Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moji Amazonci ;) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo posle skoro mesec dana resio sam da vam pokazem moje ljubimce.
Amazonce gajim od mog prvog dana u akvaristici, posle kratkog prekida prvo sto sam nabavio bili su naravno opet oni.
Jako su lepi i zanimljivi, po ceo dan samo zuje po akvarijumu i ko misli da su puzevi spori taj se grdno vara.

Evo kako je sve pocelo:

2 akvarijuma sam pustio u rad 05.02.2012, jedan je sa prosejanim dunavcem a drugi sa kupovnom podlogom.
Filteri su vec svima poznati H-S-Filter sa ceskim pumpicama, sipao sam u oba easylive i ubacio dosta lemne minor.
Vec drugog dana voda je bila cista i sundjer je poceo polako ali sigurno da tamni.
09.02.2012 kupio sam 5 puzica (amazonci) koji su bili jedva 1cm u precniku.
Ubaceni su svi 5 kom u akvarijum sa peskom i hranjeni 2x dnevno, temperatura u akvarijumu je danju zbog svetla 26-27°C a nocu pada na 22-24°C.
12.02.2012 kupljeno jos 2 puza u beogradu, kuci sam puzice pomesao i podelio na dva akvarijuma (polovi za sada nisi poznati).
U jedan akvarijum sam ubacio 3kom koji su kupljeni u lazarevcu i jednog iz beograda.

Image

U drugi je smesteno 2 iz lazarevca i jedan iz beograda, svi puzevi su bili priblizne velicine samo ovi iz beograda su malo tamnije boje.
14.02.2012 puzici odlicno napreduju i non stop samo jedu.
16.02.2012 jutru u 02:39h uhvacena 2 puzica na delu (pao prvi sex) Mr. Green , zenka je iz lazarevca (desno) a muzjak iz BG-a (levo).

Image

18.02.2012 puzici su preko 2cm, hrana je pojacana na 3x dnevno i sve sto im se ubaci od hrane pojedu za tren.
20.02.2012 danas puzici poste, ceo dan nisu hranjeni i pretrazuju akvarijum za hranom.

Image

21.02.2012 ponovo nastavljam sa hranom 3x na dan i plus sam primetio da povremeno izadju na povrsinu i jedu lemnu minor, kao da im je malo ovo sto dobijaju.
24.02.2012 uhvaceni ponovo na delu, sve se desava u akvarijumu gde sam ubacio 3 kom.
Ovoga puta su oba puza iz lazarevca sto znaci da imam dva muzjaka i jednu zenku, popodne sam spustio malo nivo vode u tom akvarijumu u nadi da ce uskoro da krene ta jedna zenka sa polaganjem jaja. Wink
25.02.2012 danas puzici ponovo nisu dobili nista od hrane, po ceo dan su na povrsini i pasu lemnu minor.

Image

Posto se u akvarijumu gde sam ubacio 4 kom do sada nije nista desavalo posumljao sam da tamo nema muzjaka i da su sva 4 puza zenke.
Resio sam da jednu damu zamenim za muzjaka koji je kupljen u beogradu, zbog tamnije boje lako je prepoznatljiv.

Image

27.02.2012 puzici su preko 3cm i sve sto im se ubaci od hrane oni pociste kao usisivacem i cim primete da nema vise hrane jure na povrsinu da pasu, lemna minor polako pocinje da nestaje.

Image

Bio sam u pravu sto se tice muzjaka i sada u oba akvarijuma "kuva", muzjaci po ceo dan ne silaze sa zenki (bice malaca) yeah

Image

Image

29.02.2012 jutros oko 04:15h u akvarijumu gde sam spustio nivo vode pocela sitnija zenka da polaze jaja. ojha
Samo na kratko sam upalio svetlo, napravio nekoliko slika i ponovo ugasio.

Image

Jutros kada sam krenuo na posao svetlo nisam palio da se zenka ne poplasi.
Pre podne oko 10:00h svratio sam do kuce da proverim kako zenka napreduje i pogledajte sta sam zatekao.

Image

Tek danas oko 16:00h kada sam dosao sa posla upalio sam svetlo i napravio jos jednu sliku.

Image

01.03.2012 jutros sam nasao jos jedan grozd na zadnjoj stranici akvarijuma. skakutanje

Image

A kod prvog se vredno cuva straza. Wink

Image

02.03.2012 jutros kada sam krenuo na posao, zenka je opet bila van vode i postavljala 3 grozd. Wink

Image

Image

Danas oko 16:00h

Image

Grozd je nesto manji od ostalih (nedovrsen), moje dosadasnje iskustvo kaze da je to bilo to.
Zenka je polozila sva jaja koja je imala zato je i grozd nedovrsen i za sada nece vise.

Toliko za sada, nadam se da vam je ova tema zanimljiva.


nastavak sledi.............


Poslednji put izmenio Aquamen dana Pet Mar 02, 2012 5:45 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene Aquamen: nastavak.......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 11:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako zanimljiva Smile !!! Jedni od omiljenih stanovnika i kod mene u akvarijumu a nemam srece sa njima. Bas su lepi a i akvarijum sa prve slike moram da pohvalim, bas lepo uredjen !!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druze, nadam se da ce biti jos grozdova sa puzicima.
I u drugom akvarijumu sve cesce zenke izlaze na povrsinu, tamo cekam jos sa spustanjem nivoa vode kako bi sledece postavljanje legla pomerio za 7 dana.
Zutih necu mnogo da lezem posto sam planirao da nabavim jos plave, bele i ljubicaste amazonce.

