Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sema za neonku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dimitrije2402
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je novo kupljeno,snaga je odgovarajuca. Nista se ne desava. Kao da struja ne dolazi do prigusnice i i nosaca. Niti greje,niti treperi,nista. Da mogu da nadjem armaturu ne bih se cimao oko ovoga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi dovoljno gurnuo zicu u prigusnicu ? Si siguran da ima kontakt? Najbolje da uzmes ispitivac pa vidis gde ima struje gde ne ... A naopako ako ne mozes naci armaturu u bg-u, ja nisam iz bg-a pa znam par mesta gde garant mozes ... Svaka prodavnica elektronike i rasvete to ima garant, a i dobar deo pet shopova ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koliko mogu da vidim sa ovih slika tebi druze nije zatvoren krug ovde. Probaj da obrnes polove, tj da izmenis koja zica ide od uticnice do prigusnice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
dimitrije2402
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Cvrc sve sam gurnuo do kraja Laughing Ne mogu nigde da nadjem. Ima konstrukcija sa armaturom ali mi to ne treba.
@Mello Pokusacu
Sad sam proverio. Struja dolazi do prigusnice. Ne znam zasto se onda nista ne desava Mad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zameni mesta zutoj i crvenoj zici na drugoj slici, a ako to nece onda menjaj starter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dimitrije2402
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2012 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspelo mi ali starter treperi na svake 2 sekunde. jel to treba tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gubi ti kontak ko i meni, ili je opet negde nesto povezano, pogledaj jos jednom dobro semu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dimitrije2402
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

promenio 3 startera i sva 3 trepere. neonka se upali samo po 5 cm od ulaska u nosac,a sredina je hladna i tamna. Po semi sam i spajao pa je ispalo da moram da promenim polove kod startera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde da se uozbiljimo, koliko si puta do sada šemirao neonku i šta si uopšte radio oko struje? Možemo ovako da se natežemo do sudnjeg dana! Za šemiranje neonki se koristi tanki kabl punog preseka baš zbog spojeva, mada je to samo jedna od potrebnih stvari da bi sve funkcionisalo kako treba. Znači, zamoli nekoga kod tebe u komšiluku ko je malo više upućen u elektriku od zamene sijalice i neka ti to ljudski odradi! Ni ja ni bilo ko drugi ne može to da ti odradi preko tastature! Jedno su saveti a drugo je praksa sa milion ne predviđenih okolnosti!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dimitrije2402
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isao sam po semi,nije radilo. Neko rekao da promenim polove,dobio sam svetlo ali nije to to. Vec sam digao ruke. Sutra cu da vidim da li se neko od ovih penzosa iz zgrade razume u struju. Da mi je deda ziv imao bih za 5 minuta sve gotovo i spakovano ko fabricki al jbg. Bas me zanima u cemu sam pogresio. Javicu rezultate ako ih bude bilo. Hvala svima beskrajno! Pozz i SRECNA SRPSKA NOVA GODINA! Da ste zivi i zdravi! zop Bravo cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dimitrije2402 ::
neonka se upali samo po 5 cm od ulaska u nosac,a sredina je hladna i tamna. Po semi sam i spajao pa je ispalo da moram da promenim polove kod startera.

To znaci da struja prolazi kroz grejace, ali ne dolazi do praznjenja kroz gas. Ovo upucuje da je prigusnica ispravna i verovatno dobro povezana, ali da starter ne radi ono sto bi trebalo. Razlog moze biti sam starter, los ili neispravan spoj, kao i sama lampa. Inace, starter nema polove, sve jedno je kako ga okrenes.
Predlazem ti da potrazis bar asistenciju nekoga ko ima malo vise iskustva sa ovim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

problem moze biti sama konstrukcija startera, bar sam ja imao takvih problema.

pretpostavljam da koristis multi wat startere koji pokrivaju od 4 do 65 w lampe, ako je tako probaj da kupis starter na kome pise single i snage iste ili sledeci veci od lampe, kod mene je to uvek palilo. Ako i tada bude zezao promeni redosled zica na grlu ali samo jednom.
Usput da napomenem da neke lampe od 15w nerade na prigusnici od 18w a rade na jacoj - obicno su to bile starije lampe koristene.
ako je starter nov i lampa zanemari prethodni pasus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva greska : Nosaci neonki su ti direkno postavljeni na alu foliju. Folija je odlican prenosnik struje, tako da i najmanja nemarnost, kondezacija ili vec .... buuuum. Neko ce sigurno stradati.
Druga greska : Prigusnica je takodje na foliji i bez mogucnosti strujanja vazduha ispod same prigusnice koji bi omugucio da se prigusnice koliko toliko hladi tokom rada.
Trece : Postoji dva tipa startera koji se upotrebljavaju za nase potrebe. Koju oznaku nosi tvoj sterter ???? S2 ILI S10 ???
Sema za povezivanje neonke je veoma prosta. Treba ispostovati i najmanje sitnice kako bi samo kolo funkcionisalo tj neonka svetlila. Kreni redom od kabla sa uticnicom i svih spojeva. I najmanji zazor u spoju izazvace da ti neonka nesvetli. Pogresan starter ili neispravna neonka takodje izazvace da ti se elektricno kolo ne zatvori.
Pre svega obrati paznju na sebe i svoju sigurnost. Netrpaj prste tamo gde im nije mesto i kada je uticnica u stekeru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2012 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dimitrije2402
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sutra treba da odnesem komsiji. Hvala svima na pomoci i savetima. Napisacu u cemu sam pogresio kad budem saznao. bb Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako povezati LED neonku medayu Rasveta 9 Pon Avg 21, 2017 9:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebna sema za akvarijum Choda1987 Uradi Sam (DIY) 13 Pet Sep 05, 2014 2:06 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati prodajem panjeve bilje juwel neonku i... tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Avg 30, 2014 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju T5 neonku uzeti? stefanrudi Rasveta 3 Uto Apr 08, 2014 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju Arcadia neonku dodati? Sijamski_Mrmot Rasveta 5 Sub Mar 29, 2014 5:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License