Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jaja amazonca?! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2012 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros sam nasao jajasca sa slike u akvarijumu.

Image

Posto se nalaze izvan vode, sumnjam na amazonce kojih imam dva komada.
Da li sam u pravu i ako neko ima iskustva sa razmnozavanjem ovih puzeva neka kaze sta dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2012 10:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2012 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skini jaja pazljivo, ziletom. Nadji komad stiropora da mogu da stanu na njega jaja koja si skinuo u komadu i stavi na stiropor da pluta po povrsini vode. S vremena na vreme ih rukom nakvasi iz akvarijuma. Jednom u sat-dva...ne treba nocu, i ne moras se opterecivati puno jer vlage pretpostavljam ima ispod poklopca.


Poslednji izmenio sale75bgd dana Sre Feb 15, 2012 10:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene sale75bgd: slovna greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2012 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su 100% mali amazonci. Wink

Ako akvarijum ima stakleni poklopac i pod njemu vlage nemas potrebe nista dirati, ako nema uradi kako ti je sale75bgd napisao.

Bitno je samo da imaju vlage, kod mene su akvarijumi bili sa poklopcima i sami su se legli kao ludi.

Koliki je puzic koji je polozio jaja?

U pocetku su kod mene 2-3 grozda bili samo corci, dal nisu bili oplodjeni ili su puzici bili jos mladi neznam.

Uglavnom su posle krenuli da se kote kao blesavi, na kraju sam morao da skidam grozdove i bacam jel nisam znao sta cu sa toliko puzica.

Ako zelis da ih mnozis i grozd nediras sa mesta gde su ga postavili, proveravaj povremeno da se nije odlepio i upao slucajno u vodu.

Ako grozd ostane duze vreme u vodi puzici u njemu ce se podaviti (svuci malo cudno al je istina).

srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Robby
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 98
Lokacija: Odzaci/Vojvodina

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za savete.
Ne mogu da ih stavljam na stiropor jer mi je staklo na svega 1-2 cm iznad povrsine vode, tako da nema mesta, a tu gde su polozili jaja je proseceno radi hranjenja ribica. Ima dosta vlage, a kvasicu ih redovno pa kako bude neka bude...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Istu gresku sam i ja napravio. Wink

I meni je staklo 1-2cm iznad vode, ako nivo vode spustim vidi mi se sa prednje strane.

Pazi samo da nisu u blizini sijalice/neonke, ona greje i moze da ih sasusi ako je blizu.

Vecinom puz sam zna gde je za njih najbolje mesto i gde imaju dovoljno vlage, neki put se samo zezne ako neonka npr. nije radila kada je birao mesto.

Nemas potrebe za brigom ako ne uspe iz prve bice iz drugog ili treceg puta.

Ocekuj uskoro jos grozdova, kad jednom krenu ne znaju da stanu. Wink

Ja sam nabavio pre nekoliko dana prvom 5 kom i 4 dana kasnije dokupio jos 2 iz druge radnje cisto da malo pomesam krv.

Rastu kao ludi i samo zuje po akvarijumu, ko kaze da su puzevi spori taj se grdno vara.

Twisted Evil
Sinoc je bilo seksa. skakutanje
Uhvatio sam ih na delu pola sata posle gasenja svetla.
I to bas 2 iz razlicitih legla sto mi je i bio cilj, sada spustam nivo vode i pratim koliko treba vremena da prodje dok pocne da polaze jaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravicete filozofiju i od puzeva jbt...kakva krv, kakve linije?
A da dodamo malo neke prihrane i sl.?


Poslednji izmenio sale75bgd dana Čet Feb 16, 2012 1:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema tu nikakve filozofije sale.

Hteo sam samo da ih malo pomesam, posto su oni prvi bili svi iz iste radnje i najverovatnije iz istog legla.

Ovi drugi su malo tamnije zute boje.

Mislis da nema bas nikakve razlike dali se pare u srodstvu ili se mesaju sa drugim leglima ?

Ja smatram da ima tu necega, i da nema nece im skoditi.

Nekom su interesantne pirane, nekom kozice, biljke ili puzevi i svako se zanima oko necega.

Sto bi rekli nemci "probanje je bolje od filozofiranja"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2012 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ocekujem podmladak,juce mi se grozd posle tacno 21 dan odlepio sa poklopca i upao u vodu,izvadio sam ga i stavio na plasticni poklopac da pluta po vodi,vlage ima dosta jos sam i rasprsivac stavio tik uz poklopac na kojem je grozd.
Zanima me samo kako da znam da li je corak ili je grozd oplodjen,inace zenku koja je groz postavila sam 4 dana pre navatao na gomili sa muzjakom,sta vise uspeo sam da vidim samu penetraciju Smile,pa sam i bio ubedjen da nije corak u pitanju,mada sad kada se i 22-og dana nista ne dogadja pocinjem da sumnjam da je ipak corak u pitanju?
I jos mi je cudno da ostale 3 zenke nisu jos postavile jaja,iako sam video da ih muzjak spopada,mada se najvise penjao bas na ovu sto je postavila ovaj grozd,kao da je zaljubljen u nju ili mu samo ona daje,pa se zato stalno lepi na nju...Smile


Poslednji izmenio sveta021 dana Pon Maj 21, 2012 11:51 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kombinacija amazonca i borca Rizbo Početak u akvaristici 3 Čet Mar 28, 2019 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čija su ovo jaja? Lazzar Razmnožavanje 10 Ned Jan 27, 2019 2:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jaja dunavskih nerita Uros Kg Ostali Stanovnici 2 Pon Jan 08, 2018 10:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Killifish jaja online Serene Sky Razno 4 Sre Avg 30, 2017 3:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Beta mrest bez jaja? Danijel-CH Razmnožavanje 2 Čet Feb 20, 2014 1:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License