Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke za akvarijum sa zivorotkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DarwinsDemon
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam iskustva sa biljkama, a švrljajući po forumu nisam naletela ni na šta što bi mi dalo odgovor na sledeće pitanje:

Formiram akvarijum sa živorotkama tipa moli, gupi, hifo i sl.
Imam uspravan akvarijum, visine 60cm sa kvarcnom podlogom

Da li postoji neka vrsta koju biste mogli da mi preporučite za početak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 1:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

kikiriki
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 60

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od svetla mada Valisnerija ,Anubias i Cryptocorine ce svakako uspevati u skoro svim uslovima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DarwinsDemon
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kikiriki ::
Zavisi od svetla mada Valisnerija ,Anubias i Cryptocorine ce svakako uspevati u skoro svim uslovima


Hvala.

Malo je slabije osvetljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 7:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jacina osvetljenja je ta koja diktira izbor biljaka. Ukoliko je osvetljenje slabije (ispod 0.5w po litru) ona anubije, kriptokorine, mikrozorumi, mahovine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
kikiriki
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 60

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko drzi mikrosorijume u cesmovaci?ja sam pokusao ali nije se dobro zavrshilo,biljka sada jedva da ima listove .Imam i obichnog i Windellow.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam te obe vrste u cesmovac sasvim solidno napreduju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče ograničenja na biljke po pitanju živorotki, ne bi trebalo stavljati ricciu na kamenu jer će je rasčupati.
"Česmovača" je relativan pojam, ima česmovača raznih. Verovatno se radi o izuzetno tvrdoj vodi, čim microsorumi ne napreduju.


izmenio sale75bgd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@RF

Sto se tice ricie na kamenu kod mene je lepo gurala na kamenu u akvarijumu sa gupijima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
kikiriki
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 60

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je Zvezdarska česmovača tj profiltrovana savska voda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2011 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel se Zvezdara snabdeva sa Makiša?
Inače, evo rezultata fizičko-hemijske analize vode za 2009. za ceo Beograd:

Image

U proseku, najmekša je Vinčanska (9.8dH), a najtvrđa je Bežanijska voda (16.8dH). Samo ne znam koje se opštine iz kojih crpnih stanica snabdevaju Sad Imam samo ovu informaciju: Udeo proizvodnih pogona u ukupnoj proizvedenoj količini vode iznosio je: Banovo brdo 30,81 %, Bele vode 9,92 %, Bežanija 21,26 %, Makiš sa najvećim udelom od 37,35 %, a najmanji udeo od 0,65% ima Vinča.

Jel neko od vas proveravao parametre česmovače u svojoj kući tvdoću i kiselost sa testerima ovim za akvaristiku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Sep 05, 2011 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vi Beogradjani imate dobru vodu za akvaristiku.
Naša Somborska, arteška voda, zarobljena milionima godina na 200 m dubine ima "samo" 25dH uglavnom karbonata.

Bojane, izvinjavam se, nisam bio precizan. Molike su riccia-rasturači.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 05, 2011 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U bog'te, znao sam da smo tvrdi, ali da smo baš toliko tvdi! Very Happy ..RF, jel znate možda ostale karakteristike Somborske česmovače? makar kiselost? ja sam se ubio pokušavajući da iskopam nešto na netu, ali Vodokanal ima samo lep sajt, ali na žalost ne i mnogo funkcionalan niti informativan Sad

Inače, sticajem okolnosti uspeo sam recimo za Akvu Vivu da dođem do nekih zanimljivih podataka:
Citat:
Ukupna tvrdoca AQUA VIVE izvoriste Park (pakovanja PET 1,5l, 0,5l, 0,5l sport lock i 0,33l sport lock) izrazena u nemackim stepenima tvrdoce je 15,6 dH dok je pH vrednost 7,3.

Ukupna tvrdoca AQUA VIVE izvoriste Banja (pakovanja 5l balon i staklene boce) izrazena u nemackim stepenima tvrdoce je 26,5 dH dok je pH vrednost 7,1.


prvo što me je iznenadilo jeste da im se toliko razlikuje tvrdoća samo u zavisnosti od pakovanja! i naravno to nigde zvanično ne spominju ..marketinški magovi! Smile

a sad, znači po ovome ispada da Somborci ko da piju mineralnu vodu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Sep 05, 2011 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo je somborska česmovača ili ti "tečni kamen":



pH vrednost 7,3
Isparni ostatak 565 mg/l
Nitriti O mg/l
Nitrati 4 mg/l
Amonijak 1,08 mg/l
Hloridi 24 mg/l
Ukupno Fe 0,05 mg/l
Električna vodljivost 892 ms/cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 05, 2011 3:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pon Sep 05, 2011 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zvezdara dobija sa Vince.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License