Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2012 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

niza92 ::
dje si zeljo?i ja imam u akvarijumu ono supljikavo kamenje,doneo sam jedno kilo iz Igala. kako napredujemo dalje? Wink

Ma evo pomalo sklapam bez žurbe,da to kamenje je sa plaže,hhmhm dobro je da si uopšte našao u Igalu kamenje, jedino ako nisu neki manji komadi
Te rupice su od Prstaca,organizmi koji žive unutar kamena i dubeći ga prave rupe,ja sam skupljao kamenje sa malo čistije plaže blizu Meljina.Ali u planu mi je da podjem jedan dan i potražim neki veći kamen po mogućnosti sa rupama ali mislim da bi bolje bilo neki skroz šuplji (kao ovaj 1 moj) da se nebi neka ribica zaglavila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2012 11:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

niza92
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2010
Poruke: 169
Lokacija: MAJDANPEK

PorukaPoslao: Čet Feb 09, 2012 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da budem precizan skupljao sam sa plaze koja se zove Njivice,to je deo kada se krene putem za Trebinje iz Igala.Tamo ima i neki restoran,aplaza nije bas nesto velika i ima takvog kamenja dosta. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2012 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

niza92 ::
da budem precizan skupljao sam sa plaze koja se zove Njivice,to je deo kada se krene putem za Trebinje iz Igala.Tamo ima i neki restoran,aplaza nije bas nesto velika i ima takvog kamenja dosta. Smile

Paa da i ja budem precian.....Njivice su preko puta H.N, to je inače sporedni put prema EU he he Tj. HR a nikako prema Trebinju, nešto si pobrkao al nebitno da ne mašimo temu.
To je malo izvan grada pa se može reći da su plaže nešto čistije u tom bolje po tvoje kamenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2012 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum spreman za useljenje tj test ribice,znači ovako...
Voda odstojala već preko 15 dana ali bez filtera ovih dana planiram da nabavim filter jer sam grijač i termostat dobio.
Eee sad pitanje:kad nabavim filter i priključim ga, nakon koliko dana mogu početi sa prvim useljenjem i dali bi trebao ubaciti malo hrane za ribice radi stvaranja poz. bakterija?!
Planiram da stavim sve odjednom znači filter grijač i termostat,ok znam da treba da sačekam da se voda zagrije do valjane temp.blizu je i šporet pa će ići malo lakše i brže
Pripremio sam 1x korijen od ruže i 1x čokot vin. loze, prokuvao,ošmirglao ovih dana ide u Aq.Hauba gotova nije nešto, ali za moj 1 rad nije loše,poslužit će.Ubacio sam 2x sijalično grlo a za sad jedna štedna sijalica od 20w,iskoristio sam kutiju starog paničnog svijetla kao ležište za sijalice i obložio folijom naravno.


Image

Image

Image

Image
Ako neko ima neke predloge ili kritike ili pitanja skazuvajte slobodno


Poslednji izmenio Zelj@ dana Sub Feb 18, 2012 9:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fgf89
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2010
Poruke: 22
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Feb 18, 2012 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo, ovaj silikon kojim si lepio akvarijum mi je jako sumljiv, posto takvi ili indeticni silikoni bele boje sluze za lepljenje tj dihtovanje tus kabina ili kada, a ne za lepljenje akvarijuma, mozda gresim ne znam... Nego kada budes aktivirao filter i grejac gledaj da prodje jedno dan dva pa tek onda pocni da ubacujes ribice i bilje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam razgovarao sa momkom koji je i napravio taj akvarijum,inače bavio se Akvaristikom aktivno(Gajio ribice,biljke itd itd) rekao mi je da ne brinem, jer on je taj Akvarijum koristio najmanje 4/5 god.dok nije odlučio da se otarasi svega, čovjek se oženio mali stan itd itd,veći Aq od 200 L je dao mom kumu a meni ovaj od 100 L.Tako da nebi trebalo da brinem zbog silikona,nisam ga ni pitao kakav je to silikon jer mi je čovjek fino rekao da ne treba da brinem.
Jedino što bi bilo ljepše da je crni silikon,ipak ovaj malo upada za oko,pa shvatam zašto me svi pitaju za silikon


Poslednji izmenio Zelj@ dana Ned Feb 19, 2012 12:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2012 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Korijenje postavljeno, vodu sam mijenjao jer mi je djelovala malo mutna, a ustvari to je zbog stakla jer sam usuo previse Permanganata (U neznanju).
Prečistio stakla nasuo novu vodu sad je druga slika,voda je mnogo bistrija.
Za par dana ću uzeti filter-pumpu taman dok se isciklira

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2012 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum se ciklira sa filterom, naj veća količina korisnih bakterija se nalazi u filter masi, obavezno uključi filter u toku cikliranja inače ništa od toga!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2012 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako:ubacio sam gupi 3 kom,i trimogaster 3 kom već preko 15 dana,somić i Ancitrus prije 10-ak dana,a prije par dana black molly i 2 para crvene ribice
ove sa slike.Neznam koja je vrsta pa ako znate kazuvajte.

