Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolji razvoj biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na linku http://www.akvarijum.org/forum.....44-15.html
je prikazan moj akvarijum.

Problem je sto mi biljke slabo rastu ili se to meni cini, mozda treba vise vremena.
Bilje je posadjeno pre 2 nedelje. Podloga je pesak 1-4mm. Nema hranljive podloge. Sa leve strane (blizu korena limuna) sam prilikom sadjenja stavio PlantaStart jednu tabletu. On raste kao lud i iz pazuha donjih listova rastu novi listovi. Levo od njega je "zito" koje je propalo ali je sa strane izbacio izdanak ali i on stoji vec 3-4 dana.
Sa leve strane je amazonka koja ni makac 10 dana.
Echinodorus tenellus sam rasadio pre 7 dana ali ne primecujem napredak. Tada sam rasadio i Hemianthus micranthemoides ali ona raste.

Imam jos tableta Planta start-a ali tamo pise 1tableta/50litara. Da li da stavim i pod drugi kraj jednu ili pola tablete? Moj akvarijum je 60l. Od tecnih djubriva koristim PlantaMin i sipao sam jednom, po uputstvu.

Koliko treba mahovini da se primi? Imam Vesicularia dubyana i Flame moss.

POMAGAJTE!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 9:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mahovina ne bi trebalo da predstavlja problem jer je lagana i uvek bi trebalo da raste.

Kretati u pricu sa biljkama bez podloge je malo tesko jer je njima podloga najbitnija jer se odatle hrane i razvijaju. To je najbitnija i osnovna stvar sto im ti nisi omogucio. Sad se treba snaci. Mozda da probas mikro i makro elemente da im dajes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da ima po netu da se prodaju pripremljene smese mikro i makro elemenata ali ,sta znam, koliko je tacno u smesi onog sto se navodi da ima.
Na vise mesta sam procitao pricu o razvoju bilja, doziranje CO2 itd, ali je u glavnom sve to bilo bez riba.
Moj akvarijum nema mnogo bilja, nece ga imati mnogo vise nego sada pa sam mislio sa nekim tecnim djubrivima, tabletama za podlogu ili necim slicnim da ga dovedem u pristojno stanje. Ako moze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2011 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti je jos rano da primetis neki nagli rast bilja, dve nedelje je kratak period da bi se bilje primilo i odomacilo. Pogotovo ako u akvarijumu nema dovoljno hrane za njih.
Mozes u podlogu da ubacis treset ili zemlju za cvece tako sto ces je postaviti u zensku najlon carapu i te vrecice ubaciti u podlogu u blizini bilja. Ne znam da li mozes da ubacujes jos tableta, nisam ih nikad koristio.
I pocni da dodajes EasyCarbo i ProFito, ta kombinacija je melem za bilje, ako neces da eksperimentises sa DIY mikro i makro elementima.

Sve u svemu strpi se malo, tek je formiran akvarijum. Potrebno je da prodje neko vreme da sve dodje na svoje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
robinhud
Akvarista



Registrovan: 12 Nov 2011
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2011 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

veljo,ni ja nemam podlogu.samo easy carbo i pro fito i ima bog da te vidi....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Sre Dec 07, 2011 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

puno ti ocekujes od biljaka za jako kratko vreme. pa samo tih nedelju dana je potrebno biljci da krene da "tera" koren a kamoli nesto vise, pogotovo tenellus. sacekaj jos jedno 4-5 nedelja pa ces videti napredak.

mozes ubaciti tabletice za kripte, ne znam sad koje je komercijalno ime proizvoda. takodje, mozes ubaciti i osmocote kuglice. to su ti neka resenja za koja ne trebas da rasturas sve a mozes da omogucis prihranu preko korena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Dec 07, 2011 6:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam ja da treba da prodje veme. Jesam nestrpljiv ali ne preterano. Bitno mi je da znam da idem u pravom smeru. Najgore je kad sacekas 2 meseca, sve propadne i neko ti kaze: "E, to si trebao jos pre mesec dana nesto da preduzmes!" Pa zar vam se to nije desavalo nikad u zivotu? To bih hteo da predupredim. Hocu da uradim ono sto treba pa onda na miru da cekam.
Svaki akvarijum je prica za sebe. Evo jedne drugacije price:
Moj otac je imao akvarijum (2 akvarijuma) jos pre 40 godina. Covek se cudom cudi sto ja menjam vodu svakih 6-7 dana. On je menjao par puta godisnje. Azotni ciklus? nikad nije cuo! Biljke su ludele (i koncaste alke). Retko kad je koja riba uginula ....
Nema pravila..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Sre Dec 07, 2011 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daleko od toga... nasekirao sam se i ja dok nisam procitao neke stvari, video iskustva drugih. mozes ti da dodajes samo vodu koja ispari, ali razmili malo zasto se toliko forsira ta izmena vode? ukratko, izmenom dela vode dobre stvari se nadoknadjuju a lose razredjuju (izbacuju).

u globalu si ti sve uradio ok, hranljiva podloga koja god ona bila je pozeljna ali nije neophodna za te vrste koje ti posedujes. mislim da ako samo ubacis tabletice za koren,sto si vec ucinio, bice ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License