Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kupujem maticnog muzjaka ancitrusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
Objavi na Facebook
Autor Poruka
5ko994LE
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2011
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2012 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam kako je sa slanjem ali bi mi vise odgovarao Leskovac i okolina ...imam i mbuna zebre za zamenu ako nekom odgovara . dogovor preko pp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2012 10:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aman ljudi .. kako mislite da kupite maticnu ribu ????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro pitanje, vecina ljudi velike ancistruse prekrsti u maticne , iako znamo sta se podrazumeva pod terminom maticna riba, kad sam tu aj da pitam sta si uradio sa tvojim maticnim parom, ako je jos uvek kod tebe zainteresovan sam.


Poslednji izmenio kaplarm dana Pet Apr 20, 2012 12:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
5ko994LE
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2011
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa lepo .... kao i svaka druga riba i maticna moze da se kupi zasto nebi mogla
odkud takav zakljucak da nemoze da se kupi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, stvarno, a zasto ne mogu da se kupe maticni primerci riba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje pitanje je : Kako znati da je riba maticna ? Na osnovu toga sto prodavac kaze da se mrestila vise puta ? Na osnovu velicine ? Znaci svaki ancistrus koji je veci od 9-10 cm je maticni, evo ja imam matican par ni muzijak ni zenka nemaju vise od 5-6 cm. Ode ova tema u off. Brisite ako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
5ko994LE
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2011
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ja mislim da maticni ancitrusi mogu biti od minimalne starosti od godinu dana a to je nekih 7-8 cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bakibgd
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2011
Poruke: 78
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ide u off jer si ti na savrsano normalno pitanje odgovorio da velicina nema veze sa tim da li je maticni ili ne... ko te je to pitao, covek hoce da mresti, ako neko ima ponudice, ne vidim sto se ljutis, osim ako ti nisi naseo na neku pricu, pa sad hoces da upozoris coveka, jer ljudi svasta prodaju? Ali to moze drugacije da se kaze...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lose si protumacio, ne ljutim se uopste, imam poprilicno iskustva sa ancistrusima a posebno " maticnim " kao i sa mrestom , htedoh da pomognem, nisam imao lose namere. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I osta pitanje bez odgovora..

Što je najsmešnije - prvo je urednik počeo da troluje temu, a zatim se povukao.

O čemu se ovde radi?

Sada ja želim da znam: zašto je za čuđenje ako neko želi da kupi matičnu ribu?

Zašto se stalno upozorava da se ne postavljaju pitanja u temi sa oglasom, a onda urednik oplete baš kontra tom pravilu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maticna riba je ona koja je dostigla polnu zrelost i spremna je za mrest. Ribe, kao i sva druga ziva bica u odredjenom trenutku dostizu telesnu i polnu zrelost. Tako recimo muzjaci ancistrusa postaju otprilike pono zreli kada dostignu oko 8 cm duzine (iako modu da porastu i do 13 cm) i kada im porastu brkovi (sekundarna seksualna osobina), a tada su starosti oko 15 meseci, mada to moze biti i ranije (individualne varijacije ili uslovi u kojima se ribe gaje). Tako recimo zlatne ribice mislim da ne dosticu polnu zrelost pre navrsene druge godine, iako telesnu zrelost mogu dostici vec sa godinu dana...
Ne vidim razlog da se neka riba ne naziva maticnom, ako po karakteristikama i standardu za tu vrstu, odgovara takvom opisu.
Mislim da je bolje kupiti mladu maticnu zenku, koja se nije mrestila ili se nije mrestila puno puta, nego onu koja se mrestila 10 i vise puta. Broj jajnih celija je ogranicen i sa staroscu se smanjuje. Kod muzjaka je drugacije, bolje je uzeti onog koji je u punoj polnoj kondiciji, sto zbog produkcije kvalitetnijeg mleca, sto zbog iskustva u cuvanju potomstva. Ali naravno i kod riba libido opada sa staroscu, pa neki dekica ancistrus ne moze bas dobro obavljati posao... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Urednik nezivi na ovom forumu. Ima obaveze kao i mnogi drugi radni ljudi.
Deo odgovora je vec dat.
Maticni ancistrus je polno zreo muzjak. Maticni ancistrus je vec upareni muzjak.
Ancistrusi su specificni i po tome sto vam niko nemoze zagarantovati da ce bas taj muzjak da se upari sa vasom zenkom ancistrusa, a pogotovo ako postoji razlika u velicini ribe.
Namera je bila dobra. Precizirajte ono sto trazite ili razmenjujete. Da je naslov teme Trazim muzjaka ancistrusa, pa u poruci, na velicini od 7 - 9 cm, razumeo bih. Ovako dolazi do konfuzije i polemike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitao sam i ovo:

CTale ::
I osta pitanje bez odgovora..

Što je najsmešnije - prvo je urednik počeo da troluje temu, a zatim se povukao.

O čemu se ovde radi?

...

Zašto se stalno upozorava da se ne postavljaju pitanja u temi sa oglasom, a onda urednik oplete baš kontra tom pravilu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Urednik nezivi na ovom forumu. Ima obaveze kao i mnogi drugi radni ljudi.
Deo odgovora je vec dat.
Maticni ancistrus je polno zreo muzjak. Maticni ancistrus je vec upareni muzjak.
Ancistrusi su specificni i po tome sto vam niko nemoze zagarantovati da ce bas taj muzjak da se upari sa vasom zenkom ancistrusa, a pogotovo ako postoji razlika u velicini ribe.
Namera je bila dobra. Precizirajte ono sto trazite ili razmenjujete. Da je naslov teme Trazim muzjaka ancistrusa, pa u poruci, na velicini od 7 - 9 cm, razumeo bih. Ovako dolazi do konfuzije i polemike.


Ma nismo se samo razumeli ali na ovo sam mislio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
5ko994LE
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2011
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Apr 20, 2012 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze lock
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kupujem Red Cherry kozice NS uki01 Tražnja 0 Sre Mar 30, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mramorne sekirice - kupujem Slepi_Putnik Tražnja 0 Pet Dec 03, 2021 9:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem Panda ili Black Venezuela cor... uki01 Tražnja 0 Sre Apr 21, 2021 11:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem maticnu ancitrus zenku Imperatore Tražnja 0 Pet Jan 29, 2021 10:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem panj ili cokot Imperatore Tražnja 0 Sub Jan 23, 2021 1:54 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License