Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 23L, sta i kako... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Patrik&Co.




Registrovan: 07 Sep 2011
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima! Posto mi prodavci po pet shopovima nisu bili bas od neke pomoci, odlucila sam da se obratim i vama.
Nabavila sam japanku pre dve godine, i nakon uginuca jos dve japanke (zbog nerazjasnjenih okolnosti), odlucila sam da ostavim samo njega (Patrika). Ziveo je u akvarijumu od 10L, bez filtera, sa par ukrasa, koji sam temeljno cistila otprilike na deset dana.
U medjuvremenu je porastao, tako da od nove godine zivi u akvarijumu od 23L, sa filterom Atman AT-F301. Skoro sam mu nabavila podlogu, pozadinu za akavarijum i drugara, jos jednu japanku (Juniora).
E sad, problem je sa filterom, koji kad ga ukljucim njih bukvalno baci u kovitlac. Ako prikacim i cev za ubacivanje vazduha, mehurici bukvalno iskacu iz akvarijuma, ili stalno kvase poklopac. Tako da je preko dana bio ukljucen, a nocu iskljucen. I onda se desilo da se voda bukvalno zamagli, ne preterano, ali dovoljno da ne bude bistra. Cak i posle 12 sati rada filtera, nije se izbistrila.
Dakle koji filter da nabavim?? I je l' treba jos nesto da dodam?
Pomoc!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 12:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm..

Kao prvo: i 23l je mali akvarijum za Patrika. Njemu treba bar 50 litara. On je sada veći i više prlja vodu.

Kao drugo: što se filtera tiče, on ima opciju (klizač) za smanjenje protoka. Probaj malo da smanjiš protok i da usmeriš tok vode tako da manje kovitla.

Kao treće: mehurići će uvek tako da iskaču iz akvarijuma, pogotovo ako je akvarijum nizak, a otvor iz koga izlaze mehurići blizu površini.

Ovaj filter ti je već verovatno zaprljan, izvadi "sunđer" koji se nalazi u njemu i probaj da ga opereš (neki preporučuju da to uradiš akvarijumskom vodom).

Menjaj od 30-50% vode redovno, na 5-7 dana najmanje, a i češće ako treba jer je to ipak mali akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kikiriki
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2011
Poruke: 60

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Patriku treba najmaje 100 litara ali najbolje za njega ili nju bi bila dvorišno jezerce sa fontanom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Patrik&Co.




Registrovan: 07 Sep 2011
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm, pa za jezerce nemam uslove posto zivim u stanu. A i Patrik nije bas toliko veliki, u duzini ima oko 5-6cm. Dimenzije akvarijuma su 40x25x23.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanemari ovo jezerce, ako si već odlučila da imaš Patrika - imaj Patrika, samo mu napravi malo bolje uslove od trenutnih. Zlatne ribice traže veći prostor i hladniju vodu, kao i jako dobru filtraciju vode.

Proveri zaprljanost filtera i smanji protok (samo nemoj da preteraš), i menjaj deo vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Patrik&Co.




Registrovan: 07 Sep 2011
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala na savetima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Optimalna litraza za u ovom slucaju Patrika je oko min. 80l - 100l vode po ribi. On jeste mali, ali to je zato sto boravi u blago receno losim uslovima. Vidim da si iz Beograda pa bih sve koji drze zlatne ribice posavetovao da prosetaju do KBC Bezanijska Kosa, deo gde se zakazuje NMR. Tamo mozete videti onako realne dimenzije zlatnih ribica. Zaista sa aq od 23l i zlatnom ribicom u njemu tesko ces dobiti adekvatan odgovor o bilo cemu. Pogresan je sam start, a to je upravo velicina akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Patrik&Co.




Registrovan: 07 Sep 2011
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam koliko zlatna ribica moze da poraste, ali posto sam procitala na netu da se oni prilagodjavaju prostoru, mislila sam da mu nije problem sto zivi u manjem akvarijumu.
Nazalost nemam uslova da nabavim veliki akvarijum.
Znaci moram da ga poklonim Patrika? Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaista ne znam sta bih ti savetovao jer ne znam kakve su tvoje mogucnosti. Ako si emotivno vezana za odredjenu vrstu ribe, u ovom slucaju je to Patrik, razumem te u potpunosti jer i sam bih crkao bez pirana. Preostaje ti jedino da nabavis koliko toliko veci akvarijum sto i nije velika investicija (par hiljada dinara, mozda do 5.000 - 6.000 nov, polovan i jeftinije).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Patrik&Co.




Registrovan: 07 Sep 2011
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa eto vec dve godine me gleda svaki dan sa stola, zao bi mi bilo da ga dam, ali bi mi vise bilo zao da ga mucim.
Za sada cu da menjam vodu cesce, i nekako smislim da uzmem veci akvarijum. Finansije nisu toliki problem koliko je sam prostor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Sep 07, 2011 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesi se time da u stanu od 45m2 na 4. spratu imam oko 1500l vode. Smile
Zato ne razumem prostor kao ogranicavajuci faktor za akvarijum od 100l...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Patrik&Co.




Registrovan: 07 Sep 2011
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Patrik je nazalost uginuo Crying or Very sad Ne znam zbog cega, samo je poceo da kunja, zavlacio se po coskovima i uginuo. Sad

Posto nisam zelela da opet kupim japanku, pre nekoliko dana sam odlucila da kupim dve gupike, i neplanirano sam nabavila i jednu pink zebru.
Gupike sam htela da uzmem istog pola, da se ne bi razmnozavale, jer ne znam sta bih sa njima, da li sam potrefila ili ne, ne znam.
Uglavnom, interesuju me iskustva sa zebricama, ova malena prilicno divlja po akvarijumu, "igra" se sa filterom, i, ako mogu tako da se izrazim, smara gupike. Prati ih, pa ih malo cukne, one se uglavnom sklanjaju.
Na netu sam videla da su zebrice uglavnom u grupi, pa me interesuje da li da nabavim jos jednu-dve?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2011 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam sta da ti kazem, u pitanju je 20-tak litara i smatram da ta zebrica nije trebala da upadne u kombinaciju. Bilo bi joj prijatnije da nije sama ali opet ponavljam, 20-takje to litara, bice guzve.
Ti odlucujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License