Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oskari i spanac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2012 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mogu samo da prokuvam spanac, iseckam na sitne
komadice i dam oskarima da jedu (tako sveze skuvan)?

Do sada sam ih hranio samo kupovnom hranom, nista posebno,
pa bih malo da im dajem jos po nesto, neko povrce i tako to.

Moze li kuvana sargarepa pa seckana na kockice? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2012 2:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mmsl
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2011
Poruke: 47

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2012 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvo koju hranu kupovnu si im davao i koliko si ih kolicinski hranio, moji oskari se hrane Hikari Cichlid Gold, medium i savrsena je meni je dala neverovatne rezultate, ne boji vodu, ne rastura se, lepo pluta, ribama daje dobar pigment, ima dobar procenat proteina, a ima u sebi i vitamine koji im jacaju imunitet... inace ako zelis da im jos pojacas, mozes im davati i girice, ali ne svaki dan vec 2 do 3 puta nedeljno, jer ako preteras, onda ce samo to traziti da jedu i nista drugo... sto se tice pripreme girica, vrlo je prosto, samo im odseces glave, stavis vodu u lonce da prokljuva i samo ubacis jednu po jednu ribu u vodu, samo je potopis par sekundi i vadis, cisto da je dezinfikujes i da izgubi onaj miris, onda iseces na komade i bacis ribama.... a spanac i sargarepe ja ne bih davao nikada jer oni nisu omnivori, i to im nista nece znaciti, a pitanje i da li ce jesti.... pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2012 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do sada sam im davao onu "obicnu" ("proteinsku") kupovnu hranu,
nije to neki kvalitet, tipa 40-50 dinara je ona plasticna kutijica tih granula.

Dakle, nisam ih hranio nekom kupovnom kvalitetnom hranom, nije mi nesto ni dostupno preterano ovde da kupim.

Girice bih mogao da nadjem... a ovo za hranjenje povrcem sad cujem od tebe da se ne daje, a vidjao sam da se i to preporucuje... ovo malo sto sam im ubacio u akvarijum malopre su pojeli, ali ne voljno bas (pojedu, ispljunu, i tako... do kraja su pojeli, ali vidim da im se ne svidja) Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2012 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bih mogao da kupim recimo pola kile girica svezih, odsecem im glave, skuvam ih nesto kratko i onda ih isecem na kockice i stavim manja pakovanja u zamrzivac tako iseceno i skuvano? Onda bih mogao po neki put da ih nahranim tim giricama naseckanim zaledjenim, samo izvadim iz zamrzivaca vec skuvane i isecene na komadice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
mmsl
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2011
Poruke: 47

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2012 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidi ovako, ovu hranu hikari mozes da narucis preko internet recicu ti u inboxu da ne bih reklamirao ovde, imas jos i sera cichlid stics to je malo lakse naci a dobro je... girice je najbolje da zamrznes sve a onda kada treba da hranis uzmes npr dva komada odmrznes, skuvas u lonce za kafu vodu, odseces glavu, uzmes za rep potopis 5 sekundi i vadis, iseces na kockice i ubacis to je to....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan P
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2012
Poruke: 35
Lokacija: Bačka Palanka

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2012 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze, baci mi u inbox gde se narucuje ta hrana koju si pomenuo i koliko kosta i koliko traje, tj. kolika su pakovanja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Oskari na prodaju Bombadil Ponuda 0 Sre Sep 09, 2020 11:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebno tigar oskari ljubisa03 Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Jun 25, 2017 2:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli granit i Tigrasti oskari ljubisa03 Podloga 0 Sre Apr 26, 2017 5:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oskari (muzjak ili par) SashaR Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Mar 31, 2015 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oskari [Novi Sad] Bojan Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Okt 05, 2014 7:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License