Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Boban - pocetak u akvaristici Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bojanr
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2012
Poruke: 19
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To zeleno je alga http://www.akvarijum.org/forum.....-t249.html
http://www.akvarijum.org/forum.....-t250.html
ja je skinem sa stakla sa onim sunđerom za pranje suđa (ni slučajno nemoj da koristiš sunđer koji je već korišten u kuhinju, uzmi novi) i malo pritisneš i ukloniš. I to na fontani su alge. A ova prva slika je tvoj filter, nije to mjesto gdje se kote ribice, taj zazor što si zaokružio, tu ulazi voda. U tim pregradama treba da napraviš filter, ne bih sada da ti govorim kako i šta da stavljaš, javiće se neko iskusniji pa će ti to bolje objasniti i opisati.


Poslednji izmenio bojanr dana Čet Feb 16, 2012 11:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 11:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

fgf89
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2010
Poruke: 22
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jednog mog predloga kako da oformis akvarijum.. Kao prvo taj filter koji imas tj At - f101 je potapajuci filter koji po meni nije nesto posebno. Posto sam video da na slikama da imas sa strane prelivni filter kupio bih drugu pumpu tj Atman AT-101 potapajucu pumpu, koju ces staviti u pregradu koju si na slici oznacio crvenom bojom. Uz to moras da kupis dve prelivne cevi, jedna koja ce vodu iz akvarijuma ubacivati u filter a druga koju ces namontirati na pumpu i koja ce vracati vodu iz filtera u akvarijum. Od filtracionog materijala bih trebao da uzmes filter sundjer, aktivni ugalj, i belu vatu. To ces redjati u srednju pregradu redom od dozdo navise
1.Filter sundjer;
2.Aktivni ugalj,
3.Belu vatu,
4.i na kraju zelenu vatu ako mozes da nadjes ili stavi jos jedan filter sundjer.
Po meni ovo ti nije losa kombinacija za kilter.
A sada sto se tice podloge ako bih gajio neko zahtevnije bilje moraces da imas malo bogatiju podlogu. Ako mozes da nadje po pet shopovima neki treseta, koji ce posle prekrti kvarcnim peskom sitnije granulacije. Gledaj da debljina podloge bude 3-5cm. Sto se tice osvetljenja ne vidim da li imas krov, ali sa tih 18 w neces moci da gajis neke malo zahtevnije biljke. Ako imas krov najjeftinije resenje je da kupis dve stedne sijalice od 6400k jacine od 24w ili nesto jace, uz to moras da kupis i dva sijalicna grla i to lepo povezes u krov. A ako nemas krov kupi neku kvalitetniju neonku koja je namenjena za akvaristiku tipa Sylvania Aquastar od 18w. Sada sto se tice biljaka mozes da cuvas Ludwigia repens, Bolbitis heudolotii, Echinodorus amazonicus, Sagittaria subulata i td. Od ribica bih ti preporucio da cuvas neonke i tetrice, obavezno gledaj da kupis i neke muljase(Corydoras paleatus) i algare(ancitrusi)... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojanr
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2012
Poruke: 19
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekaj druže malo si zakomplikovao taj filter, ne kontam zašto mu treba prelivna cijev da ubacuje vodu u filter kad već ima onaj zazor od 4-5 milimetara? Valjda je taj zazor i napravljen da ne moraš prelivnu cijev da stavljaš, a sav posao obavlja potopna pumpa koju stavi u zadnju pregradu (lijevo skroz), na pumpu stavis prelivnu cijev i to je to. Jedino ako mu nivo vode bude ispod visine onog prvog pregradnog stakla onda mora staviti prelivnu cijev. Jesam li ja ovo dobro skontao ili griješim negdje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Boban-pocetnik




Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@fgf89 Ijao, referat si mi napisao, ali mi je drago sto hoce neko da mi pomogne. Iskreno , nisam bas skotnao to za filter to vata i to. Procitacu jos malo pa cu nadam se da skontam Smile Ali zbunio sam se sada kada je @bojanr napisao za taj filter, vi ste iskusniji i sve, moze samo polako, da skontam sta i kako da kupim. Jer sam sredjujem aq i ne trazim od mojih pare tako da prvo hocu da skupim za podlogu i to, pa cemo onda filter pa biljke. Samo nisam razumeo ovo za filter kako da napravim? Smile Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fgf89
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2010
Poruke: 22
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam pogledao za zazor, mislio sam da nema pa sam zato spomenuo prelivne cevi. Ali mislim da mu ova pumpa sto trenutno ima nije neka. Bolju filtraciju ce imati kada osposobio ovaj stakleni filter. Very Happy
Bobane nemoj da zuris sa formiranjem akvarijuma. Prvo kupi sve sto sam ti rekao za filter, pa posle podloga i na kraju osvetljenje.. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fgf89
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2010
Poruke: 22
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

U pregradi br 1 kao sto je na slici ce ti ulaziti prljava voda u pregradi 2 ces staviti filter materijal kao sto sam ti rekao a u 4 ces da stavis pumpu koja ce vodu vracati u akvarijum. Ponovo ti kazem nemoj da zuris da sto pre ubacis ribice nego polako. Prvo filter pa sve ostalo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Boban-pocetnik




Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fgf89 Ok, poslusacute Smile Kamenac? Kamenac sam cuo da se skida sa sircetom , jel istina? Ja sam sada pokusao i radi skinuo mi veci deo, za sada je dobro. Kada sam skinuo dobro sam isprao sa cistom krpom i vodom. Nadam se da sam dobro uradio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fgf89
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2010
Poruke: 22
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam da ti nacrtam da u 3 pregradi od sundjer pa navise stavis malo bele, bilo bi dobro ... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva komora u filteru ti je taložnik, to je ona do zazora.sledeća je mehanička a treća je biološka filtracija, četvrta je komora za čistu vodu, u prvu komoru postavi grejač, u drugu odozgo na dole : bio sunđer ili džak od krompira, perlon vata, druga komora odozdo na gore (tako ide strujanje vode u filteru) deblji bio sunđer (min. 5 cm), bio kugle ili keramički prstenovi i ponovo odozgo sunđer, u poslednju komoru stavljaš potopnu pumpu. Aktivni ugalj se koristi samo u situacijama kada želiš vodu da iščistiš od hemije, posle tretiranja nekog leka ili preparata. Inače ovakav filter je veoma dobar i nema razloga za drugom opcijom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Boban-pocetnik




Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala ti puno! Znaci ide sundjer filter gore aktivni ugalj gore bela vata gore sundjer filet i jos malo bele vate ? Hvala ti mnogo ! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Boban-pocetnik




Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nemanjask cek, sad da li da uradim tako kako ti kazes ili kako fgf89 kaze? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih ti jos nesto predlozio ako smem. Smile
Posto imam isti princip filtracije tj. sa zazorom duz cele visine akvarijuma. Jutros sam to morao da uradim jer sitniji primerci ribica lako udju u filter.
Razmisljao sam sta da stavim i setim se ove gipsarske lajsne. Odsece se duzina koja ti treba i postavi na zazor. Ujedno ova plasticna lajsna drzi mrezicu da ne pada i sl.


Image


Poslednji izmenio TeoDos dana Čet Feb 16, 2012 5:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Boban-pocetnik




Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@TeoDos ja cu da drzim borce, a oni nisu tako mali , pa mislim da netreba da stavim to, sta mislis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odrasli Borac ne moze da prodje ali svaka mlada ribica prolazi bez problema.


Poslednji izmenio TeoDos dana Čet Feb 16, 2012 6:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Boban-pocetnik




Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2012 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravio sam to sa lajsnom. Sada jos da kupim vatu , aktivni ugalj, i sundjer filter i to je to u vezi toga. Onda mi treba nova pumpa , za sada toliko Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License