Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Japanke - pomoć ! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fishy




Registrovan: 28 Apr 2012
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.
Molila bih vas za pomoć ili vaše mišljenje.

Prije 15tak dana sam dobila dvije male zlatne ribice u kugli(čitala sam negdje da taj akvarij nije dobar za ribice i ne znam da li je do toga :/).
Odmah sam primjetila da je jedna manja a druga veća.. pa sam pretposatvljala da je ta veća mužjak.
U početku je sve bilo normalno i dobro.. ali već par dana ova manja ribica je često bivala na dnu i nije plivala kao prije, a danas je skroz loše. Primjetila sam da su joj i oči 'propale' i da skroz slabo pliva ili miruje na površini ili na dnu, ili se čak izvrće. i ne uzima hranu.
Vodu sam do sada mijenjala kako su mi rekli u prodavnici, i hranila sam ih jednom dnevno, manje količine hrane.
Čak je i ova veća ribica, manju često 'ganjala' i udarala ju u stomak.


Pretpostavljam da će mala još danas uginuti, ali me zanima do čega je. Da je do vode, hrane.. razboljele bi se obje.. ali ova druga je sasvim normalna, živahna, uzima hranu i pliva kao prije.
Da li bih trebala uzeti veći akvarijum? treba li dati ribice nekih vitamina ili slično ?
ako znate do čega bi moglo biti ili šta da uradim, molim vas pomozite mi !
Unaprijed , hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 4:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanke zahtevaju velik akvarijum sa dobrom filtracijom ... to im je. Prodavci su tu da prodaju a ne da te savetuju ... procitaj dobro deo za pocetnike Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2012 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmi veci akvarijum,verovatno je ova veca dominantna i zato tera ovu malenu,lakse ce ziveti u velikom akvarijumu.to je najvise sto ja mogu da pomognem.srecno,nadam se da prezivi.stavi slike pomocice nam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka akvarijum sa 3 velike i zdrave japank... Mladen68 Akvarijumi 0 Pet Sep 11, 2020 5:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License