Akvarijum sa prve slike nije jos spreman za slikanje, fali mi jos bilje za njega.
Kada pribavim svo odgovarajuce bilje koje sam planirao za njega bice i slike.
Biljke koje se trenutno vide u njemu samo su privremeno smestene dok se ne prime.
Pelcere sam dobio od druga "nemanjask" na poklon, koristim priliku da mu se zahvalim.
Sada mi je najbitnije da pratim ovo leglo, tako da naredne 2-3 nedelje imam zanimaciju.Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 3:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas simpaticna prica, nadam se da ce uroditi plodom tj rodom Smile porodom Smile Smile Smile hehehe

nisam znao u opste da imaju amazonci u drugim bojama, vidjao sam one sarene samo i to na netu. ovako, jedino zute.

u novoformirani aq sam ubacio jednog (nije imalo vise jer je prodavac drzao u istom aq botia-e i puzeve) a kada naidjem ponovo uzimam ih jos definitivno. brine me jedna stvar samo, u tom novom aq cu drzati ramireze pa ce biti meka voda i nizak ph. koliko ce to odgovarati odnosno smetati amazoncima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
DukaMan
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 25
Lokacija: Ban. Despotovac- Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 4:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepe fotkice, svaka cast!
Zelim ti puno uspeha. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikola 45
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2012
Poruke: 100
Lokacija: Beograd, Novi Beograd, Centar

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 4:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno! Smile.. Ocekujemo brz nastavak price! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari, hvala svima.Bravo
Nastavak ce biti cim bude nesto zanimljivo.
Bitno mi je bilo da oni krenu sa polaganjem jaja, ostalo je lako.
Kad pocnu da kace grozdove oni kace po vise komada, tako da ce neki od njih uspeti da se izleze.
Za sada nemam nameru da ih premestam ili diram, a kasnije kada se neki izlegu moracu najverovatnije ostale da skidam da mi nebi pretrpali akvarijume.

@Cyrix

Smeta ce im sigurno meka voda.
Amazoncima je potreban kalcijum da bi mogli da grade svoju kucicu.
Treba im neutralna voda (pH7) ili tvrda (pH preko 7).
Ako je voda meka nece imati dovoljno kalcijuma i kucice ce vremenom poceti da im se raspadaju.

Sto se tice boja ima ih vise, cak su nekima i tela drugacije boje.
Do sada sam vidjao plave, bele, ljubicaste i neke sa prugicama.
Za sada jos nista nije sigurno, ali se iskreno nadam da cu ih naci u jos nekoliko boja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako budes nasao javi mi i uzmi za mene po nekog od svake boje koju nadjes Smile

pa posto ce iz tog aq da lete kozice, da bi prezivele, bice sa njima i amazonci. a nadam se da cu naci neku malo izdrzljiviju vrstu da ubacim sa ovima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je litraza akvarijuma?? Nisam video a mozda sam i promasio taj red Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Staklo je 6mm, a spoljne mere su 45(D)x30(S)x33(V) = 44,5L
To su druze akvarijumi koje sam predstavio u temi "(DIY)"Akvarijum 45x30x33" made by Aquamen Wink"
Sve o njima imas na: http://www.akvarijum.org/forum.....t8422.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crusta




Registrovan: 01 Mar 2012
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2012 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super slike .

Evo i moje jedne

Image

Napomena:
Ubacite lopticu da pluta po povrsini i puz ce raditi ono sta i hrcak - ide ,a stoji ... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2012 4:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da si procitao neke tekstove o kladofori i problemima vezanim za nju. ucenje nono Dopada mi se taj sivi sljunak,mozes li mi poslati pp-price,place ?


Poslednji izmenio jongi dana Pet Mar 02, 2012 4:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2012 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super puzevi, svaka cast.
Nazalost, moj puz je uginuo pre mesec dana. Samo se sklupcao u uglu (tako je od uvek radio, i mislio sam da je to standardna procedura). Sta najvise vole da jedu? Posto planiram da ih uzmem sada 2-3, da ne bude mozda da ja pravim gresku u ishrani.
Lepi su zuti, ali ako kazes da postoje u jos boja, to ne bi bilo lose Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2012 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrani ih kuvanim povrcem (sargarepa, paprika, krastavac, zelena salata...), a jedu i hranu koja se daje ribama. Samo da znas da ako ih ne hranih cesto znaju sami da se najedu nekom od biljaka. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2012 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da nece da smeta da se i ja pohvalim amazoncima. Aquamen zna za moj problem oko puzeva i prepoznavanje polova. Supruga je danas bila do Nisa i kupila 2 mala amazonca, upola manji od ovog sto imamo i vec posle 5 min, doslo do prvog parenja izmedju naseg i novg dodatog puza:) !!! e sad da ispratim tvoje iskustvo, spustim nivo vode i cekam da polozi jaja. Da li smo kupili zenku ili muzjaka ne mogu opet da prepoznam, ali nam je prodavac opet rekao da oni nemaju pol, pa sad sta znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puževi amazonci Mello Tražnja 0 Pet Dec 25, 2020 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji Akvarijumi radovicmiladin86 Akvarijumi 4 Čet Maj 09, 2019 6:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amazonci puzevi pitanje Doksas Ostali Stanovnici 2 Pet Apr 05, 2019 5:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pistija, Monosolenijum i Amazonci cecam Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 16, 2019 1:02 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ljubicasti Amazonci laky_kg Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Avg 26, 2018 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License