Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 sta moze u 20x13x15 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sinisa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2011
Poruke: 3
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pratim forum i klinci su poceli svaki dan da traze ribice...trenutno nisam u mogucnosti da pravim veliki akvarjum imam ovaj mali pa za pocetak da im ispunim zelju sta mogu da drzim u njemu...i kako vodu da odrzavam bez pumpe...molim za savete
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 1:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Jovan85
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da budem iskren ne moze nista. Mogu račići kozice...

Od riba eventualno jedan borac i to da se muči, uz umereno hranjenje i redovnu zamenu dela vode.

Gotov akvarijum od jedno 40L kosta do 1000 dinara. kineska filter pumpa kosta 500-600 i onda vec možemo da pričamo o nečemu sto je održivo na duže staze.

Drženje riba u 4L ne preporucujem, to je čisto maltetiranje i za njih i za vlasnika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sinisa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2011
Poruke: 3
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to sam i ja mislio borca...5 god sam van akvaristike pa sam i na forumu da se malo vratim u stos pre nego sto ponovo krenem nesto ozbiljno...u svakom slucaju hvala na savetu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 2:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinisa druze, ako si se vec bavio akvaristikom znas osnovna pravila.

Mislim da nije resenje da mucis ribicu samo da bi klincima ispunio zelju.
Kada je budu videli jedno jutro izvrnutu bice im zao, ali tada je za ribicu vec kasno.

Jedino sto mozes da ubacis u tu "casu vode" jeste neki puz.

Napravi im nesto vece od 40-60L i uci decu da su i ribe ziva bica kojima treba obezbediti osnovne uslove za zivot.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sinisa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Dec 2011
Poruke: 3
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 4:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pravu si znam sve to ali sam mislio borca jer mi je taj akvarijum i bio za borca koji je pravio sou u velikom akvarijumu pre i neznam ni kako je ostao kod mene slucajno sam ga nasao...hvala na savetu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze borac opusteno!!!
samo redovno menjanje vode, 2/3 na sava 3,4 dana...
i da bude na toplom, jer grejac nema mesta da se stavi, znaci da mu temperatura vode bude minimum 24
a posto imas klince kontam da grejes sobu bar na 25,26 tako da moze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jovan85
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nsmali ::
moze borac opusteno!!!
samo redovno menjanje vode, 2/3 na sava 3,4 dana...
i da bude na toplom, jer grejac nema mesta da se stavi, znaci da mu temperatura vode bude minimum 24
a posto imas klince kontam da grejes sobu bar na 25,26 tako da moze...


ma naravno da moze, ali prosto mislim da nije vredno smaranja. stvarno za minimalne novce moze da se sastavi nesto vece. Na svakome je da odluci sta zeli.

U toliki akvarijum moze da se stavi najmanji atmanov hang on filter- hf 100 uz smanjivanje protoka na minimum.

http://image.dhgate.com/upload.....6247_0.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stdeyan
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2010
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako imas vremena i malo volje uz minamalno ulaganje ,mozes sam da zalepis malo veci akvarijum za klince , da te staklo kod staklara kosta 300-400 din, unutrasnji filter sa pumpom za vazduh (ima na forumu par DIY jeftinih varijanti) , jedna stedna sijalica i eto zanimacije za klince Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

covek je pitao sta moze!
a ne sta moze za koliko para... moze za par hiljada evra da srusi zid i pregradi stan velikim akvarijumom... Smile)
a siguran sma da borac moze jer meni stoji u istom takvom...
imam 3 takva mala i jedan od 45 ili 50 ne znam...
u velikom su mali moj mrest i kada primetim da je neki muzijak izdvajam ga u taj mali...
za borca nije bitan protok vode, cak sta vise ni ne voli jako strujanje vode, i sa menjanjem vode na svaka 3 dana postize svezinu vode sto je bitno uz da vodi racuna o temperaturi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes napraviti simpatican mini aqua scape samo sa biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nsmali

Nemas razloga da se ljutis.

Ako cemo po tome sta moze da stane u 4L vode, moze stati svasta.
Samo treba lepo da se slozi, kao sardine npr. glavu gore, glavu dole. Wink

Klinci su cudo, dovoljno je da ubaci bombonu ili malo veci komad hrane (a toga ce biti kad tad, garantujem) i da napravi katastrofu u toj casi vode.

Borac moze i u manjoj posudi da prezivljava to stoji, dolazi iz kraja gde su ceste poplave pa se cesto nadje u nekoj bari od 40L na livadi kada ga voda izbaci pa se povuce.
Ali isto tako zna i da iskoci iz te bare i trazi vece i bolje uslove, pa makar to i zivotom platio.

Da zna da prica sigurno bi nam rekao dali mu se kod tebe u 4L vode svidja ili ne.
Jos mu je kod tebe i dobro, po shopovima ih drze u kesi gde nema ni pola litre vode.

Posto nezna da govori mi koji zelimo da uzivamo dok ga gledamo smo duzni da mu stvorimo sto bolje uslove za zivot, a to svakako nisu 4L.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako si ti uslovi u 40L takvi da je temperatura niska, da tih 40 litara deli sa gupijima, zebrama, tetrama, japankama... po postane agresivan ili zrtva onda im nisi obezbedio uslove nikako...
lepota je imati borca u lepom akvarijumu i velikom... samog ili sa drugim ribama, ali njemu je uvek lepse samom..
to je kao da te neko pita je li ti bolje da zivis u 150 kvadrata sa 12 osoba, od kojih neki smrde, neki te tuku... ili u garspnjeri od 20kvadrata sam..
a dete ako ce nesto bacati u vodu ono ce ubaciti i u 50 , 100 ili 200 litara... najbolje dinamit da ubaci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@sinisa

Dimenzije su suvise male da bi se bilo sta drzalo od riba. Suludo bi bilo ubaciti bilo sta jer tu nema prostora za normalan zivot riba.
Drugo i ako ne bi nikog poslusao i ipak se odlucio da ubacis nesto tu napomenuo bih ti sledece:
To je jako malo vode koja ce se jako brzo prljati i jako tesko bi to mogao odrzavati. Ribe ce se patiti kao i ti sa njegovim odrzavanjem a sledece sto ce se desavati je uginuce.
Nije akvarijum toliko velika stavka. Pokusaj uzeti nesto od 30-40 litara. Tu ce vec moci nesto da pliva i klincima ce biti interesantnije a tebi lakse za odrzavanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li se moze ciklira ubrzati sa star... EmEmily Početak u akvaristici 3 Čet Jul 13, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moze li mi neko identifikovati biljke? golff Biljke 2 Sub Avg 14, 2021 10:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ako moze pomoc ?! :) MilosAkvascape Razno 4 Pon Jun 01, 2020 5:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka sta sa cime moze gotika Ostali Stanovnici 4 Pet Mar 13, 2020 3:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban inline difuzor.. moze i onaj... Ralke Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Maj 23, 2019 1:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License