Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljka mi raste iz akvarijuma :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TheDemosten
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 51
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam napisao jedna biljka mi raste iznad vode akvarijuma Very Happy
Sta da radim...... ? mislim da je biljka neki akvarijumski limun postavicu slike uskoro ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 7:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ga pustiš da dovoljno izraste, procvetaće!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti smeta sto je izrastao napolje skrati ga, a odseceni deo posadi u podlogu. Ako nemas zatvoren poklopac mozes i da ga ostavis tako, sto kaze nemanjask, procvetace, a to je uvek lep prizor. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista lepse od prizora kad biljka "proviri" Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2012 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, ništa lepše...
Ovoga sam čekao celu godinu da izviri.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
TheDemosten
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 51
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2012 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voleo bih da vidim taj przor da mi biljka procveta..... Smile
ali imam poklopac pa tako da ne verujem da ce ......
Ostavicu je jos mesec dana i ako ne procveta iseci cu je Smile
A da i nekim cudem je meni trebalo samo mesec dana da proviri Very Happy


Isto i kada sam vec zapoceo temu......Imam jedno pitanje : Meni biljke rastu samo u kvarcom pesku a ta je u nekoj saksiji sa vatom ili tako nesto .... Pa me zanima posto sam cuo da li je zemlja dobra za podlogu ?


Poslednji izmenio sale75bgd dana Sub Feb 25, 2012 10:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene sale75bgd: koristi opciju izmeni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2012 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas puno tema o tome na forumu pa prelistaj. Zemlja za cvece je pozeljna u podlozi posto su biljkama neophodni hranljivi sastojci za bolji i zdraviji rast.
Ti bi mogao da stavljas zemlju u najlon carapu i onda te vrecice da postavljas oko korenja biljaka, svaki drugi nacin bi zahtevao praznjenje akvarijuma i vadjenje sadasnje podloge.

Postoje naravno i drugi nacini za obogacivanje podloge, u prodaji mozes naci tablete koje se postavljaju oko korena biljke i pruzaju joj hranljive sastojke u odredjenom vremenskom periodu.

Prelistaj forum pa ces naci sve odgovore vezane za ovo pitanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2012 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TheDemosten ::

A da i nekim cudem je meni trebalo samo mesec dana da proviri Very Happy


Nije čudo, hygrophila ako je niko ne zaustavi brzo probija vodenu površinu, tek onda intenzivno raste i cveta. Cvetovi su mali ljubičasti.
Ovo na mojoj slici je bolbitis heudeloti. Godinu dana pokušavam da ga izvedem emezno, i na suvo i na mokro i pod vodopad...i ništa. Kada sam digao ruke od svega, sam od sebe je probio vodenu liniju i raste emerzno bez orošavanja i vlage, na suvo i to pod extra jakom MH sijalicom. Znači nekima je potrebno vreme i da jako zgusnu biljnu masu u vodi, tek onda izlaze napolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2012 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni neki kraci mahovine tako vire iz vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Feb 25, 2012 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

do je normalno amahovina ako krene ima da napravi lep tepih i van vode Wink sve dok ima vlaznosti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License