Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Trenutno prebivaliste Hemichromis bimaculatus-a Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum sam dobio od druga i nakon sto sam zavrsio sa sitnim "popravkama" i cikliranjem,juce sam mogao da ubacim ribu.
Mere su (d,v,s) 52-34-31,nekih 50l.
Malo je prostora,ali trenutno je tako,riba je jos mlada i mala pa zasad moze da funkcionise,a i ciklira se jos jedan takav akvarijum,pa cu ih podeliti.
Filter je spoljni sa sundjerima,keramickim kuglama i perlon vatom,sutra cu staviti aktivni ugalj,mada ne znam,nemam iskustva sa njim pa ne znam da li je potreban.I crevo sam pustio da pusta baloncice i malo mesa vodu,a plan je jos jedna vazdusna pumpica.
Osvetljenje je obicna sijalica,al ona bela od 75w,dok ne nabudzim neku haubicu Smile
bilje je 6 komada nane koja polako al sigurno napreduje,prebacio sam je iz drugog biljnog akvarijuma Smile
evo par slika:

Image

Image


Image


Image

Svaka pomoc i komentar su dobrodosli pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 9:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par sati i meni su stigli ovakvi ciklidi.Moji su još mali ali sam na prvi pogled oduševljen
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SmileY
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2012
Poruke: 51
Lokacija: Beograd-Rakovica

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aktivni ugalj se u principu stavlja samo posle lecenja ribica u akvarijumu ili ako drvo pusta boju da je neutralizuje.
Ono sto je vazno jeste da ga nikako ne ostavljas duze od nedelju dana u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jevro ekstra su ribe,ja sam tek poceo sa ciklidima,a njih nabavio slucajno,ispalo da se nisam zeznuo.
laka za drzanje i lepa riba Smile
SmileY hvala,i mislio sam da ubacim na cetir pet dana i da vadim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da znaš da su ribe ekstra i ja sam se odlučio samo za ciklide.Meni su ciklidi fantastični i veliki sam ljubitelj istih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje,samo sto ovde nije neki izbor,tj nikakav.
Al polako nigde se ne zurim,malo da se usemim sa ciklidima,bice ribe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je suvise mali za njih ali posto je to "trenutno prebivaliste" onda ok...
Sto se tice samog akvarijuma sve cestitke kako si ga uredio , znaci po meni izgleda super verujem da je uzivo jos lepsi... Aktivni ugalj nemoj da ubacujes u filter ne sluzi nicemu bar po meni osim ako je koriscena neka hemija... Posto ti je ovo prvi ciklidni akvarijum samo polako ,svidja mi se kako si poceo , sto kazes usemi se prvo nisu ciklidi nista posebno zahtevni... Very Happy


Poslednji izmenio guppykiller dana Ned Mar 18, 2012 12:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene guppykiller: danas sam progutao toliko slova...Idem da jedem pa se vracam :D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala guppykiler na cestitkama.Vidi plan je da ih podelim u vise akvarijuma (posto sad nemam para za neki veci,a manjih akv imam par praznih) da imaju vise prostora za razvijanje,pa ce se valjda usput neki par izdvojiti,sa tim da bi jedan par ostavio a ostalo razdelio,pa kontam da bi im ovakav akv odgovarao.
Da se ispravim,nije bas prvi,pre sest godina sam imao maticni par nigrosa,par kribenzisa,sve naravno u posebnim akvarijumima,nesto tanganjike i par oskara.
Posto od kako znam za akvarijume su mi se svidjali ciklidi ja sam ih i kupovao,a posto sam staklorezac i imao materijal,imao sam prostor za njih,al nisam to sve shvatio kako treba,tako da se neka bakterija il sta vec zapatila i sve uginulo.
sad sam krenuo ispocetka,al trudim se sve kako treba Smile izvinjavam se na ovolikom postu Smile Smile


Poslednji izmenio plavsic88 dana Ned Mar 18, 2012 1:34 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 1:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa onda nije da ti je ovo pocetak, samo nastavak... Bar sad imas neko iskustvo i neces da pogresis samo idi polako... Pa posto si staklorezac izlepi jedan veci mislim da bi te kostao bas malo (staklo po nabavnoj ceni) znaci samo silikon Very Happy Very Happy Very Happy ma sta imas da se izvinjavas na dugom postu bolje da u jednom napises sve nego da ga seckas u 10 postova da ne mogu da pohvatam sve 8-P
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa u pravu si,al mislim pocetak ozbiljnog bavljenja akvaristikom Smile jeste imam iskustvo to neko,sta ne raditi hehe..
pa tako cu i uraditi,samo sad bas nemam mogucnosti,ne radim nigde,vitlam ko lud pa kad nadjem nesto,napravicu par vecih pa polako da skupljam ribu.
hehehehe, to sto kazes.
imam jednu tuznu vest,nocas il jutros iskocio jedan ciklid,ne znam gde,tj ima samo malo prostora gde cev filtera vraca cistu vodu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e bas steta nemam neko licno iskustvo sa njima tj. ne znam da li su skloni iskakanju iz akvarijuma, meni nikad nije iskocilo neki ciklid iz ak. ali sam imao ugunuca , izazvana sto tucama , sto mom ludom mozgu Very Happy ... da ne odem u off. Sto se tice ostalog lepo si poceo nastavi tako a uginuca / iskakanja ce uvek biti ali ce zato biti i mrestova Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam ni ja,al izgleda da vole da iskacu,posto prvi dan kad sam ih doneo odma jedan iskocio,al se uspesno oporavio.Moze biti da se koskaju il stavec pa u panici,al opet dok je svetlo upaljeno oni se ponasaju normalno cesto plivaju zajedno svi,ne grickaju se,samo se zacikavaju "igraju".
Sve ce to na dobro izaci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2012 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jer diraju biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2012 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne,barem nisu do sad.
pre ovog akvarijuma su bili u jednom biljnom sa puno hrasta,ludvigie,bacope,cryptocorinama i nekom cupavom mekanom.Kad sam citao o njima,pise da vole ubiljenu okolinu,e sad,i na tarabi pise svasta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2012 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da je poceo jedan par da pravi leglo u pecini sa trece slike,kruze stalno i teraju ostalu ribu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Na poklon crne molike trenutno stare ... Dukisef Na poklon 0 Sre Sep 08, 2021 5:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hemichromis guttatus i Karleusi (nere... SashaR Afrički ciklidi 0 Pet Sep 18, 2015 5:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Trenutno stanje Mirche01 Akvarijumi 10 Pet Okt 17, 2014 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Upgrade rasvete, t8 2*18w trenutno Maksimovici Rasveta 12 Sre Jan 22, 2014 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hemichromis bimaculatus-lifalili nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 2 Pet Avg 02, 2013 10:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License