Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Amazonac jede biljke. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2011 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam nedavno par amazonaca u akvarijum da bi mi vrsili ulogu cistaca ali su poceli da se hrane biljkama. Tacnije, sumnjam najvise na jednog od ta dva posto sam samo njega i uhvatio na delu.

Problem ne bi bio tako strasan da pomenuti puz nije navalio na mlade izdanke, svako jutro vidim da mi je preko noci gricnuo i izbusio mladu i najmanju lisku neke od biljaka koja je zdrava i bez algi. Najvise mu se svidela Amazonka, al ne poseze ni od Cryptocornie, a ni od Cabombe. U akvarijumu ima sasvim dovoljno starih pozuletih listova, algi i hrane. Davao sam im i kuvanu sargarepu ne bi li se zasitili pa ostavili biljke na miru, ali nista se nije promenilo.

Ima li neko ideju sta da radim? Da ih izbacim napolje ili da se nadam da ce da prestanu? Ne bih da mi potamane biljke oko kojih se toliko mucim. greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2011 12:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vetar
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2011 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam isti problem, ubacio sam Amazonca, posle par dana sam ga izbacio napolje kada sam video da jede zdrave biljke.
Sada imam par sitnih Amazonaca za koje nisam siguran da li jedu biljke, pošto su previše mali da bi primetio štetu.
Koliko sam čitao ovde na forumima, ljudima Amazonci uglavnom ne diraju biljke, tako da zavisi od jedinke do jedinke.
Vidi koji ti puž tačno jede biljke, uhvati ga na delu i izbaci ga, a posle obrati pažnju i na onog drugog. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2011 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi ovaj puz cesce da posecuje forum pa da vidi da ne sme da jede biljke. Laughing
Izbacio sam ga napolje pa cu da pratim stanje, drugi puz je manji od njega i nisam ga do sada primetio u ovom cinu, ovaj je uhvacen na delu 2-3 puta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2011 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj im malo kuvane šargarepe, spanaća, blitve, krastavc pa ti neće dirati biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2011 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
par amazonaca .. mu se svidela Amazonka

ko će kome već svoj svome
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Sep 16, 2011 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam im kuvanu sargarepu, al sam je ujutro pronasao manje vise netaknutu, ocigledno im nije tako ukusna. Smile Za sada je jedan u akvarijumu, drugi je u pomocnom pa cu dalje da vidim sta cu sa njima. Hvala na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojka--94
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2011
Poruke: 22
Lokacija: Stara pazova

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje u vezi biljaka da li smem jednu biljku mali pelcer da stavim ispod tegle u akvarijumu da je nebi japanka pojela da li ce moci tako da raste?da ne bi japanku morao da odvajam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze zasto da ne. Samo bi najbolje bilo da bude plasticna na kojoj ces probusiti nekoliko rupa da bi voda mogla da cirkulise kroz nju.
Naravno mora da bude providna tegla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li siguran da ti biljke ne jede bas ta japanka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojka--94
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2011
Poruke: 22
Lokacija: Stara pazova

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2011 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jede ona sve sto stigne samo zeva!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pmanita85




Registrovan: 15 Okt 2011
Poruke: 1
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam Akazonce poprilicno velike i bilje jedino jedu kad opadne neki list ili deo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancitrus vs amazonac sudyxor Ribe 0 Uto Feb 27, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License