Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 63 l Biljni "skadar na bojani" Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tebi je baš krenulo sa živorotkama Smile A šta ćeti tamo u obdaništu dva filtera? Pa dovoljan je jedan od ta dva za akvarijum od 15L. Inace lep je veliki akvarijum Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 1:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2012 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledaj ovako, posto me krenulo sa zivorotkama a imam manjak prostora, jedan cikliran filter nije naodmet imati u rezervi.
Posto pumpa ima dva izlaza drugi zuji prazan.
Usput ovaj sundjerasti zna da preskoci u teglu od tursije (7lit) kad je gusto u mresnom kao naprimer sad.
Obdaniste 16 ksifoa u 10itara
porodiliste 15-20 ksifoa + 15-20 gupika (nemoze se izbrojati) u 12litara

na sve to gupi 1 u mrestilici za 2-3 dana mrest otprilike
dok gupi2 i gupi3 primetno debele i vec se naziru oci u trbuhu (na moju srecu mlade su pa bacaju 5-10 kom)
Molika raste iz dana u dan, a i ksifo se bucmasti ponovo
pa ti sad vidi nece zaleci ni bure od kupusa, kamoli tegla od tursije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gupi 1 se mresti na tacno 26 dana
Izmrestila danas 16+ komada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod tebe krenula proizvodnja! Svaka čast a i krenuo si od početka! Kada uđeš u štos sa živorotkama polako pređeš na ikrašice, naravno ako se ukućani slože Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje za ljude koji razmnozavaju ikrasice.
Kad se Debela plava neonka zavuce u najubiljeniji deo akvarijuma gde je pistcia napravila senku i umiri se. jel vreme za mrest?
posto obicno dodju jos jedno 2-3 neonke, posle tamo pa utrci molika koja ih rastera i pocne da cupka kamencice ispod mesta gde bila neonka, koja inace izadje sa manjim stomakom. inace sam to primetio ujutro oko 6.30 kad krecem na posao, cak sam i kasni jednom. Naravno nikad nisam vidio nikakvu ikru (P.S. neznam ni kako izgleda!!!)
Taj scenario se desava svakih 20 dana.

Cuo sam da su ljudima od zebrica ikra bila uvucena u filter i da su tamo malci odrasli, kod mene u filteru samo malezici zive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po ovom opisu, to je verovatno mrest! S tim što nema šanse da išta uspe u zajedničkom akvarijumu, mada bi trebalo da se oprobaš u mrešćenju ikrašica s tim što neonke nisu dobar izbor za uhodavanje jer su izuzetno zahtevne za mrest i zahtevaju jako meku vodu. Vidim da imaš još poneke ikrašice pa ti savetujem da probaš sa nečim drugim, čisto da se ne razočaraš u startu, ako smatraš da im možeš pružiti potrebne uslove probaj i sa neonkama, što da ne! Dakle, potrebna ti je meka voda, živa hrana za ishranu matičnih ženki, mresni akvarijum i puuuno slobodnog vremena i pažnje oko cele priče! Sve što te interesuje oko mresta pitaj, potrudićemo se da ti odgovorimo, na ovom forumu ima dosta uspešnih odgajivača koji ti mogu dati neophodne informacije o svemu, ja sam ipak samo amater..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo snimak mrestilista (snimano telefonom) "pogledaj u 720p"

[youtube:a16300c84b]https://www.youtube.com/v/2jy4nEgAtAQ[/youtube:a16300c84b]

evo malo videa i neonkica "pogledaj u 720p"

[youtube:a16300c84b]http://www.youtube.com/v/S6TcbMUXWWM[/youtube:a16300c84b]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

13.01 opet prinova
zuta moli napunila filter u zajednickom akvarijumu sa crnim malcima (Imam crnog muzijaka)

14.01 gupi omrestila nepoznat broj (prepun mi je mresni - imam problem sa velicinom akvarijuma)

15.01 opet mrest xsifo krenula malopre
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

potrebna pomoc za nosac akvarijuma

http://www.akvarijum.org/forum.....t8009.html


Guzva u mresnom, pola jede kod stakla druga polovina sa sunjdjer filtera iza pa se ne vide

[youtube:789b6c428a]http://www.youtube.com/v/I42keAQAH6I[/youtube:789b6c428a]


CRNI BILANS sve sto okoti xifo sto poce black moli malopre isto i nepropliva odmah do ricie raskomadase gupike stare ni ceo mesec, nasao sam manu moje modifikovane mrestilice, silikon u ruke i popravljanje sledi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2012 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chavke, genijalac si! Very Happy
Ova cela prica mi je potpuni hit!


Zivelo Porodiliste, ziveo Vrtic, zzivela Velika kuca! Cool

P.S. moze naziv pesme sa poslednjeg filmica? Savrseno se uklapa u atmosferu u aq Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Budući stanovnici "Skadar na Bojani II"
obdanište će da ode u Mićin svet da bude Svet kozica
A zameniće ga Skadar II

http://www.akvarijum.org/forum.....html#82162

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene bilo svacega u ovom periodu, muzijak ksifa uginuo nabavio drugog pa i on nije bio nesto dobro, neonkice dobile belo na ustima na dve nece da se povuce pa su u karantinu jos uvek, gupike se mreste JOJ, napoklanjao sam se njih
20tak ksifoa dobilo novi dom tetre i ostatak neonki se raspistoljilo pa bacaju ikru i hrane ostatak akvarijuma sa visoko kvalitetnom hranom
Neki dan sam presao na Sera San u rinfuzi pa ce da vidimo sta ce i kako biti
prestao sa pro fit i easy carbo pa sam malo patio sa zelenom koncastom inace bilje raste malo sporijim tempom, nabavili nesto drugih biljaka i one su sad u fazi osvezavanja (bile su u malo losijem stanju)
evo par slicica


Image

Image

Image

ako moze ime za ovu biljcicu

Image

steta sto nemam mesta i uslova da izmrestim ovo

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2012 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sredjivanje palo
gupi ksifo dobile premestaj u drugi akvarijum
stigli novi stanovnici mesto njih, jedino molike jos da navatam ali primetih da kozice nose jaja pa necu da ih uznemiravam previse, odgovara im zarastao akvarijum.

malo slika

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2012 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se one biljcice sto si pitao ona pripada porodici anubija e sad koja je vrsta mogu da samo predpostavim a to je Anubias barteri
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 28, 2012 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali prerade, u toku vizuelni deo

nekad

Image

sada

Image

Image

Image

jos ima posla, ceka me jos jedno cikliranje da se popuni rupa mesto mresnog akvarijuma, dok ce sadasnji mresni postati dom za neke od ovih stanovnika, koji su trenutno nosece
(Zahvalan sam Bojanu administratoru na lepim primercima)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License