Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum i dekoracija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo polako, čitaj što više, pitaj za nejasno. Ovo je hobi za strpljive. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2011 8:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta znaci kada se jedna tetra priljubi uz drugu bocno, i napravi salto preko nje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti znaci da vjezba gimnastiku Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Sala hehe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To znači da se mreste, tj da baca ikru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Bio@ Very Happy mozda ih posaljem u cirkus Smile
@Nemanja@ hvala druze, gledao sam sat vremena bukvalno. Prvo sam pomislio da su u pitanju paraziti, jer je krcko rekao da je moguce, zbog toga sto su plivale uzvodno gde struji voda iz filtera. A onda sam shvatio da se radi o jednoj vecoj ribici (kasnije na netu video da su zenke vece), i tri manje (muzijaci) koje su je salecale. Imam jos jednu zenku, ali se ona drzala po strani na drugom kraju aq sa ostalim stanovnicima. Ikru nisam primetio, ali jesam da se sve odigravalo oko mahovine na panju. Ako je bacala ikru, znaci da je klima u aq povoljna sto me jako raduje. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2011 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš tako, čim bacaju ikru znači da je sve ok u akvarijumu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pon Okt 17, 2011 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako, na ono sve sto imam od ribica ce doci neonke. E sad, sta me interesuje, posto su sve ribice u mom aq jatne i i male, da li bi mogao da uradim nesto, tj da napravim mali kontrast, da ubacim recimo jedan par krupnijih ribica. Razmisljao sam o borcima, i kako sve vise citam, cini mi se da se ne bi bas uklopile u sve ovo. Da li moze neko da mi da predlog, sta bih mogao da uradim. . .?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 17, 2011 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si odstranio Albonubese, dodaj neonke, a krupnije ribe...ne bih. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Par pitanjaca

Nisam ih odstranio (Albonubese). A jel problem da ih odstranim kasnije, tj. kada im nadjem odgovarajuci dom, da ih ne vracam u pet shop u zatvor Smile

Zasto ne vece ribice? Mislim, ne bukvalno vece, ali npr. kao borac, on nije od vecih ribica?

Osvetljenje? Imam one dve akvaristicke neonke od 18w, fresh water i tropicana, zeleo bih da dodam jos dve obicne stedne sijalice od po recimo ??w, jer su mi uglovi aq nedovoljno osvetljeni. Koje sijalice je najbolje uzeti? I koliko w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih puno da utičem na izbor koji praviš.
Vidiš i sam da imaš u akvarijumu ribe koji troše čitav raspoloživi prostor za zujanje levo-desno-gore-dole.
Rod Betta splendens su mirne, statične ribe, uočio si i to sigurno. Zašto bi ih stavljao u ovakvu zujalicu, gde bi bile stalno uznemiravane i zbunjene tolikim kretanjem oko njih.
Kod izbora riba, pre nego odlučimo šta hoćemo, obratimo pažnju pored netrpeljivosti vrsta i na to kakvo im društvo prija, pa mirne i povučene družimo sa sličnim vrstama, a trkačice sa suparničkim timovima trkačica.
Zbog ovakvih zapažanja i učenja o navikama riba, uvek možemo u naše akvarijume naseliti veći broj mirnijih riba, nego što je preporučljivo, jer jednostavno, one troše manje resursa. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pet Okt 21, 2011 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, sada sam bas citao o njima i definitivno odustajem.

A sto se osvetljenja tice? Misli, citao sam po forumu, da ne ispadne da sam lenj i da samo pitam a da ne pregledam tekstove na tu temu. Zeleo bih da cujem Vase misljenje bas za moj slucaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako, posto niko nije odgovorio, odlucio sam da sam probam. Ubacio sam 2 BBLINK stedne sijalice od 15w.Na kutiji pise 6500 k, 750Lm, 230v, 50/60Hz i oznaka E27. Sijaju belo i aq je doziveo preporod uz njih i crnu pozadinu (slike kacim kasnije). Samo me jedna stvar muci, strasno mnogo greju!!?? Time bas nisam zadovoljan. Drzao sam ih nekih sat vremena upaljene i poklopac (stakleni) se jako ugrejao.

Nekis savet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam savet, nego preporuku da skineš stakleni poklopac koji je između osvetljenja i površine vode. Postoji mogućnost da zbog razlika u temperaturi to staklo pukne. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Ned Okt 23, 2011 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E baksuz, a bas sam se ponadao. Izgleda da cu morati da zavucem rukave i pocnem sa planovima pravljenja haube, jer su mi i poklopac, kao i onaj tik iznad vode, stakleni. Ili to, ili cu menjati sijalice za neonke Sad bamer
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pon Nov 14, 2011 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Na koliko dana da perem sundjer u filteru (atman f 102 potopni)? Tj filter ima dva sundjera.
2. Ribice se stalno cesu, ali stalno. Zagledam se, nema nikakvih promena, osim sto se cesu. Citao sam sve tekstove vezane za cesanje, i nisam pametan, uopste dijagnozu prvo da uspostavim ne mogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License