Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tanganyika / 60 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 3:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije:
- duzina 60 cm
- visina 27 cm
- sirina 40 cm
- staklo 6 mm
sto bi zancilo da ima 65litara... realno ima manje...

Filter:
- unutrasnji trokomorni filter sa zazorom
- pokrecu ga dve atmanove motorne glave at 302, sto bi znacilo da je protok realno oko 600 l/h

- filter masa (odozgo na dole) : serina vata, plavi sundjer x 2, serina keramika 500g

Rasveta:
- trenutno je nema, posto sijalicu zarulju od 100w ne mogu nazvati rasvetom... U narednih par nedelja ce tu da "legnu" dve fluo cevi, jedna gro-lux, druga ne znam koja...

Dekoracija:
- 4 kamena (ista vrsta kamena je u pitanju)

Podloga:
- zuti kvarcni pesak, ili je bolje da kazem prasina, posto nisam video sitniji pesak do sada...

Odrzavanje:
- nedeljna zamena 25% vode

Flora:
- microsorum pteropus
- anubias barteri var barteri
- cryptocoryne affinis

Fauna:
-Neolamprologus brevis "Congo" F1 x 9
-Altolamprologus calvus "black pectoral" F1 x 10
-ancistrus x 4


/ Sto se tice altolamprologusa, ovde su jos relativno kratko, kroz par meseci ce dobiti novi, daleko veci dom Smile

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 3:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aq je prelep, zaista mi se svidja! Super mi je ovo pozadi sa biljkama, kamenjem i skoljkama ukomponovano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boki brate ko bi rekao da ovaj akvarijum ima samo 65 litara...stvarno si ga lepo postavio i vidim da su se brevisi lepo razrasli i odvojili po parovima,za tako malu litrazu je bas po mom ukusu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno lepo izgleda,mali aq ali pravi ciklidni Smile
Kad prebacis kalvuse jesi li razmisljao sta ces ubaciti ili ce ostati samo brevisi unutra?
Dok sam imao brevise i multije u manjem aq nekako mi je bio prazan gornji deo aq tj ribe su se zadrzavale samo pri dnu...
Inace svaka cast za postavku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jbg. Milane to ti je malo problem tako da kazem kod tanganjika postavke ali zato lepo ubacis leptosome da popune prazninu i bog da te vidi,naravno samo akvarijum bi trebalo da bude mnogo veci zbog njih;)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš lepo, još kad kamen malo dobije boju biće još lepši.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pesak ili ta prasina kako si naveo je najlepsi moguci,extra.Imao sam jedno vreme ali koju god pumpu da sam stavio uvek mi je pomerala pesak i malo je problem kod usisavanja ali vredi...Zatvori ako vec nisi donji deo zazora da ti ne uvlaci pumpa pesak
Jel imas neku pozadinu ili je pogled sa obe strane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na komnetarima Wink

@sale75bgd - hvala, drago mi je da ti se svidja Smile Inace sam pobornik biotopskih akvarijuma, ali... Zao mi bilo da nema malo biljaka unutra.

@panta93 - hvala brate Smile Brevisi su se uparili, trenutno imam tri para, ocekujem uskoro i cetvrti i nadam se skorijem mrestu... Jeste problem velicina akvarijuma, bas ogranicava kada je odabir riba u pitanju...

@milanpop - hvala druze Smile I dalje razmisljam sta da uradim kad stigne novi akvarijum... Verovatno ce ovde ostati samo brevisi, mada, mozda sve ribe odavde prebacim u veliki akvarijum... To cu vec smisliti. Posto svaki dan imam razlicite ideje za postavke Smile Sto se tice peska... Imao si ga, znas i sam Smile Uvuce malo filter, teze se sifonira, ali definitivno vredi

@Popaj - hvala Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidjaju mi se Calvusi. Zaista mocno izgledaju.

Citat:
Dimenzije:
- duzina 60 cm
- visina 27 cm
- sirina 40 cm
- staklo 6 mm
sto bi zancilo da ima 65litara... realno ima manje...


Malo me buni ovaj podatak, mislim, zar akvarijum nije mali za ovaj broj riba ???
Kako se ponasaju ??? Ima li tenzija ??? Inace, prelepo ....
A da, temu sam ti pomerio u deo o Ciklidima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma mi se dopada akvarijumska, postavka. Realno nekih 60-tak litara i sasvim zadovoljavajuce za brevise.Akvarijum ima povrsinu odnosno dubinu zadovoljavajucu od 40-tak cm. Koliko vidim calvusi u tu privremeno. Moram da kazem da volim da vidim ubiljen Tanganjika akvarijum i to veoma. Moja neka preporuka mozda ,zato sto je tako kod mene za filter masu bi bila sledeca i to : bio kugle vata pa sundjer * koji s obzirom na litrazu i praljanje vode lakse vadim i perem ,a sundjer moze da se prolongira i drugi treci put zajedno sa sundjerom za pranje*
Brevisi su veoma interesantne ribe. Gajio sam ih i muzjak je veoma pozrtvovan. Kada bih imali malce a desavalo se da zavucem ruku nesto u akvarijum ,muzjak bih se svom snagom obrusio na ruku, veoma interesantno. Tako mali a tako hrabar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro - drago mi je da ti se svidjaju calvusi, fenomenalne ribe, uopste ceo rod altolamprologus mi je omiljeni rod ciklida iz tanganyike... Sto se tice zapremine, bilo bi malo, medjutim, za par meseci cu da uradim jedan akvarijum od 400+ litara, tako da nije nikakva frka Wink Nema nekih velikih tenzija, sve je standardno, malo agresije, sto je standardno za vecinu ciklida, nista preterano... Brevisi koji su se uparili cuvaju svoje skoljke i relativno malu povrsinu oko njih, ostalo je "slobodna zona"

@No1 - hvala, hvala Smile drago mi je da ti se svidja Wink
Sto se tice filtera... Nece da se prlja i to ti je Smile Salim se, hranim ribe samo zamrznutom artemijom, tako da je prljanje filtera skoro nemoguce. Ovi moji jos nisu poceli da kidisu na ruku, ali znam za to, prosli brevisi koje sam imao su to radili prilikom svakog sifoniranja dna... Lude ribe, nema sta, zato ih i gotivim. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos malo slika... Krivo mi je sto nisam uspeo da uslikam jedan fight dva brevisa...
Slike su i dalje lose, malo su boljeg kvaliteta nego ove do sada....

Cas uparen, cas neuparen brevis... Iz "para" koji mi nije bas najjasniji...
Image

Isti ili ista, ne znam jos (verovatno ista, zbog velicine)
Image

Isti/ista
Image

Par - muzjak u prvom planu, zenkica iza...
Image

Samo muzjak
Image

Verovatno dva muzjaka, njihov fihgt nisam uspeo da zabelezim...
Image

Opet onaj upareni muzjak... Smorio se, pa zeva Wink
Image

Altolamprologus calvus /black pectoral/
Image

Prvi i omiljeni mi par brevisa... Nisam uspeo da napravim bolju fotku...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav .bas lep ak samo daje malo duzi ak bilo bi super ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma lepe slike i ribe, svaka cast. Definisali smo da slike koje se postavljaju na sajt treba da budu 640x480 rezolucije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Nov 01, 2011 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sorry za razoluciju, izgleda da sam pogresio kada sam ih konvertovao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License