Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Debljina stakla? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Go$aV
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 20

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravim akvarijum dimenzija 130x50x50 cm. Vec sam kupio staklo, medjutim kad sam krenuo da ga lijepim, neko iz svijeta akvaristike mi rece da treba da stavim duplo dno. Tako da su me bacili u nedoumicu. Inace, debljina stakla je 10 mm. Mene zanima, da mi napise neko ko vec ima iskustva sa takvim akvarijumom, te velicine i te debljine stakla.

1. Da li stranice i bocne i prednje lijepe na dno ili pored dna?
2. Da li treba da se stavlja duplo dno?
3. Kakva ojacanja se stavljaju i kuda?

Volio bih da mi odgovore samo oni koji imaju iskustva, a ne oni koji su nedje po forumima to procitali. Hvala. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 2:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 7:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje je druze da uzmes taj akvarijum sa avatara('Wink') i resis posao na kraju ce te isto kostati,izvini za mali off,ja sam se odlucio za taj fabricki
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosta ima diskusije oko toga da li se lepi oko dna ili na dno. Za te dimenzije uglavnom ljudi preporucuju lepljenje oko dna, kao i neki proizvodjaci silikona za akvarijume. Duplo dno nece da skodi, ali nije neophodno. Gornje i donje uzduzne lajsne su dobra ideja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Go$aV
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 20

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@deki022: Akvarijum sa avatara dimenzija kao ovaj sto ja pravim kosta 570 eura, bez postolja. Ako uzmemo u obzir da sam ovo staklo koje sam kupio za moj akvarijum platio 52 eura, onda me nikako nece isto kostati sve na kraju. Treba tu jos silikon, poklopac. To cu sve da uradim sam, tako da ce definitivno jeftinije biti. U toku izrade cu slikati i napisati cijene, naravno u novoj temi. Sto se tice fabrickog akvarijuma, veci mi je merak da ovaj sam pravim, nego da kupim gotov. Wink

@Blue: Hvala na odgovoru, sacekacu jos neki odgovor, a onda donosim odluku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa onim sto je napisao blue. Dakle,
- lepljenje oko dna, preporucljivo sa sto kvalitetnijim silikonom ( soudal silirub ) ;
- duplo dno nikako nece skoditi, a nije neka preterana investicija ;
- gornja longitudinalna ojacanja sa npr jednim poprecnim ojacanjem po sredini zbog duzine aq od 130cm.
Blue, ako vec ima duplo dno, zasto bi stavio i donja longitudinalna ojacanja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam mislio da stavlja dole ojacanja ako stavi duplo dno. Ta donja 'ojacanja' zapravo nista posebno ne ojacavaju vec sluze da se poveca povrsina za lepljenje, bez da se upotrebi celo staklo na dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se da sluze samo da povecaju povrsinu za lepljenje. Mislio sam da si preporucio duplo dno i lajsne, pa me je zanimao razlog, cisto da bih i ja znao. Lose sam shvatio post.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tvojim dimenzijama sam mislio nece te izaci puno manje da pravis sam a taj kvalitet i haube i rasvete i celokupan izgled nema sanse postici,mene ce 5 hiljada izaci skuplje u drugoj dimenziji 120x41x55 a sve dobijem u kompletu,jedino sto mora izvaditi odma pare.Ovo je samo moje misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2011 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj akvarium je dimenzija 90x35x35 i sve je od 6mm debelog stakla, pa cak i dno ali imam dole ispod akvariuma 1 cm stiropor. E sada sto se tice ljepljenja ja sam lijepoio ovako. Prednju i zadnju stranicu sam zalijepio oko dna, a bocne strane sam zalijepio na dno i samo gore na vrhu prednje i zadnje strane stavio "H" pojacanjei nema problema. Sve je za 5 Wink A imas dosta o ljepljenju akvariuma na forumu, jos malo potrazi pa ces vidjeti sta je najbolje za tvoje dimenzije.
POZDRAV
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Mar 27, 2012 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege treba da pravim neke akvarijume ali imam nedoumice oko debljine statkla.Pomažite.Evo i dimenzija... 1. 65x30x30 2. 60x30x30 3. 50x30x30
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 27, 2012 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo nezahvalna tema za komentarisanje. Svi ovi akvarijumi mogu da drže bez bilo kakvih ojačanja. 130*50*50 od desetke kaao i ovi dole 65*30*30 pravljeni 6-om. Ja sam sebi pravio 33*33*75 od 6mm. E sada zašto ojačanja savetujem uvek da se stave. Moj razlog je jednostavan jer te štite od iznenadnog curenja akvarijuma ako slučajno pukne. Ja sam imao nesreću da mi pukne bočna strana akvarijuma kada je pala bomba negde daleko za vreme nato bombardovanja. Pukla je strana za koju sam mislio da nema šanse da pukne jer je staklo bilo 10mm a dimenzije strane 45*45. Stranica je pula celom dužinom ali voda jedva da je kapala. Znači ne štedeti na ojačanjima čak i kada nema potrebe za njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Mar 27, 2012 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima,ja sam razmišljao sa 4mm.Zato bolje da pitam na vreme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 27, 2012 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam imao akvarijum mera 70*30*30 od 4mm,sa H ojacanjem,koji sam sam pravio pre sest godina i funkcionisao je dve i po god,dok nije bio razbijen jer sam se sapleo i bukvalno strovalio u njega :)mozda ce nekog zanimati kako to,e pa bio je na sred sobe jer u tom momentu sam morao tu da ga stavim na postolje,i u po noci se okliznuo na papucu il nesto tako,i opala.Sorry za off topic SmileE sad to je pravljeno na sopstvenu odgovornost i ogradjujem se ako se neko upusti u tako nesto.Ja cu sad krenuti da pravim akvarijume slicnih dimenzija kao tvoje jevro,od 4mm.
al sto kaze stsasa,ne stedeti na ojacanjima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jevra
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2012
Poruke: 138
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Mar 27, 2012 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala duže,sad samo na nadjem ovde na forumu kako se prave ta ojačanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 27, 2012 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema na cemu.Nije to nista komplikovano,sretan rad Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dimenzije stakla za akvarijum Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Uto Jul 20, 2021 10:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cene stakla? AleksandaT90 Ostala oprema 1 Sre Nov 11, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CENA stakla StefanB97 Ostala oprema 2 Čet Feb 28, 2019 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako mozemo biti sigurni da stakla/sp... Suncokret Početak u akvaristici 4 Pet Feb 15, 2019 4:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum od 220l sa debljinom stakla... Zivadin Akvarijumi 6 Sub Okt 13, 2018 11:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License