Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 bolestan borac! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Avendesora
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Apr 05, 2012 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako imala sam u 12L 4 tetre flame,lavog borca i 2 corydorasa cistaca. Nisam nameravala da prepunim,nikako,ali me je prodavac u pet centru nonsalantno ubedio da to nije problem jer su tetre u jatu,a ja inace znam za ono da svakoj ribici treba po 3-4-5 litara za nju samu . Inace svi su umrli,za dva dana,prvo hiperaktivini kad sam ih ubacila,aonda polako poceli da se odvajaju i da ginu jedno po jedno.. bez fleka,samo im nekako ponegde,uglavnom oko ustiju ,izbeli ili posivi krljust i ubrzano disu. Cistaci su non stop izletali na povrsinu,a borac je jedini hteo da jede,ostali su odbijali,a vise vrsta sam kupila i granule i listice. A sad je i borac cudan,krljust mu gubi boju,stomak oko glave mu je izbeleo,a manje jede,inace,jos je brz i okretan,ali mu se javlja i crvena pruga sa leve strane usana,pored oka, Sta da radim? Sliku ne mogu da ppostavim,ne vidi se,nemam digitalni,pa je mutno. A filter je crkao,nisam u mogucnosti da ga zamenim,pa sam resila da poklonim borca,samo pokusavam da ga odrzim u zivotu do tada..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 05, 2012 8:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Apr 05, 2012 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras nam dati vise podataka o akvarijumu da bi mogli da resimo problem. To sto filter ne radi nikako nije dobra stvar...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Avendesora
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Apr 05, 2012 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasla sam mu dom,sutra ce ga odneti jedna devojka Very Happy Drago mi je zbog njega,a do tada,ako je bitno,akvarijum 12 L,grejac atman,termometar meri dobru temperaturu,26 stepeni,sitni kamencici do 3 cm po dnu, dvorac,dva zbunica i jedna veca travka ,sira,i ide do povrsine,biljke su plasticne,nisam kupovala odmah zive,jer ne bih mogla i o algama da vodim racuna. Prvo sam filtrirala vodu pre ubacivanja novih ribica,i ubacila safestart kapi,hranila ribice jednom dnevno po malo..na minut,dva..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
D-KEE
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 05, 2012 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pominjala si da ribe ubrzano disu i da cistaci non stop izlaze na povrsinu imas li pumpu za vazduh?
za borca pumpa ne treba on je dvodihalica ali ostale ribe koje si imala u akvarijumu je neophodna


Poslednji izmenio D-KEE dana Čet Apr 05, 2012 11:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Avendesora
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Apr 06, 2012 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pumpa je u sklopu sa filterom,sve mi se vise cini da od pocetka nije radilo kako treba..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
magda90
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2011
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 06, 2012 3:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe u a pet centru su masovno bolesne...svaki put kada odem tamo pitam se kome to prodaju...pola je crklo,pola je svo belo od parazita a na pola njih su se uhvatile skrame...Na moje pitanje jednom od radnika sto su sve ribe bolesne odgovorio je da nisu...a ko se i 10% bavi akvaristikom moze to da vidi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2012 6:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Pet Centar sam odlazio samo za posip za macora i hranu, i to povremeno. Inace potpisujem sve sto je napisao/la Magda.
Toliko...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
tamara
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Apr 2012
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi treba mi pomoc, totalni sam amater i imam problem s borcem. Cuvam ga oko mesec i po dana, ne znam tacno koliko je star, u pet shopu su mi rekli da mogu da ga cuvam bez aparature i na sobnoj temperaturi, cuvam ga u kugli. Normalno jede i pliva, ali na glavi pored oka mu se pojavila bela tufna. Citala sam na forumu o slicnim problemima ali rekoh da proverim za svaki slucaj. Za sada sam primetila samo na glavi, ne izgleda kao ispupcenje vec kao da je promena povrsinska. Evo slike, mutna je ali vidi se bela tufna. Molim vas za pomoc!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tamara
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Apr 2012
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidi se bas najbolje..... Verovatno su bele tackice..... Brzo ga izdvoji u neku posudu i kupi lek protiv toga.... Lek neznam kako se zove, ali kazi u prodavnici da ti treba za bele tacke i dace ti ga... Plave boje je.... Sipaj i u posudu i u aq.... Zarazna bolest ali sipaj po uputstvu.....


Poslednji izmenio CoFi dana Pet Apr 20, 2012 7:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tamara
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Apr 2012
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko si siguran da je plave boje? Jedan akvarista mi je rekao da kupim neke zute kapi, ne zameri ali ne bih da pogresim. Jel treba da promenim vodu posto je on sam? Da dezinfikujem kuglu ili da koristim samo so? Inace menjam vodu jednom nedeljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tamara
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Apr 2012
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sub Apr 21, 2012 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala CoFi, ipak su u pitanju plave kapi, u pet shopu si mi ih dali za te tackice, lek se zove ichtyoex.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Apr 24, 2012 5:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nisu u pitanju tzv bele tacke ali pokazace vreme... Inace u Pet Shopu ne mogu znati sta je borcu, mogu samo nagadjati kao i mi i naravno - uvaliti lek
Ichtyoex ili saproex? Koga je briga (njih najmanje)... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Tijanica93333
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Avg 2013
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam borca 2 godine u kugli. Rep mu se nekako ofucao,nekako kao da je sav u trakama,cak je danas otpao jedan deo repa,nece da jede,a na donjem peraju ima zlatnu fleku,bukvalno zlatnu,ali to vec neka 3 meseca. Prekjuce nije mogao da pliva, izvrtao se naopacke,pomislila sam da je ostao bez kiseonika,i juce sam mu promenila vodu i bio je super...danas opet nekako lezi po dnu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni borac Alekss__00 Bolest 1 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License