Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sanacija naprslog AQ (vatrogasni akvarijum) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zokiorca
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2010
Poruke: 45
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto svi nešto prave i popravljaju rešismo i mi naše iskustvo da podelimo sa drugima (šta će na kraju od svega ispasti... pa, videćemo Smile )
E ovako...
Dobismo od kolege avarijum ( 110 X 57 X 40 - staklo 8mm) kome je napuklo jedno staklo pa da probamo da ga osposobimo za beogradske vatrogasce Smile

Image

Image

prvo smo skinuli unutrašnji filter, ojačanja, držače poklopca i sve to lepo očistili i oprali.
Čišćenje smo radili skalpelom i žiletom a pranje sonom kiselinom, ispiranje sa dosta vode (što u našem slučaju ne predstavlja problem Smile ), a zatim završno čišćenje sa alkoholom (pri tome smo vodili računa da ne oštetimo spojeve stakla).
Zatim smo od stakla 4mm isekli ploču 80 X 55 (odokativno) i sve to lepo zalepili sa unutrašnje strane AQ

Image

Image

Potom smo pristupili pravljenju 3D pozadine od stiropora debljine 3 cm!

Image

Lomeći komadiće, topili ih upaljačem i lepili silikonom za tablu istog stiropora... To se malo odužilo Smile

Image

E onda smo shvatili da će mnogo brže (i bolje) ići let-lampom pa smo to i uradili Smile

Image

Potom smo od lepka za pločice napravili cementno mleko i pristupili mazanju pozadine...

Image

Image

... i druga ruka Smile

Image

Sledeći korak je bilo farbanje akrilnim bojama (crna, bela, siva, teget, braon, zlatna)

Image

(Malo slobodne umetnosti Smile )

Image

Kada je i to bilo gotovo, kod staklorezca smo naručili da nam napravi spoljni filter od 8mm stakla, dimenzija 110 X 57 X 20 (ipak se radi o AQ koji će stajati u firmi i nema uslova da se baš često menja voda zbog strukture posla i smenskog rada). Filter je sa 4 komore i 2 filter mase Smile
Pored toga, uzeli smo i jednu tablu stakla 8mm 110 X 60 kao duplo dno, a filter smo isto zalepili silikonom sa spoljne strane puknutog stakla i ubacili ojačanja od stakla 6mm...

Image

Image
Radovi su i dalje u toku tako da uskoro možete očekivati UPDATE slika i izveštaj o uspešnosti celog poduhvata Smile,
Moram još da napomenem da na ovom AQ rade colafireman, gari1809, sundjerBOB, djuraa, kolega vatrogasac Kralj koji za sada još nije član foruma i moja malenkost Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 1:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

milanpop
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 132
Lokacija: Beograd/Umka

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super prica,bravo za vatrogasce Smile
Samo mi nije jasno zasto niste celu stanicu(naprslu) zamenili,lakse i sigurnije bi vam bilo...
Po meni unutrasnji filter je bolje resenje,prakticnije ali dobro...
Srecno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka Majstorski, nema šta! Hvala bogu dok ste vi dokoni sve je u redu Laughing Laughing Laughing Veliki pozdrav za brigadu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zokiorca
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2010
Poruke: 45
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@milanpop šta da ti kažem... što jednostavno kad može komplikovano a i što kaže nemanjask - radimo samo kad nemamo šta drugo, pa da se ubije vreme Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino, stvarno fino. Nego, jel se zna razlog zbog kojeg je puklo staklo isprva. Ja imam neku teoriju pa me cisto zanima da li sam upravu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 7:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast za vredne momke Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva liga svaka cast za odradjeni posao Smile
Ocekujemo nove slicice kad se sve spakuje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super odradjeno! Svaka vam cast...eh da je ovo kod mene u firmi verovatno bi se vec gadjali komadima akvarijuma! Cestitam kolege na obavljenom poslu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Y2K986 ::
Fino, stvarno fino. Nego, jel se zna razlog zbog kojeg je puklo staklo isprva. Ja imam neku teoriju pa me cisto zanima da li sam upravu.


Zna se razlog, dete se zaigralo i ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ringeee
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 48
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast.. lepo.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2011 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam na slican nacin zakrpio svoj akvarijum pre par godina, samo sto mi je naprsnuce bilo manje. Evo i dan danas se drzi. Smile Svaka cast na trudu i odradjenom poslu. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zokiorca
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2010
Poruke: 45
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što sam i obećao Smile evo sledećih koraka u sanaciji našeg Aq.
Unapred se izvinjavam što nismo slikali sve sledeće korake (problemi sa foto aparatom... niko ga nije poneo Smile )
Znači, pošto su i ivice AQ bile malkice isčvrkane od transporta i silnog premeštanja, kupili smo aluminijumske lajsne )2,4 X 2 cm) i zalepili ih na ivice, tako da smo pored estetike dodatno ojačali spojeve stakla. Takođe smo i donje ivice kao i spoj AQ i spoljnog filtera prelepili ravnom aluminijumskom lajsnom širine 3,8 cm.

Image

i pogled sa strane...

Image

možda nepotrebno ali za svaki slučaj postavili smo i jedno poprečno ojačanje na sredini (čisto da se smanji opterećenje na staklo), što bi naš narod rekao - "od viška glava ne boli" Very Happy

Image

Kao što se vidi na slikama, napunili smo ga vodom do maximuma, a novine između AQ i stiropora služe nam da pokažu pušta li negde vodu...
Da se pohvalim da jutros od 08h, pa sve do 19h nigde nije pokazao tragove curenja.
Rešili smo da ga ostavimo tako par dana (dok ne odradimo ivericu za haubu i ne pokupujemo potrebnu armaturu za rasvetu i još po neku sitnicu), naravno o svakom sledećem koraku će mo vas blagovremeno obaveštavati, a u međuvremenu ko god ima viška nešto od trave i ostalih sitnica za ulepšavanje AQ pre ubacivanja riba bili bi smo zahvalni da nas kontaktira. Smile
I za kraj ovog posta jedna fotka same pozadine onako, kroz prvu vodu Very Happy

Image

Nadam se da ste zadovoljni tokom priče barem upola koliko mi samom izradom iste, i naravno svi predlozi i sugestije su dobrodošli fish fish fish
riba ronjenje riba ronjenje riba ronjenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Momci svaka čast. Jedva čekam konačnu postavku. Kako ste krenuli, biće to extra akvarijum. cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ghandi_bl
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2011
Poruke: 59
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast!! cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License