Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko filtera. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

POzdrav svima. Imam aq od 40 lit .. E sad u ,,,,,,,,,,, p kad sam jso pazario opremu prodavacica mi je sugerisala da uzmem unutrasnju sundjer filter i na njenu preporuku uzeh. Sl. Kad ciklirao aq tri dana je voda bila mutna posle toga sve ok, ocistila se. Ubacio sam dva muljara i 3 gupi. Ali imam jedan problem kad ga perem i vadim iz vode muti vodu tj u sustini jako se brzo prlja toliko ima prljavstine na njemu da je to strasno. Pomoc je dam i predlozite dobar filter za moju velicinu aq da se ne mucim vise. Hvala unapred. Smile


Poslednji izmenio nikouro dana Sub Mar 10, 2012 12:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Zabrana reklamiranja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 10:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj nikad slusati savete u pet sopovima, na takvim mestima uglavnom rade ljudi koji ne znaju mnogo o akvaristici i gledace da ti prodaju sve i svasta samo da bi ti uzeli pare.
Kad god nesto zelis da kupis prvo se dobro informisi ovde na forumu i po internetu pa tek onda idi u prodavnicu, videces koliko prodavci (uglavnom) nemaju pojma. Wink

Sto se filtera tice, sundjer filter ti nije bas najbolje resenje tako da on nek leti napolje, a ti lepo uzmi ili unutrasnji filter sa pumpom (npr. Atman AT-F101),
hang on filter (Atman HF-0100) ili naruci negde spoljasnji stakleni filter sa pregradama. Licno bih se opredelio za hang on ili stakleni, em su lepsi estetski em je filtracija bolja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko97KW
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2012
Poruke: 133
Lokacija: Ladjevci / Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas li u akarijumu podlogu i neku dekoraciju, biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Haracin
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2011
Poruke: 127
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slažem se sa Fiberom, i dodao bih da se akvarijum ne ciklira tri dana, pogotovo tako mali, i da se filter ne pere u smislu u kojem si ga ti prao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze nisam ciklirao tri dana, tri dana je bila mutna voda ... i od toga deset dana sam ubacio ovih pet ribica. Nemam nikakve biljke, a veruj mi da sam morao tako da perem jer nzm na koji nacin da skinem onu prljavstinu s njega. Zato cu vec u pon da uzmem taj hang on sto ste rekli. E da sto se neke dekoracije tiche tu je 3 d pozadina. Samo toliko nista vise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Haracin
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2011
Poruke: 127
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako filter pereš često ubijaš korisne bakterije, i samim tim vraćaš akvarijum u prvobitno stanje, odnosno ono pre cikliranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jeste imas pravo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2012 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peri filter onda kada vidis da se zaprljao (taj interval se najcesce meri u mesecima). I nemoj nikad da ga peres cesmovacom vec filter masu ispiraj u vodi koju uzvadis iz akvarijuma.
Na taj nacin neces ubiti korisne bakterije koje su se naselile u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 259
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2012 3:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi ja imam jedan manji akvarijum slicne zapremine i imao sam slicnih problema dok nisam napravio spoljasni filter ja mislim da bi ti to resilo muke Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche 90
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2011
Poruke: 60
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2012 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da tako sam ga i prao. Ovde sam bas i provitao tako. Pa uzecu hang on .. pa cemo videti dal ce biti bolje. Al msm da hoce. Al da to sam shvatio tek sad da je spoljasnji filter zakon.Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tane
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 20
Lokacija: kursumlija

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne dobismo povratan odgovor, kako se pokazao hang-on Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao nužna zamena za spoljni filter. Bolji od recimo korner filtera a lošiji od klasičnog staklenog filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svoj stari aq od nekih 47-48 litara sam godinama filtrirao uz pomoć vazdušne pumpe sa 2 izlaza i 2 korner filtera i bio sam prezadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo tako, sve zavisi, nekada su i sunđer filteri dovoljni, ja ih koristim u svim manjim akvarijumima i nemam problema (do 30L) Ako prenaselite akvarijum i ako ga ne održavate, ni jedan filter vam neće pomoći!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tane
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 20
Lokacija: kursumlija

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni hang -on deluje dosta jadno, jednom sam ih gledao u radnji i onaj najveci hf600 ima samo jednu dvoslojnu vatu koja ima u sebi aktivni ugalj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License