Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanja, pitanja i pitanja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nenadg
Akvarista



Registrovan: 17 Mar 2012
Poruke: 26
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Prelep akvarijum i meni se jako svidja to sa sankom vidjao sam to al nikako da ubedim zenu da napravim isti i ugradim akvarijum.
Za filter bi svako pozeleo da ne mora da menja vodu i da samo doleva al sto je reko Aqua svi bi stavili katanac na svoje i pravili te,mada isto mislim da ta pozadina ima svoju dubinu i da je celom zadnjom stranom stavljen HSF a da postoje dosta rupa u pozadini gde voda prolazi i lepi se za sundjer.
Nego svi zeljno iscekujemo slike tog filtera i svega ostalog pa aparat u ruke...inace svaka cast majstore samo napred.


Vidi, ako ce ti biti lakse pokazi zeni slike ovog nasem sanka sa aq., pa neka onda odluci, ako su ti potrebne jos neke slike poslacu ti nije prodlem, mada sank jos nije u potpunosti gotov, jer sam ga sam pravio od gipsa na konstrukciji, a sad cekam stolara da mi uradi samo gornju plocu.
Sto se tice filtera u parvu si, po celoj visini u zadnjem desnom delu aq. je smesten filter i grejac sa termostatom...stavio sam CO2 duzine 60cm po sredini i lepo je ispalo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 11:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice ribe to je labidochromis caeruleus i na sve tri slike je muzjak koliko vidim... usput je losa linija tj. prugasta koju ne volim uopste nemoj da se uvredis vecina su takvi kod nas... Jos uvek ne kapiram kakav je filter mozda je prelivni sa zazorom ili gresim, ne verujem da je HSF jer nikad do sad nisam video na nekom ciklidnom akvarijumu... I pojasni mi ovo sa CO2 po sredini? Mozemo da pricamo o ribama imam jedan dobar link poslacu ti ga u pp. Ja i No 1 smo ti dali nazive 5 vrsta kucaj njihove nazive na netu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nenadg
Hvala ti druze za PP, zelim samo jos nekoliko reci da kazem (napisem) i necu vise dosadjivati.
To je ta firma i mislim da je filter modifikovani H-S-F (ili na nemackom H-M-F) malo drugacijeg oblika.
Kroz tvoj komentar vidim da ne zelis da pricas o tom filteru sto je naravno tvoje pravo.
Tvoj akvarijum - tvoja stvar, zelim samo da ti kazem da je filter glavni deo (srce) akvarijuma.
I da sam na tvom mestu zeleo bih o njemu sto vise informacija da prikupim, ali dobro.
Pratim H-S-Filtere jos od davne 2006-2007 godine i znam dosta stvari o njima, ne bas 100% sve ali sasvim dovoljno.
Cak sta vise koristim ih licno vec godinama u svojim akvarijumima i svakom ih preporucujem.
H-S-Filter moze uz odgovarajuce dodatke da odradi dobar deo posla, ali nikako ceo u to budi siguran.
Ako filter u sebi ima odredjenu kolicinu npr. "siporaxa" moze da razgradjuje cak i nitrate, bas bi me zanimalo dali imas nesto slicno u tvom filteru.
Ali, to jos uvek ne znaci da je nitratni filter vec da nitrate samo drzi u nekim granicama normale do sledece zamene vode sa kojom ces izbaciti vecu kolicinu.
Znaci H-S-Filter odlicno filtrira vodu to i ja potpisujem, ali to da nema potrebe da se menja voda mislim da nije istina.
Budi siguran da ti ni najbolji akvarijumski filter nece zameniti ili ustedeti zamenu vode.


Poslednji izmenio Aquamen dana Ned Mar 18, 2012 1:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Aquamen: Izbacio i promenio neke reci da me neko ne razume pogresno ;)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadg
Akvarista



Registrovan: 17 Mar 2012
Poruke: 26
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquamen ::
@nenadg
Hvala ti druze za PP, zelim samo jos nekoliko reci da kazem (napisem) i necu vise dosadjivati.
To je ta firma i mislim da je filter modifikovani H-S-F (ili na nemackom H-M-F) malo drugacijeg oblika.
Kroz tvoj komentar vidim da ne zelis da pricas o tom filteru sto je naravno tvoje pravo.
Tvoj akvarijum - tvoja stvar, zelim samo da ti kazem da je filter glavni deo (srce) akvarijuma.
I da sam na tvom mestu zeleo bih o njemu sto vise informacija da prikupim, ali dobro.


Uuuu nisi me shvatio Aaqua čoveče, nije da ne zelim da pricam nego ne znam nista o tom filteru, jer kao sto vidis sa pocetka posta predstavio sam se kao totalni amater i pocetnik sto i zaista jesam...
Videcu u onoj specifikaciji racuna za aq. da li stoji tip filtera.
Zao mi je ako si me pogresno razumeo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadg
Akvarista



Registrovan: 17 Mar 2012
Poruke: 26
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako...u poslednjih par dana sam posmatrao ponasanje riba u akvarijumu i primetio da se sve cesce zavlace iza pozadine na strani filtera.
Druga stvar je sto uzimaju pesak u usta pa ga onda ispljunu, plasim se mozda da im ne odgovara taj pesak kao podloga.
I treca stvar je to sto sam primetio sve vecu agresivost kod ove dve vece ribe prema manjima, za sad je to samo vijanje po akvarijumu bez nekog povredjivanja...
Ako ima neko neki savet...bicu zahvalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve sto si naveo je sasvim normalno za mbune tako da uzivaj... One vole da se provlace svuda gde ima mesta, zato sam ti reko da ubacis kamenje i napravis prolaze. Sto se tice peska oni vole da kopaju pesak pogoto kada su u mrestu zato se za njih i preporucuje sitniji pesak. Agresija je sasvim normalna tako da samo opusteno... Zaboravih da napisem da pazis da ti se neka ribe slucajno ne zaglavi u pozadini nekima se i to desavalo...


