Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Slike vasih Akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo neka ovo bude malo predstavljanje... Ovaj akvarijum imam par meseci, sam sam ag pravio kao i tu policu u kojoj stoji... 55 litara

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 18, 2010 6:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zbog cega to vestacko bilje stvarno mi nije jasno,skoljke isto ne pripadaju slatkovodnom akvarijumu ima tu jos dosta negativnih komentara ali ne znam u kom pravcu zelis da se kreces u akvaristici pa zato ne bi dalje da komentarisem. U svakom slucaju kiceraj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo daj negativne komentare... da razjasnimo situaciju:

akvarijum sam nabavio pre par meseci, nisam znao ništa o tome... Uzeo sam ono što mi je prodavac preporučio za tu veličinu (spoljni filter, grejač, raspršivač), stavio sam to veštačko bilje iz neznanja (sa idejom da je lakše za održavanje)...

Tek sam u zadnjih mesec dana, učeći sa ovog foruma, ubacio biljke. Nisam recimo uopšte znao da se treba 1/3 ili 1/4 vode menjati na određeni period, da se treba čistiti dno... Te plastične biljke će napolje, ali trenutno ne mogu da nađem pogodnu zamenu, stavio bih neku mahovinu, ili neku biljku u koje bi male gupi mogle da se sakriju...

Još učim, čitam, tražim... nije mi u prvom planu kako sve to izgleda, nego da ribicama bude udobno... I nisam stavljao slike da se hvalim, nego baš da čujem neki komentar i predlog...

Jedino mi nije jasno zašto je kičeraj.......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kiceraj je samo zbog vestacke biljke,skoljki i onog zardjalog sidra ostalo se da srediti,a taj koji ti je sve ovo preporucio u sustini je jedini krivac za kiceraj,bitno je da znas sta hoces i da zelis da napredujes,zato su ljudi tu na forumu koji ce ti pomoci ('Bravo')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bokitrki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Maj 2010
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad imas dijamant i imas kopiju dijamanta razlika je očigledna jedno je original(prirodno, Дијамант је алотропска модификација угљеника. Он је најтврђи минерал у природи, preuzeto sa wikipedie). drugo je kopija (kič) plastika se dobija iz nafte.


Biljka (prirodna) vs "Biljka" (plastična) = kič

Sa ovim drugim si isto napravio gresku kao i ja ne idu delovi iz "morskog" akvarijuma u "slatkovodni" akvariju = nije prirodna sredina.

al sviđa mi se kako si uredio samo nemoj plastiku ubacivati.

imas toliko dobrih ideja - rešenja u prirodi (kamen - šljunkara) drvo - bašta, samo treba malo truda....

e sad i ja sam novi u ovom a već komentarišem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sidro je poklon od devojke, tako da mora ostati, ne igra mi se sa životom negiranje

Problem mi je što u Novom Sadu ne mogu nigde da nađem nekog zanimljivog bilja, sigurno ima, ali ja ne znam gde. Ako neko zna, može ovde ili na pm svejedno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bilje trazi od drugih clanova, a ne po radnjama jer je izbor jako slab i skup
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zankiki ::
Sidro je poklon od devojke, tako da mora ostati, ne igra mi se sa životom negiranje

Problem mi je što u Novom Sadu ne mogu nigde da nađem nekog zanimljivog bilja, sigurno ima, ali ja ne znam gde. Ako neko zna, može ovde ili na pm svejedno


kontaktiraj bojana,on ti je iz novog sada i predpostavljam da jos ima bilja na prodaju! a i uglavnom svi sa foruma koji prodaju salju biljke putem poste!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sidro moze i da ostane. Ako vezes malo mahovine na njega, bice super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luka_23
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Maj 2010
Poruke: 7
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je ideja...odlicno uklopljeno,nego...imam jedno pitanje za tebe...kako to da ti se voda ne muti od sige???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siga ne bi trebalo da muti vodu ako je dobro oprana... Evo kod mene vec skoro 2 meseca stoji napunjen akvarijum sa pozadinom od sige i voda je cista.
Veci problem je sto povecava tvrdocu i pH vode pa sam morao da odustanem od kozica i sad trazim skoljkase za njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam u dilemi da li da ubacujem kozice ili pužiće? ima li neko predlog?

koliko sam skontao i jedni i drugi imaju sličnu funkciju, čiste dno i jedu alge.

drugar je imao problem sa pužićima, baš su se bili prenamnožili, imao ih je na stotine, bojim se da mi se to ne desi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez razmisljanja kozice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bogami kozice. Ni pod razno puzeve, ja sad patim od puzeva svaki dan izbacim pola kofe iz 1200l vode i nikad da potamanim. Tako da puzeve nemoj narocito crvene oni sve jedu jedino gorke biljke ostavljaju na miru. Inace akvarium i polica su extra odradjeni jako mi se svidja ideja jedino to plasticno bilje ... Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bokitrki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Maj 2010
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 19, 2010 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne muti se voda uopste.
prvo sam bio zeznuo stvar dobio sam kvarcni pesak (zuti) sa uba od prijatelja al je bio prljav i od njega sam verovatno pokupio i alge sa kojima se i sad borim (nadam se da cu se izboriti) pa sam onda ispraznio skroz akvariju izbacio pesak i opro ga, ubacio novi pesak ovaj put beli kvarcni i sad je po PS-u.
Slikacu ga ponovo kad budem ubacio kamenje i pesak (al mi nesto fali para za to) pa sam mislio zvati i Bojana da pogleda, da svoje misljenje i da ga napunim sa biljem al cu to videti sa Bojanom kako i sta...
koga interesuje kako sam radio sigu slobodno moze da pita prenecu mu moja iskustva. ili ako je iz ns i pokazati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License