Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene ponovo...
Samo da vam kazem da sam odlucio da pravim spoljasnji filter... Trenutno nemam ni para ni vremena al nadam se da ce biti pocetkom marta... Posto imam dosta mesta iza akvarijuma, planirao sam da bude dosta veci nego sto bi trebalo ovom akvarijumu, i koliko sam shvatio to ne moze da skodi... Jel neko misli da moze, da menjam plan pre realizacije!? Very Happy
To je prvenstveno zbog toga da bih mogao da ga koristim i za neki buduci, veci, akvarijum....

Evo usput i par slika stanovnika... Very Happy


Image


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 3:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 3:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ako sam preterao sa velicinom slika, izvinjavam se i recite da smanjim!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2012 3:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum ti je prelep samo tako nastavi...
a sto se tice spoljasnjeg filtera nema nikakvih problema moze da bude i kao ceo ak. ako tako zelis ali to nije prakticno, ali bolje napravi malo veci svi prave vece filtere (koliko im prostor dozvoljava) jer stane vise filter mase , redje se cisti itd...


Poslednji izmenio guppykiller dana Čet Feb 16, 2012 3:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2012 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala guppykiller,videcu da sto pre napravim taj spoljni filter pa ce biti valjda lepsi kad se izbaci ovaj sundjer!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2012 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro izgleda i dobar odabir riba bar za moj ukus Smile ja imam isto Tetra serpe i Limun tetre i neonke i naravno cistace. Jedno pitanje. Dali su ti ove kozice u istom tanku sa ovim Tetrama. Pitam jer me zanima dali ih Tetre diraju i napadaju? Ili ih nece dirati jer i ja planiram da ubacim u veci tank, par komada kozica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2012 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa znas kako, neonke ih od ubacivanja u akv nisu dirale uopste....Fantomi su dosli kasnije kad su kozice vec porasle, ali se u medjuvremenu pojavila jedna mala, i evo ziva je, niko je ne uznemirava...
Samo sto moje nisu serpe, nego crne fantom tetre pa nemam pojma kako ce da reaguju, dal su agresivnije itd...
Na trecoj slici je zenka, pa je zato crvenkasta, a i malo je losija slika pa ti se mozda zato ucinilo...

Uf, meni se bas svidjaju limun tetre, al ne bih smeo da ih stavljam sad da ne prepunim akvarijum... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2012 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RORY ::
Super akvarijum. Samo malo me brine taj unutrasnji sundjerko. Mozda ako si u prilici da ubacis neki unutrasnji sa vise filter masa
slazem se potpuno...ubaci neki drugi filter Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fgf89
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2010
Poruke: 22
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2012 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum.. Sve pohvale.. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko97KW
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2012
Poruke: 133
Lokacija: Ladjevci / Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2012 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam video odsvno lepsi mali akvarijum
Samo napred Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2012 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvalaa! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2012 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao drugari, opet ja! Very Happy

Uzeo sam spoljni stakleni filter, dimenzije su d50 s10 v 34... Sto se tice pregarada napravljen je kao ovaj prvi sa slike koju je postavio Nikouro na ovoj temi http://www.akvarijum.org/forum.....t1311.html
Samo sto sam tu poslednju pregradu skratio na 10 cm.... Mislim da je to super resenje bas zbog toga sto ima dosta mesta za filter materijale a i ima tu bezbednosnu pregradu da ne dodje do poplave! Ovom prilikom se zahvaljujem na ideji! Very Happy

Sad me interesuje sta mislite kako da redjam materijale, ja sam mislio da ide ovako nekako: krupniji sundjer, vata, finiji sundjer, vata, bio kugle ili valjcici.... Ako nesto treba da promenim recite, prvi put se susrecem sa ovim pa mi znaci svaka pomoc...
Bedak je sto necu imati para sad da ga odmah aktiviram jer putujem sledeci vikend pa cu biti dekintiran Very Happy al taman ce mi ostati dovoljno vremena da osmislim kako-sta...

I da, sta se desava sa doziranjem prihrane, kapiram da sad ukljucujem i ovih 16l u racunicu, al samo da proverim?

Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bjelos
Urednik
Urednik



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 148
Lokacija: NYC

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2012 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvek na dno prvo idu bio kugle da bi se voda prolazila celom povrsinom filtera. preko toga moze sudndjer, keramiku, vatu pa sundjer na vrh da bi lakse usisao krupnu prljavstinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2012 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nabrajao kako voda prolazi tako da je ovako kako ti kazes odprilike slicno kako sam ja hteo, samo sam mislio da je bio kuglama i keramickim valjcima ista funkcija, pa sam mislio da je svejedno sta od ta dva da stavim... Poredjacu tako, hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 259
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2012 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmi ako ti nije problem da napravis spoljni filter i kupi atmanivu pumpu at-301 i vrsice ti posao Very Happy, primetio sam da imas uskolisni limun ako se ne varam bolje ga posadi u zadnji plan jer jeste on lepa biljka ali kad podivlja zarvorice ti sve to napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2012 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa napravio sam spoljni filter, vidi na prethodnoj strani moj post... Very Happy
Jeste to je ta biljka, planiram da je stavim tamo gde mi je sad sundjer kad ga izvadim, a ako i tu bude previse divljala, vadim... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License