Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Čet Apr 05, 2012 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lijek nisam našao u shopu.Pa sam se dao alternativi postepeno pojačao na 28 stepeni i dodao supenu kašiku soli,jer priliko formiranja Aqv nisam sipao soli nikako. Platike su malo živnule,nisu više na dnu Aqv. i ne češu se od kamenje. Još uvijek ima bijelih tačkica,pratim situaciju...
Ali zadesilo me iznenadjenje dok sam posmatrao stanje primjetio sam da se medju kamenjem kriju male ribice??? Možda 3-4 kom teško ih je uočiti a ne još i prebrojati,posumnjao sam na gupike jer imam 2 ženke i 1 mužjaka, čitao sam na forumu o skotnoj gupici ali nijedna mi nije djelovala onako nabrekla kao na slici?!
Vjerovatno tim ribicama nema spasa,da ih hvatam čini mi se ludost jer su toliko sitne da....


Poslednji izmenio Zelj@ dana Čet Apr 05, 2012 7:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 05, 2012 7:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sub Apr 07, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nažalost 1 platika je uginula.Druga izgleda mnogo življe nije izdvojena već pliva sa ostalim ribicama normalno,bar mi se čini tako.
Ubacio sam 2 nova čistača i super posao su mi uradili,Aqv prosto blista,sve alge su pokupili kamenje sija.
E imam pitanje nekako mi se čini da je ženka trihogastera skotna,stalno ide uz staklo i kao da joj je stomak malo veći nego ranije.Izvinjavam se zbog loših slka dzabe 5 mpx kad je Nokia.


Image

Image


Image

Image
I koja je ovo vrsta čistača tj ime.Skroz opičeni čistači samo jure jedan za drugim kroz kamenje

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Apr 07, 2012 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja na slikama vidim samo zenku ksifo, a ne trihogastera. Smile Ne vidi se bas najbolje da li je stomak velik, rekao bih da nije. Znak da je trudna je crnilo oko analnog otvora, tvoja ima nesto crno tako da je moguce da je trudna, al da nece skoro da se koti. Pred kocenje se ribice umire u nekom uglu akvarijuma, a njeno ponasanje je suprotno tako da...

A algar bi trebalo da je ovaj: http://www.akvarijum.org/forum.....t8903.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sub Apr 07, 2012 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to je taj čistač,znači Ksifo jbg dok ih ja sve pozapamtim.Ne daj bože više da ih imam,ok obratit ću pažnju na ovu Ksifo ženku svakako Hvala na Odgovorima


Poslednji izmenio Zelj@ dana Ned Apr 08, 2012 12:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2012 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko vrijeme me nije bilo,bilo je malih izmjena i dopuna u Aq, ali nazalost izmjene uglavnom nasilene (gubitci). Neke cudne stvari su mi se desavale naime od svih riba ostale mi muzjak Blek moli,2x zenke gupike,i 2 algara,somic,i cistac stakla.E sad u medjuvremenu mi je NESTAO muzjak gupi,nema ga ispario !!?!?!
Nedavno sam ubacio zenku blek M. 3 muzjaka Gupi, 2 trihogastera M&Z, i nije proslo par dana ugine mi algar koji je tu vec 3 mjeseca,a zenka gupika se iskrivila i to ima par dana vidno dosla kao banana i otezano pliva mislim da nece dugo....zasto bas sad ?!!
Dali je to slucajnost ili jednostavno dolaskom novih stanara ovi postojeci dozive zlu sudbinu!?!?
Aqvarijum je sada stabilan mislim nije do uslova, jer je voda besprekorno cista,prije 2 mj.pojavilo mi se zelenilo tj mutna i zelena voda,ali sam 2x mijenjao 90% vodu i od tad extra.


Poslednji izmenio Zelj@ dana Sre Jun 13, 2012 6:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2012 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razlozi za uginuce mogu biti mnogi, los kvalitet vode, nedovoljno cikliran akvarijum, lose odrzavanje, filtracija, ishrana itd... Moraces malo da obratis paznju na to sta bi mogao da bude moguci izvor tolikog uginuca, odnosno na to kako odrzavas akvarijum, kako hranis ribe itd.

Ako neka ribica nestane nije nista neobicno, cim riba ugine na nju ce navaliti ostali stanovnici akvarijuma i za par sati ce je celu pojesti (pogotovo ako imas puzeve).

