Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sanja98
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2012
Poruke: 11
Lokacija: R.Srpska -Teslic

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi definitivno mi treba pomoc ,nova sam u ovome i stvarno sam se istraumirala kad sam vidjela sta mi svasta treba Sad ..ovako ,kratko i jasno pitanje ...ajde da kazem ,akvarijum imam ,bez podloge ,bez igdje icega ...sta sad ? koji su koraci ?pogubljena totalno ,a ribice stizu sutra Sad Smile ..unaprijed hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 10:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema traumiranja, samo polako. Akvaristika je ljubav a sa njom mora lagano. Nisi dala podatke. Koliki ti je akvarijum, kakav je filter, osvjetljenje.
Ja koristim morski pijesak a ti ako nisi u plilici nabavi
iz pet shopa ili rječni, sitan 1-3mm granulacije.

Kao prvo ribice ne mogu da žive u novom akvarijumu koji nije prošao cikliranje. Imaš na forumu puno korisnih linkova i uputstvo kako da "startuješ" akvarijum. Ne možeš odmah ubaciti ribice.
Prvo se mora pripremiti podloga, usaditi bilje(ako planiraš bilje) itd. Da ne ponavljam ono što već imaš objašnjeno na forumu.
Najbolje bi bilo da ne donosiš ribice dok ne urediš akvarijum u potpunosti. To može da traje od sedmicu do nekoliko sedmica, zavisno od situacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz ovo sto je naveo Welt zamolio bih te jos da u svom profilu napises odakle si kako te ne bi smo slali po kvarcni pesak u Vrsac a ti zivis u Risnu (npr) Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sanja98
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2012
Poruke: 11
Lokacija: R.Srpska -Teslic

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma bukvalno nemam nista ,niti znam odakle da pocnem ...zivim u gradicu ,gdje nema nikakve prodavnice za kucne ljubimce ,ribice stizu iz drugog grada ,ajde da kazem drzave Smile ,a inace su poklon moje kcerke ....hvala ti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Welt je vec nesto napisao. Moj ti je savet da odlozis dolazak ribica za jedno 15 - 20 dana a da mi u medjuvremenu definisemo neke osnove sa kojima bi mogla da krenes.
Napisi nam sledece detalje .
Koje ste ribe planirali ?
KOji akvarijum posedujete ?
Koju fitraciju planirate ?
Sta sve posedujete od opreme ?
Obavezno popuni u profilu odakle si kako bi eventualno neko iz '' komsiluka '' pomogao .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sanja98
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2012
Poruke: 11
Lokacija: R.Srpska -Teslic

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i da ne rekoh akvarijum je 35x30
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd malo to detaljnije.
Duzina - Sirina - Visina
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hoćeš da ti ljudi pomognu moraš dati malo više informacija. Kao što ti kaže Urednik važno je i to gdje živiš da bi ti rekli kako možeš da pripremiš podlogu najbrže moguće.
Sigurno imaš nekog koga poznaješ u tvom gradu ko zna nešto o akvaristici da ga savjetuješ za prvu pomoć.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sanja98
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2012
Poruke: 11
Lokacija: R.Srpska -Teslic

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nismo mi nista planirali ,u tome i jeste problem Smile ...rekoh vec da je poklon u pitanju ,radi se Gupi ribicama ..5 komada ..e sad je na mami red da vidi sta i kako dalje ..ajde oko hrane sam se i snasla ,da kazem " obrazovala",akvarijum je tata narucio kod " staklara" ....
ne smijte se Smile ,ali tako je to kada zivis u maloj sredini i kada te iznenade poklonom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sanja98
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2012
Poruke: 11
Lokacija: R.Srpska -Teslic

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo mene opet sa pitanjima ,nadam se da se necete smijati ...moze li se kako za pocetak pribliziti obicna lampa ,umjesto neonke? moze li obicni sitni bijeli pijesak da se stavi na dno ? moze li da se stavi pumpa za fontane umjesto prociscivaca ili cega li sve ,nemam pojma ni ja vise ...uglavnom to su stvari koje imam pri ruci ,dok ne nadjem konacno radnju gdje bih mogla otici i uzeti sve sto mi treba ,jer sada stvarno nema sanse da idem gdje i trazim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za početak:

- nemoj ni stavljati podlogu (sitni beli pesak) ako nemaš nikakve biljke
- vezano za gornju napomenu - ako nemaš biljke ne treba ti ni svetlo (dakle može obična lampa umesto neonke)

Treba im grejač i filtracija. Ribama ne treba svetlo, sem da ih ti možeš videti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sanja98
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2012
Poruke: 11
Lokacija: R.Srpska -Teslic

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na čemu.

Molim te da pročitaš teme za početnike.

Akvarijum možeš dorađivati, lagano i strpljivo - tek onda kad smisliš kako želiš da izgleda. Puno problema ćeš izbeći ako budeš pročitala i pratila ono što je već pisano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sanja98
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2012
Poruke: 11
Lokacija: R.Srpska -Teslic

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ...ma citam cijelo vrijeme ,zato sam se i uspanicila ..ribice sutra stizu ,a nista nije na svom mjestu Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Uto Jan 10, 2012 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav.posto vidim da za ribice nista niste pripremili a ziva su bica...kad vam stigne ak od stakloresca dobro ga operi sa kiselinom ili varakinom paga lepo isperi ,zatim vodu sipaj u ak mozes akoimas negde bunarsku a ako nemas mozes iz bojlera toplu vodu paje stavi dase ohladi i stavi tu fontansku punpu da da vodi kiseonik sa buckanjem i voda mora da ostoji tako 24h pa posle mozes da stavis ribice ...ali na taku brzinu je rizik za ribice koti poklanja te ribice moze samo vise vode dati posalje sa ribicama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License