Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diy bio kugle Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako neko zna kako se prave diy bio kugle neka opise postupak zanima me.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 3:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto bi ih pravio? Ne isplati se. Inace, moje misljenje o ovom proizvodu nije bas neko, jedino gde su se pokazale odlicno su wet-dry filteri, ali ne znam nikoga ko koristi ovakav filter, pa mu onda dodje na isto... Smile
Sto se tice uradi sam varijante, poenta bilo kog materijala koji se koristi za biolosku filtraciju je da ima sto vecu povrsinu u okviru odredjene zapremine, pa sam smisli sta bi sve mogao da koristis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pinky3003
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2010
Poruke: 52
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Jun 07, 2010 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes plasticnu rebrastu cev koja se koristi za izolaciju kablova od telefona i iseces je na prstenove...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 07, 2010 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice tutorijala , vidim ja.
Ja u mom filteru pored bio sundjera i keramickih prstenova ( inace i za njih sam saznao kasnije da moze u DIY varijanti da se odrade, mada sam misljenja da ih netreba praviti ... ), koristim i DIY verziju kuglica ( koliko su uspesne , mozemo da komentarisemo ). inace i Blue je dao zanimljivu ideju u jednom postu kako mogu da se odrade pomocu plasticne mrezice za pranje sudova.
moje Bio su odradjene od mrezice za komarce, a postupak je sledeci :
Urola se parce mrezice ( npr. 40 x 30 cm ), kao rolat ( po sredini ostavite malu rupicu ). Tako urolanu mrezicu vezete strunom na razdaljini od 3 cm. Posto ste je vezali, secete je izmedju vezova tako da dobijate male valjcice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Jun 07, 2010 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u vecem akvarijumu imam dzak od krompira i keramicke prstenove za bio filtraciju... Kazu da su dobre mrezice za pranje sudja, ali ne metalne nego najlonske...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cemu podpomaze dzak od krompira ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da krompir ne ode niz ulicu. Smile

Nije bitno koja mu je namena, bitna je struktura i vrsta materijala, dakle, ponavljam jos jednom, cilj je sto veca povrsina u odredjenoj jedinici zapremine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio sundjer izseckan na sitne kockice.

Wink Ha-ha-ha
Secam se da sam jos nesto seckao na sitne komade i stavljao u filter.
Ali da me sad ubijete, ja neznam sta ?

Ljudi, godine su cudo Wink
Kad kosa osedi, pamet izlapi.

Kad se setim javi cu.
pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cevčice za sok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marko.pa
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hidroton kuglice 8-12mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bio kugle vlajko :) Filteri i pumpe 3 Pet Sep 15, 2017 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bio kugle vacko000 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jan 26, 2016 5:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stakleni difuzor i bio kugle jubej Početak u akvaristici 25 Sre Apr 23, 2014 12:22 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ancistrus, marimo kugle, kozice ut1d0t Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Mar 02, 2014 8:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY Bio kugle i drop checker srki.acs Uradi Sam (DIY) 6 Pet Okt 19, 2012 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License