Ja bih ti preporucio da ne kupujes nove ribe sve dok ne utvrdis sta bi mogao da bude problem u akvarijumu. Naravno, treba paziti i na to gde se ribe kupuju i u kakvom su stanju, posto se unosenjem novih stanovnika lako moze doneti i neki nov problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2012 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni razlog uginuća su loše stanje ribica(Iz Shopa) jer one zdravije su preživjele i još su žive računajući gupiku koja je prije par dana počela da se krivi,dobila je neku grbu na ledjima nije mi jasno zašto?Bolest? I zašto baš sad nakon više od 3 mjeseca u Aq.
Hranim ih ujutro i uveče vrlo malo na vrh prsta.
Kažem imaqo sam problema sa mućenjem vode ali i to je riješeno voda ne smrdi, naprotiv veoma je bistra.
Neću ništa za sad dodavati od ribica čekam da vidim kako će se ove privići,ovu zadnju turu sam kupio u drugoj radnji pa će mo da vidimo.............
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Jun 13, 2012 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze biti i da su ribice same po sebi kilave. O krivljenju repa kod gupike mozes da procitas na forumu, vec je pisano, u principu kada se to desi nema joj spasa. Uzrok moze biti starost, nekad se desi nakon okota itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelj@ ::
Koje su ovo ribice,imam par takvih,i par crvenih za koje mi Fiber reče da su Ksifoforusi


To je cini mi se miki maus plati, evo linka, nadam se da nije reklama
http://freshaquarium.about.com.....ymouse.htm

Zelj@ ::
Aqvarijum je sada stabilan mislim nije do uslova, jer je voda besprekorno cista,prije 2 mj.pojavilo mi se zelenilo tj mutna i zelena voda,ali sam 2x mijenjao 90% vodu i od tad extra.


Mislim da je to velika kolicina vode da je menjas, naime obicno se menja, 1/4, 1/3, ili u nekim slucajevima 1/2, a ovo tvoje 90% zamena vode u akvarijumu je previse, citaj malo po forumu, ima sve objasnjeno u detalje. Narusices ravnotezu u akvarijumu i to je veliki stres za ribe. Evo ti linka pa pa procitaj sta i kako treba da radis. Pozdrav i ne zameri.
http://www.akvarijum.org/forum.....t1681.html


Poslednji izmenio Fiber dana Pet Jun 15, 2012 11:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Fiber: Spojeni postovi u jedan zaseban i ubaceni tagovi za citiranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam prijatelju ali bio sam prinudjen i da se ispravim,prvi put sam mijenjao nekih 50% ali pošto nije bilo efekta voda je i dalje bila zelena morao sam ići na 90%,nakon toga sve je bilo ok.E sad moguće da je bilo stresa za ribe, u medjuvremenu mi je nestao gupi mužjak i nedavno gubitak algara ali nakon više od mjesec dana od mijenjanja vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad nastavi da redovno menjas delimicno vodu, hrani ribe umereno, da ne ostaje visak hrane po dnu da ne kvari kvalitet vode, filter materijal peri kad se dobro zaprlja, ne preterano cesto i to u akvarijumskoj vodi pri delimicnoj zameni nikako na cesmu direktno vodom iz vodovoda. Sta imas od filtracije? Nevidim neki filter da imas tu ili si si kasnije ubacio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Pet Jun 15, 2012 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam klasičnu filter pumpu naravno,hranim ih umjereno tek toliko da i somić ima nešto da pojede.Juče san dobio od kolege mahovinu i 2 struka ne znam tačan naziv te biljke al je klasična ona.Vodu ću mijenjat djelimično al ne uskoro, nek sad ostoji ova neko vrijeme.
Nemam valjan aparat da slikam za sad......
Da filter materijal sam prao na česmovači (greška) od sad u akvarijumskoj vodi.
Svakako hvala na savjetima.


Poslednji izmenio Zelj@ dana Pet Jun 15, 2012 11:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2012 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....m-t21.html
Da nije ova? Ovo je drezga, raste veoma brzo, kod mene je nedelju dana i vec sam morao da je rezem!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sub Jun 16, 2012 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mahovina je iz familije Moss e sad koja od Moss/ovih nisam siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zelj@
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 3
Lokacija: H-Novi

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2012 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo napredka
Mahovina se lijepo primila,u početku je počela da crni,mislio sam da neće uspjeti,vjerovatno zbog promjene sredine.
E sad od skoro su se pojavili mali sitni pužići koji švrljaju manje više po staklu,ali najviše ih ima po mahovini,dali su štetni tj. korisni i koju ribu ubaciti da ih malo dovede u red.
Malo slikica,mada trebao bih ovih dana malo da ga dovedem u red,zelena alga se raširila po staklu,treba je češće čistit,ima tu jedna kotilica sa 5 malaca,nažalost od 30-ak ostalo pet.


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License