Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dobar pocetak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pedja
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 20
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nakon 6 mjeseci ucenja konacno se i kod mene brckaju ribice. akvarijum je dim. 75*40*40 sa spoljnim 4-komornim filterom filterom. neonska rasvjeta 1*18w, bocna stakla 8mm dno 10mm lijepljen tkk silikonom za akvarijum. preko sam navukao metalni ram (za ne daj boze). u upotrebi je od septembra, tehnicki sam zadovoljan kako radi a na estetici cu morati da poradim. svima hvala na savjetima,
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 1:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav zemljace.Dobrodosao. Odmah moram da ti kazem iako si ucio 6 mjeseci vjerovatno nisi bio prisutan na nekim casovima Smile


1.Jednobojna tapeta(crna ili teget)
2.Sta imas od filter mase ?
3.Ukoliko zelis biljni akvarijum moras pojacati svijetlo
4.koju hranljivu podlogu imas (ako je imas )
6.Imas li problema sa Skalarima i gupikama

daj jos neki info od akvarijuma ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi jednobojnu pozadinu...Crnu ili Plavu...(po meni bolje crnu)
Pojacaj svetlo ako hoces biljni akvarijum...
Kakva ti je podloga ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Pedja
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 20
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 2:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bio sam duuugo odsutanjavascript:emoticon('Very Happy'), u pocetku je bila indigo plava pozadina, ova je dok se ne snadjem, razmisljam o 3d ali mi krade prostor u aq. rasvjetu cu pojacati za jos jednu neonku a smeknuo sam i jedan fin mangro ako ne prodje dok ne sredim budzet. u filteru je aq sundjer, perlon vata i keramicki prstenovi, a podloga je morski pjesak, za sad sam mislio da pojacam valisneriju, jer ovdje nema izbora biljki, skalari i gupike se za sad slazu ali biljke malo stradaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 2:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuja ::
Stavi jednobojnu pozadinu...Crnu ili Plavu...(po meni bolje crnu)
Pojacaj svetlo ako hoces biljni akvarijum...
Kakva ti je podloga ?

Ako mi neko javi svrhu tvog posta posle onoga što je maslachak odgovorio debelo ću se zamisliti nad svojim problemom....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 3:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pedja druze, nije lose za pocetak.

Moram malo da se nasalim, nemoj mi zameriti kad te molim.

Ti covece nisi napravio akvarijum nego Atomsko skloniste za ribe.Smile
U zivotu nisam video sigurniji akvarijum.

"bocna stakla 8mm dno 10mm "
"preko sam navukao metalni ram"

Cega se plasis ? " (za ne daj boze)." voz, tenk, zolja ? Wink

Ima jedan program na netu, koji racuna po nekim sigurnosnim faktoru.
Neki standardni faktor da akvarijum bude "safe" jeste faktor 3,8.

Ovaj tvoj druze sa tim staklom ispada "very safe" faktor 7.

Svaka cast, jesi to staklo imao, ili si sa namerom kupio tu debljinu ?

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pedja
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 20
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

staklo me ispalo jeftino, a okove sam morao jer imam 2 faktora rizika, koji ponekad igraju loptom po stanu. a ni ja ne vidim svrhu u mom proslom postu javascript:emoticon('Very Happy')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto je sigurno, sigurno je.
Nego, jel ti zameni tu tapetu ?
A sad mali off topic. Aquamen, kad si zadnji put bio na tom sajtu ??? Meni konstatno javlja gresku vec par meseci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2012 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pedja ::
staklo me ispalo jeftino, a okove sam morao jer imam 2 faktora rizika, koji ponekad igraju loptom po stanu. a ni ja ne vidim svrhu u mom proslom postu javascript:emoticon('Very Happy')

Ma nisam mislio na to što si ti pisao nego Cuja....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pedja
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 20
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2012 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce dobih na poklon panj (hvala Ivo), cini mi se mangro. Polovan, koriscen desetak godina, jedno vrijeme bio garaziran. Kuvao ga, ispusta pomalo boju, tone kao olovo ali me buni sto kad povucem prstom preko njega nekako se osipa. Evo slika

Image
da ide u vodu ili u sporet


Poslednji izmenio Pedja dana Čet Feb 23, 2012 10:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2012 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nije to ništa, pošto je otkuvan lagano ga pređi četkom i operi ga pod vodom ,a u akvarijum ubaci ancitrusa koji će riješiti problem!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2012 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::

A sad mali off topic. Aquamen, kad si zadnji put bio na tom sajtu ??? Meni konstatno javlja gresku vec par meseci.


Sad tek vidim tvoj post i odmah sam probao, nece ni kod mene.

Do pre dva dana je kod mene radila svaki put.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola 45
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 100
Lokacija: Beograd, Novi Beograd, Centar

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2012 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dr nemo ::
Ma nije to ništa, pošto je otkuvan lagano ga pređi četkom i operi ga pod vodom ,a u akvarijum ubaci ancitrusa koji će riješiti problem!


a sta mu ancitrus uradi i resi problem? ovo bi i meni odgovaralo da radi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dr nemo
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2012
Poruke: 27
Lokacija: Prijedor RS

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2012 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancitrus će mu očistiti korijen ili panj šta već ko ima,pošto se oni hrane jednim dijelom sa mangrovog panja koje im služi za bolju probavu.Ili kad je nov panj i počne puštati sluz oni ga očiste!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojka--94
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2011
Poruke: 22
Lokacija: Stara pazova

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2012 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ahaha,isti moja akvarijum tako sam i ja stavio neko svetlo 20 w oko podloge se nisam mnogo mucio stavio sitni pesak i biljek i ne rastu,ili jedva,resio sam sada da stavim sitno kamenje,zemlju,crnu pozadinu i da stavi 2 ili 3 neonke.vidim ti pripremas panj ja sam stavio 2 kokosa i neko veliku skoljku za sakrivanje valjda ce i kod mene da ozeleni za 3 meseca,@Q!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License