30L vode. Pokloni nju nekome i uzmi jos jednu gupiku, ili pokloni sve i uzmi jednog lepog borca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 20, 2011 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cojebrate ::
Joks1985 ::
Ja sam moj platio 1000 dinara tako da nije neki trosak, a zadovoljstvo je ogromno.



gde ima toliki akvarijum za 1000 din Smile ja sam svoj platila 1500, s tim sto je u obliku vinske case...sluzi mi naravno kao ukras, ali kao ljubitelj zivotinja ne mogu da se ponasam prema njima kao prema ukrasu jer su jednostavno neodoljive...ostala mi je jedna crna buljava japanka, i jedna gupika (sad sam videla na netu koja je vrsta ona mala prezivela)...nadam se da ce se slagati dobro...mada bih ubacila jos bar jednu, dve manje ribice...


Platila si ukras u obliku vinske čaše 1.500 dinara, a ne akvarijum. A rekao bih i da si to kupila na Vidikovcu.

Pretvori tu "vinsku čašu" u neki drugi ukras (stavi one gel kuglice u raznim bojama ili nešto slično), a za 1.000 dinara možeš da kupiš dosta veći akvarijum, od 30 litara pa naviše (zavisi gde kupuješ).

Ne ubacuj nijednu ribicu više tu, menjaj deo vode na dva dana. Ne isključuj taj filter ni vazdušnu pumpu. I nemoj previše da ih hraniš.

Sve dok ne odlučiš da li ćeš imati pravi akvarijum ili ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License