Image


Image

Image
E sad imam problem što mi se pojavilo iz dana u dan sve izraženije žutilo po kamenju a i po podlozi a i pomalo po staklu neke kao fleke i to visočije na samo pri dnu Aqv.
Čitao sam na forumu da je to normalno dok se ne napravi balans, a i češće mijenjanje dijela vode koristi, kako se kaže... sifoniranje! Ako se ne varam.
Danas se desio gubitak jednog Trimogastera, mislim da je ženka uginula.
Ostale ribice djeluju živahno.Ali čini mi se da se žutilo pojavilo uglavnom u dijelu dje su stajale 2 grane, tj grana loze i korijen ruže koje sam izbacio jer se pojavilo plesni i to mnogo,odustao sam od drvnog dekora do daljnjeg dok ne bude spremno za ubacivanje.(još sušenja i kuvanja)
Dali je moguće da je to razlog žutila? I dali smeta ribicama to žutilo?
Inače voda je bistra od 1 dana,jedino prilikom pomjeranja dna malo se uzmuti što je logično


Poslednji izmenio Zelj@ dana Sub Mar 31, 2012 8:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2012 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To zutilo ti je braon alga, cesto je nazivaju i strokava alga, javlja se kod tek oformljenih akvarijuma ili usled lose higijene. S obzirom da nemas biljke racunaj da ces imati problema sa algama, sto vise biljaka imas to je manje algi, posto ti ovako samo alge trose hranljive materije iz vode. Nabavi neko brzorastuce biljke i alge bi trebalo da se povuku ako pravilno odrzavas akvarijum. Ne znam koliko svetla trenutno imas, nemoj ni sa tim preterivati posto nemas biljke, svetlo takodje pogoduje algama. Sumnjam da su se alge pojavile zbog panjeva vec zbog ovih razloga koje sam naveo. I plesan na panju ti je odlicna hrana za Ancistruse. Smile

I te dve crvene ribice su cini mi se Ksifoforusi.
Usput, nije triMogaster vec triHogaster. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2012 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uuh greška u pravopisu, izvinjavam se familiji Trihogasterovića.Znači da pod hitno nabavljam neke biljke, e sad pitanje dali će biti probl. kod rasta nekih biljki obzirom da mi je podloga morski pijesak sa plaže malo sitniji donja podl a krupniji gornja,mada manje više sve se to izmješalo usled mijenjanja vode i sl.
Osvjetljenje je 1x20w štedna,znači dok ne ozelenim aq što manje svijetla.
Svakako hvala na odg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2012 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Morski pesak nije bas preporucljiv posto je u glavnom u pitanju porozan materijal koji menja parametre vode. Ako nemas hranljivu podlogu mozes slobodno da izvadis sve iz akvarijuma (vodu obavezno sacuvaj) pa lepo sloj zemlje za cvece ili neke druge hranljive podloge (procitaj na forumu o tome, ima nekih pravila, da ne piskaram ovde o svemu tome Smile ), preko toga mrezica za komarce i onda sloj peska (al recnog, nemoj sa morske plaze) i preko toga sljunak granulacije 3-4mm. Inace, da li je neki sljunak, pesak ili kamen nepogodan za akvarijum proveras tako sto preko istog pospes sonu kiselinu (pre toga kamen dobro operi od prljavstine) i ako se peni znaci da mu nije mesto u akvarijumu.

E sad, ako imas hranljivu podlogu ili ako ti se ne radi sve ovo ostavi ovako kako je pa isprobavaj sa biljkama, ne kazem da ti nece uspeti, ovo sto sam naveo je samo neko pravilo po kom se uglavnom radi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2012 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su ovo ribice,imam par takvih,i par crvenih za koje mi Fiber reče da su Ksifoforusi

Image

Image
Pitam zato što bojim se da su dobile bijele tačkice i stalno se veru medju kamenje,pročitao sam malo na forumu o tome i jasno mi sve,pokušat ću da podignem temp. u Aqv. Inače sve sam ribice kupio u istoj radni tako da ne znam potiče li to od tamo,ostale ribice izgledaju ok za sad....
Kako nastaje ova bolest? Loša higijena??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2012 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su ti Platike, odnosno Plati, takodje su zivorotke kao i Ksifoforusi. A Ich ti se uvek nalazi u vodi, jedino sto ribe stiti od njega je njihov imunitet, te ribe si kako rece tek kupio, u ko zna kakvim uslovima su zivele u prodavnici, transport i promena akvarijuma ih je dodatno stresirala i zato se kod njih javio Ich. Prati stanje, povecaj temperaturu na 28-29C (povecavaj postepeno, nagla promena ce ih dodatno stresirati) i kupi lek da imas za svaki slucaj. Nemoj ga sipati dok se prvo ne posavetujes sa nekim i dok nisi 100% siguran da je Ich u pitanju. Sto ranije primetis bolest i zapocnes lecenje vece su verovatnoce da spasis ribe. A u buduce pri kupovini riba prvo ih ubaci u neki karantinski akvarijum i tamo drzi 10-ak dana da ti neka bolest ne ugrozi maticni akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2012 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma daaa,imaju bijele mrljice-tačkice po tijelu naročito po perajima i stalno su u dno Aqv. vrte se oko kamenja i češu se.Sve to je počelo nedavno 2-3 dana.Povećao sam temp. na 26-27 postepeno idem na 29.Sutra idem po Lijek al neću sipat probat ću prvo da pomognem povećanjem temp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License