Poslednji izmenio guppykiller dana Ned Mar 18, 2012 8:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene guppykiller: dopuna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadg
Akvarista



Registrovan: 17 Mar 2012
Poruke: 26
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, ja se uplasio da nesto nije u redu...
Thx Guppy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2012 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto se zavlace sto rece Gupi je sasvim normalno za njih,a bas tamo gde ti je filter je razlog jace strujanje vode po meni.

Dopuna: ja sam razmisljao kako bih to odradio a da ne moram da secem parket da bi zidao,resenje je knauf ploce e sad oni imaju one nosace mislim da su najsiri 110 mm stim sto bih ja stavio vise da bi moglo da izdrzi akvarijum...ali da ne skrecemo sa teme ako imas vremena posalji PP kako si odradio.


Poslednji izmenio krlle83 dana Ned Mar 18, 2012 9:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nenadg
Akvarista



Registrovan: 17 Mar 2012
Poruke: 26
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2012 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, spremam se sutra da ubacim novih 10-tak riba, da li treba neku posebnu pripremu da napravim, tipa promena vode, ili tako nesto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2012 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacivanje veceg broja riba u akvarijum obicno se izazove disbalans. Da bi to sprecio, ima " hemikalija " koje pomazu da ta razlika bude minimalna, i da ribe ne dozive veci stres.
Iskreno, nisam ljubitelj tih hemikalija pa samim i ne koristim ih, al se nadam da ce se javiti neko ko ima iskustva u primeni istih.


Poslednji izmenio nikouro dana Pon Mar 19, 2012 8:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2012 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti vec imas ribe u akvarijumu. Nema potrebe za nikakvom posebnom pripremom vode, osim da vodis racuna da prilikom ubacivanja riba u akvarijum ne bude velika razlika u temperaturi. Temperatura vode u akvarijumu i temperatura vode u kesici i l i vece odakle ih budes doneo. Ako si mislio na pripremu akvarijumske vode. Ako si mislio na samu pripremu riba, onada treba. Ako su ribe provereno zdrave, ne treba nista. Ako su ribe sumnjivog, uvoznog porekla, onda se ostavljaju u poseban akvarijum-karantin, uz njihovo pracenje da nisu bolesne i slicno. Onda se primenjuje tretman s lekovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadg
Akvarista



Registrovan: 17 Mar 2012
Poruke: 26
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2012 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo da vam se pohvalim, stigle nove ribice....
http://www.akvarijum.org/forum.....pic_id=844
http://www.akvarijum.org/forum.....pic_id=843
Hvala vam svima na dosadasnjoj pomoci...


Poslednji izmenio nenadg dana Sre Mar 21, 2012 5:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2012 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde kad se ukaze prilika slikaj ih malo bolje i postavi ovde slike. Cini mi se da su sokolofi, ako su oni , extra. Koje si ribe uzeo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2012 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav nenade bas lep ak a stose tice ciklida mogo si odma da ubacis matore mbune jer bih odmah imao malaca...a ovaj karleus trebo bih da ima skroz crno oiviceno gornje peraje a on nema...i nesme da ima pruge po telu...a SOKOLOFI su lepi...


Poslednji izmenio Raka dana Čet Mar 22, 2012 11:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenadg
Akvarista



Registrovan: 17 Mar 2012
Poruke: 26
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2012 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma pokusavam, ali nikako sliku da doteram ispod 200kb.
Hvala Rako na komplimentima, pa razmisljao sam o tome da ubacim odmah velike ribe ali kao sto sam rekao apsolutni sam pocetnik u akvaristici i zeleo sam da krenem da ucim od pocetka, a jos mnogo mnogo toga i ne znam, zato mi je ovaj forum i svi ovi ljudi od jako velike pomoci...naravno uvek sam otvoren za savete i sugestije.
E sad sto se tice saveta...trenutno u aq imam oko 15-tak malaca, i zanima me koja kolicina hrane je dovolljna za njih, sad im dajem lisnate alge ili ti Spirulinu, a malopre sam im dao izgleda malo vise hrane nego sto je trebalo pa nisu sve pojeli, verovatno ce kasnije...? zanima me da li mogu da im dajem i Tetra pro color, citao sam da im daje jako lepu boju od keratina koja je u toj hrani...?
Pre par dana video sam jednu ribu i jako mi se svidela, a to je Hemichromis Lifalili pa me zanima mogu li nju da ubacim zajedno sa ovim ribama koje su tu trenutno tj. da li je preporucljivo posto sam procitao da su one malo vise agresivne...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - Formiranje - Pitanja CandyCrash Početak u akvaristici 13 Pon Sep 23, 2019 9:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanja u vezi Protein skimera - Peni... Peku Oprema u morskoj akvaristici 0 Pet Maj 10, 2019 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License