Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crvenilo oko skrga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slozio bi se sa ovim sto je Bojan86 rekao ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 1:56 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l' imaš neki panj u akvarijumu ili tako nešto? Možda je on razlok zamućivanja vode. Voda u Beogradu je sasvim slodina.

A zaboravismo majku svih pitanja. Jesi li ciklirao akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dusan0809 ::
i primetio sam da se malo po malo nesto ceskaju od kamena


Češkanje je jedan od simptoma lošeg održavanja higijene u akvarijumu, nastalog usled nedovoljno česte zamene dela vode a sve u zavisnosti od prenaseljenosti i filtracije.

Može zet da ima i 1.000 riba u malom akvarijumu, to nije parametar. Ti definitivno imaš problem sa previše riba u akvarijumu, voda se prlja i ribe oboljevaju.

Menjaj češće deo vode (na 2-3 dana) pod uslovom da ti filter kvalitetno obavlja svoju funkciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dusan0809
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 73
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

citao sam juce i doso da zakljucka da je voda puna hlora i drugih stetnih metala nasao am preparat sa kojim cu probati da resim to.danas cu ici da uzmem pa cu vam javiti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj.. posledice su jedno, a uzrok drugo.

Čitaj ti još malo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dusan0809
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 73
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

resio sam probacu sa ovim javljam za koji dan ima li boljitka Smile))
EasyLife FFM 250ml
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja dijagnoza je sledeća:
1. Hraniš ribe previše
2. Zahvaljujući višku hrane javlja se infuzorija i voda beli.
3. Menjaš često i puno vode, bakterije u filteru gladuju i crkavaju.
4. Filter ne radi kako treba a amonijak truje ribe. Pa se one češu, plivaju po površini....

Da bi izašao iz ovog kruga kupi i neki preparat sa filter bakterijama, manje hrani ribu, potapajući filteri po mom iskustvu zbog malo filtirajućeg materijala ako piše da filtira na primer 40-60 litara stvarno može da obavlj posao kako trba u akvarijumu 40-41 litar
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dusan0809
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 73
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cao ljudi nema nikakvog boljitka Sad((((
evo slika jedne ribice Sad((( nijedna nije umrela ali ono neznam sta da radim Sad((
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTale ::
dusan0809 ::
i primetio sam da se malo po malo nesto ceskaju od kamena


Češkanje je jedan od simptoma lošeg održavanja higijene u akvarijumu, nastalog usled nedovoljno česte zamene dela vode a sve u zavisnosti od prenaseljenosti i filtracije.

Može zet da ima i 1.000 riba u malom akvarijumu, to nije parametar. Ti definitivno imaš problem sa previše riba u akvarijumu, voda se prlja i ribe oboljevaju.

Menjaj češće deo vode (na 2-3 dana) pod uslovom da ti filter kvalitetno obavlja svoju funkciju.


CTale ::
Ovaj.. posledice su jedno, a uzrok drugo.

Čitaj ti još malo...


Jesi li smanjio broj riba u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

EasyLife FFM je jako dobar preparat ,ali ti ne moze pomoci sa prenaseljenoscu ,tako da to je po meni jedini uzrok moras smanjiti broj riba ,jer iako ,kao sto je bojan86 rekao da je u bg-u losa voda (ocajna) ,svi je mi koristimo ,pa nam se to ne desava tako da smanji broj riba ,hrani u manjim kolicinam ,redovno menjaj vodu i bice sve u redu,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dusan0809
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 73
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam brate smanjio broj riba u petak cu i to uraditi jer mi stize novi akvarijum Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dusan0809
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 73
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam brate smanjio broj riba u petak cu i to uraditi jer mi stize novi akvarijum Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dusan0809
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 73
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam i onaj BAKTOPUR da probam sa njim isto pa cu videti nikad mi se nije desavalo ovo a dugo se bavim akvaristikom Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet ti je da ne ubacuje lekove (ako nisi siguran sta je u pitanju ,jer samo moze vise stete da donese), jer BAKTOPUR je jak lek i on ce ti unistiti i dobar deo korisnih bakterija u akvarijumu.
Ali nikouro je lepo napisao u ovoj temi tako da mozes procitati http://www.akvarijum.org/forum/post19862.html

Ali ja i dalje tvrdim da je preveliki broj riba,tako da to ce se najverovatnije resiti kada ih prebacis u veci akvarijum,pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dusan0809
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 73
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

citao sam to prijatelju neznam sta vise da radim.jer sam ja u akvarijumu od oko 160l imao bas puno ribica i ovo mi se nikad nije desavalo Sad videcu sa ovim ako ne trazicemo opet nesto drugo dok ne nadjemo pravi lek Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Crvenilo na japankinom repu jelena1986 Bolest 7 Čet Apr 05, 2018 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bakterijsko trulenje skrga - dilema -... Mark Bolest 13 Pon Nov 21, 2016 12:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Apistogramma Cacatuoides - propadanje... Lenji Lisac Bolest 1 Sub Maj 28, 2016 3:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike, crvenilo iza bocnih peraja Liberty Bolest 2 Sre Mar 19, 2014 4:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka - fali parce iza skrga Rodja! Bolest 0 Uto Feb 25, 2014 3:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License